FIFA 18

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Вчера излезе најновото продолжение од најпопуларната фудбалска симулација, ФИФА.


Оваа година Роналдо е главната ѕвезда, и го има највисокиот рејтинг во играта, превземајќи го тронот од Меси.

Јас и оваа година ја играм на 360, десетта по ред. Дали некој од вас веќе ја зема новата за ПС4 или ХВОХ? Стариве конзоли ги запоставија нормално, и освен нови дресови и трансфери не видов ништо ново играјќи ја вчера. Дали на новите конзоли има некои значителни разлики во споредба со претходната?

А како што гледам и за РС има некои кракнати верзии, но не знам дали работат. Проба некој?

 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.464
Ја спуштам таа од замунда, ама не сидват обачета цело време е на 70-80 kB/s :D
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Јас ја симињам таа од Pirate Bay, истиот торент е на STEAMPUNKS ми иде со 1.5mb/s ама ептен слабо има seeders многу е тазе торентов да имаше повеќе со оптикава би требало да вади просек 4.5-5 во секунда. Више сум на 15% вероватно до вечер ке ја симне.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Јас ја земав за PS4 и изиграв неколку утакмици. Ми делува како потешко се движат играчите од претходната или можда така ми делува дека со месеци ја неам играно или трипам :icon_lol:

Ми се свиѓа што одзимањето на топка е направено потешко, подобро се градат противниците и автоматски јас ко што играм со многу клизање си лапам картони :icon_lol: Исто супер е тоа што можеш да наместиш брзи измени, да не треба да стопираш игра и да идеш тим менаџмент и тако даље...

Деновиве ќе почнам со Alex Hunter, па може следниов период нешто повеќе да пишам...

Алиоски скоро па ист :icon_lol::icon_lol:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Работи торентот.

Почнуе со Реал - Атлетико, како играат. Атлетико прави фаул, Роналдо се спрема да шутира, и играта почнува.

Ко за беља, дадов гол од првиот фаул. :vozbud::vozbud:

п.с. Дадов гол и на првиот фаул на ПЕС, и после уште 50 ги утнав. :D
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Работи торентот.

Почнуе со Реал - Атлетико, како играат. Атлетико прави фаул, Роналдо се спрема да шутира, и играта почнува.

Ко за беља, дадов гол од првиот фаул. :vozbud::vozbud:

п.с. Дадов гол и на првиот фаул на ПЕС, и после уште 50 ги утнав. :D
Ке те замолам да оставиш да ти прави аплоад :D:D
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Оу! Многу брзо падна 2018... просто сум без коментар.
Не очекував искрено. :) 0
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
Оу! Многу брзо падна 2018... просто сум без коментар.
Не очекував искрено. :) 0
http://www.hcl.hr/vijest/fifa-18-i-njena-denuvo-zastita-izgubili-bitku-s-piratima-prije-nego-je-ronaldo-zabio-svoj-prvi-gol-111810/
Скоро истиот ден, Денуво е пробиен за ТоталВор Ворхамер 2 исто, па веројатно ја користеле истата верзија. Еве едно гејмплеј видео
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.636
Поени од реакции
1.525
http://www.hcl.hr/recenzija/fifa-18-111801/
Еве ја рецензијата на Фифа.
Na žalost ljubitelja nogometa, tu Fifa baš i nema neke veze sa stvarnim sportom. 18-ica je kulminacija smjera kojim je serijal krenuo zadnjih pet godina, smjera kojim se igra odmiče od simulacije. Fifa se deklarira kao brz, atraktivan nogomet bez potrebe za taktiziranjem, građenjem igre ili za korištenjem prednosti / slabosti svojih / protivničkih igrača. U doslovnom prijevodu, bez okolišanja, FIFA je ponovno arkadetina koja ne simulira nogomet nego ga samo dočarava.
Kako drugačije protumačiti to da utakmica engleskog drugoligaša Bristol Cityja i švicarskog BSC Young Boysa intenzitetom izgleda kao finale Lige prvaka? Sve u Fifi 18 pršti od ofenzive, baš kao i prošle godine, nema igre na sredini, driven dodavanjima preskače se čitava polovica terena, a da stvari budu gore, golovi sada padaju kao šljive ujesen. Svaka utakmica sada završava s minimalno 4-5 komada u mreži. Minimalno! Podsjeća me to na dane kada sam u Fifi 99 s Vierijem trpao mreže u svakom napadu, i to škaricama!
Igranje obrane, za koju sam od Fife 12 davao ruku u vatru da je najbolji dio Fife, iz nekog razloga postalo je nespretno i neugodno. Moguće da je ta smotanost samo do mene, ali igrao sam i Switch verziju Fife 18 (zasebna recenzija stiže uskoro) koja se bazira na starom gameplayju, i gle čuda – ondje nisam imao takvih problema sa nespretnošću igranja obrane! Generalno imam dojam da je Fifa postala nogomet u kojemu se akcije rade kao potezi u nekakvoj tabačini – ako u pravom trenutku ne prekinete drugog igrača, možete se slikati jer kad on svoje otipka to je instantni super potez, fatality, KO. Džaba vam obrane, nema tu combo breakera, sretni ste ako uopće vidite loptu prije nego vam ju protivnik zakuca
Veliki problem je što se takav potez može izvesti i sasvim slučajno, bez ikakvog predznanja ili prakse. Bezveze stisnem tipku za udarac, a nogometaš s OVR 60 volejem zabije golčinu s preko 20 metara u rašljak. Takve situacije u stvarnom nogometu dogode se jednom godišnje, a u Fifi svaku treću utakmicu. Samim time, igrači pucaju na slijepo, po principu „ako prođe – prođe“, pogotovo zato što češće prolazi nego što ne prolazi.
Razlika između nogometaša je nešto što u Fifi skoro pa ne postoji (osim ako ste lice s naslovnice), pogotovo kada se gledaju njihove fizikalne karakteristike. Kada u PES-u kontrolirate loptu s Pogbom ili Fellainijem točno osjetite razliku u usporedbi s ostalim igračima koji se ne grade toliko dobro i koji nisu toliko dominantni u duelima. U Fifi su takve razlike manje izražene kad je fokus ionako na brzom dodavanju, po mogućnosti jednim dodirom, sprintanju i pucanju na gol. Svega 10% utakmice ode na hrvanje za loptu.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Требаше Вардар да го стават, сепак игра ЛЕ.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Знаејќи ги нашите тимови, ќе побараат 1243245234341243212 евра за да ги има у играва.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
http://www.hcl.hr/recenzija/fifa-18-111801/
Еве ја рецензијата на Фифа.
Na žalost ljubitelja nogometa, tu Fifa baš i nema neke veze sa stvarnim sportom. 18-ica je kulminacija smjera kojim je serijal krenuo zadnjih pet godina, smjera kojim se igra odmiče od simulacije. Fifa se deklarira kao brz, atraktivan nogomet bez potrebe za taktiziranjem, građenjem igre ili za korištenjem prednosti / slabosti svojih / protivničkih igrača. U doslovnom prijevodu, bez okolišanja, FIFA je ponovno arkadetina koja ne simulira nogomet nego ga samo dočarava.
Kako drugačije protumačiti to da utakmica engleskog drugoligaša Bristol Cityja i švicarskog BSC Young Boysa intenzitetom izgleda kao finale Lige prvaka? Sve u Fifi 18 pršti od ofenzive, baš kao i prošle godine, nema igre na sredini, driven dodavanjima preskače se čitava polovica terena, a da stvari budu gore, golovi sada padaju kao šljive ujesen. Svaka utakmica sada završava s minimalno 4-5 komada u mreži. Minimalno! Podsjeća me to na dane kada sam u Fifi 99 s Vierijem trpao mreže u svakom napadu, i to škaricama!
Igranje obrane, za koju sam od Fife 12 davao ruku u vatru da je najbolji dio Fife, iz nekog razloga postalo je nespretno i neugodno. Moguće da je ta smotanost samo do mene, ali igrao sam i Switch verziju Fife 18 (zasebna recenzija stiže uskoro) koja se bazira na starom gameplayju, i gle čuda – ondje nisam imao takvih problema sa nespretnošću igranja obrane! Generalno imam dojam da je Fifa postala nogomet u kojemu se akcije rade kao potezi u nekakvoj tabačini – ako u pravom trenutku ne prekinete drugog igrača, možete se slikati jer kad on svoje otipka to je instantni super potez, fatality, KO. Džaba vam obrane, nema tu combo breakera, sretni ste ako uopće vidite loptu prije nego vam ju protivnik zakuca
Veliki problem je što se takav potez može izvesti i sasvim slučajno, bez ikakvog predznanja ili prakse. Bezveze stisnem tipku za udarac, a nogometaš s OVR 60 volejem zabije golčinu s preko 20 metara u rašljak. Takve situacije u stvarnom nogometu dogode se jednom godišnje, a u Fifi svaku treću utakmicu. Samim time, igrači pucaju na slijepo, po principu „ako prođe – prođe“, pogotovo zato što češće prolazi nego što ne prolazi.
Razlika između nogometaša je nešto što u Fifi skoro pa ne postoji (osim ako ste lice s naslovnice), pogotovo kada se gledaju njihove fizikalne karakteristike. Kada u PES-u kontrolirate loptu s Pogbom ili Fellainijem točno osjetite razliku u usporedbi s ostalim igračima koji se ne grade toliko dobro i koji nisu toliko dominantni u duelima. U Fifi su takve razlike manje izražene kad je fokus ionako na brzom dodavanju, po mogućnosti jednim dodirom, sprintanju i pucanju na gol. Svega 10% utakmice ode na hrvanje za loptu.
Рецензија на место.
Ја заебаа играта (n)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom