FIFA 18

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
29.364
Поени од реакции
37.244
Сакам за фифиве да прашам едно прашање, во врска со играчката заедница.
Сега јас ја купувам 19-ка, прашањето ми е - можам онлајн да играм само година дена? После тоа никој нема таму? Сите играат на 20-ка?

За конзоли прашувам.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.352
Поени од реакции
690
Сакам за фифиве да прашам едно прашање, во врска со играчката заедница.
Сега јас ја купувам 19-ка, прашањето ми е - можам онлајн да играм само година дена? После тоа никој нема таму? Сите играат на 20-ка?

За конзоли прашувам.
Обично на средина некаде Април-Мај ја ставаат на ЕА Акцес, што е претплатничка услуга доста ефтина 4€ на месец или 30€годишно, при што играта живнува и добива доста нови играчи што не ја купиле на почеток. Така да има доста играчи и по излегување на новата Фифа. Оваа услуга е достапна на Хбокс и ПЦ/Оригин. Е сега не треба да очекуваш многу играчи, но би требало да има поштен број на играчи и на ПС4.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Не заборавај дека за онлајн ти треба додатна претплата кон сони за да ти дозволи фифа да ја играш онлајн.
Во глобала фифа се игра до крај секоја година, па се префрлаш на наредна.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.527
Поени од реакции
10.222
Обично на средина некаде Април-Мај ја ставаат на ЕА Акцес, што е претплатничка услуга доста ефтина 4€ на месец или 30€годишно, при што играта живнува и добива доста нови играчи што не ја купиле на почеток. Така да има доста играчи и по излегување на новата Фифа. Оваа услуга е достапна на Хбокс и ПЦ/Оригин. Е сега не треба да очекуваш многу играчи, но би требало да има поштен број на играчи и на ПС4.
Само мала дигресија од темата. Ако ве интересира играње на Фифа 19 сега, како и други игри на ЕА (Battlefield 5, Madden 19-која моментално ја играм, Anthem во февруари) е најбоље да се земе Origin Access Premier. 100 евра годишно се плаќа, добиваш пристап до сите нови игри во Ultimate Editions, како и до цел library.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.105
Поени од реакции
1.166
Едно прашање во врска со ФИФА 19...
Направив при ордер на ПС4 и сега го спуштив FIFA companion програмчето за андроид и ми бара да се логирам на EA. Е сега ме интересира дали кога ќе биде достапна играта на 28 ќе ме насочи кога ќе ја пуштам играта да направам акаунт на EA или можам и сега да направам преку PC па после да се логирам на PS4?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
9.527
Поени од реакции
10.222
Едно прашање во врска со ФИФА 19...
Направив при ордер на ПС4 и сега го спуштив FIFA companion програмчето за андроид и ми бара да се логирам на EA. Е сега ме интересира дали кога ќе биде достапна играта на 28 ќе ме насочи кога ќе ја пуштам играта да направам акаунт на EA или можам и сега да направам преку PC па после да се логирам на PS4?
Мислам дека можеш и сега да направиш ЕА акаунт.

ПС4 играчите само демото може да го играат до 28ми. Ја више си плескам на ПЦ (исто и Xbox играчите) :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Едно прашање во врска со ФИФА 19...
Направив при ордер на ПС4 и сега го спуштив FIFA companion програмчето за андроид и ми бара да се логирам на EA. Е сега ме интересира дали кога ќе биде достапна играта на 28 ќе ме насочи кога ќе ја пуштам играта да направам акаунт на EA или можам и сега да направам преку PC па после да се логирам на PS4?
Напрај си акаунт и стај си регион Македонија зошто ако го правеш акаунтот од ПС4 ќе ти биде на истиот регион од ПС.
После при првото логирање на фифа само ќе го линкуваш и ќе се врзи за ПС акаунтот, па во иднина на секоја верзија ќе те препознава и ќе ти го префрла левелот што е нормално.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.052
Поени од реакции
5.506
Толку и од ФИФАта (19), само купување ако сакаме да ја играме. Чим е заштитена од Денуво 4.9, очекувам дури после мај да ја кракираат.
ПЕС веќе цел месец чека крак, а претходно ја хакнуваа уште првиот ден.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.131
Поени од реакции
2.736
Гејмери на фифава нова,шутирате ли со тајмд финишинг?Ја почнав и пробав со класик шутот али не ми иде ич,со силата што пуцав на 18ка сеа ми иде преку гол(давам гол али за амерички ногомет).Како иде ова со тајмд финишинг,кога сум од блиску или 1 на 1 со голманот,се дава ли гол само со едно кликање на шутот и пуњење на барот,пошто од далеку глеам дека еднаш стискаш за пунење на барот за шут и после тргаш прстот и пак стискаш на шут пред да е у контакт со топката за одличен тајминг?Ај некој што спие на играва нека објасни малце :D Што убаво си пуцав на фифа 18,секој 3 од надвор гол ми беше :D
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Гејмери на фифава нова,шутирате ли со тајмд финишинг?Ја почнав и пробав со класик шутот али не ми иде ич,со силата што пуцав на 18ка сеа ми иде преку гол(давам гол али за амерички ногомет).Како иде ова со тајмд финишинг,кога сум од блиску или 1 на 1 со голманот,се дава ли гол само со едно кликање на шутот и пуњење на барот,пошто од далеку глеам дека еднаш стискаш за пунење на барот за шут и после тргаш прстот и пак стискаш на шут пред да е у контакт со топката за одличен тајминг?Ај некој што спие на играва нека објасни малце :D Што убаво си пуцав на фифа 18,секој 3 од надвор гол ми беше :D
Незнам зашто ти е сменет. Мене ми е комплетно ист ко на 18.
Е сега зависи за кој мод зборуваш. Дали ФУТ, дали kick off. На фут небива некој бронзен играч исто да шутира како роналдо.
Ако сакаш да го свикнуваш новово, намести си го помошникот и ке имаш појасна слика кога да го темпираш шутот, па кога ќе го свикнеш исклучи го.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.131
Поени од реакции
2.736
Незнам зашто ти е сменет. Мене ми е комплетно ист ко на 18.
Е сега зависи за кој мод зборуваш. Дали ФУТ, дали kick off. На фут небива некој бронзен играч исто да шутира како роналдо.
Ако сакаш да го свикнуваш новово, намести си го помошникот и ке имаш појасна слика кога да го темпираш шутот, па кога ќе го свикнеш исклучи го.
Па незнам бе на кик-оф,поготово со друштво кога мавам 1на1 или 2на2,толку колку што го пунев барот на фифа 18 го пунам и сеа пошто осетот не ми е изгубен и топката никако да отиде барем у рамки на гол,све над тоа ми иде....
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
559
Па незнам бе на кик-оф,поготово со друштво кога мавам 1на1 или 2на2,толку колку што го пунев барот на фифа 18 го пунам и сеа пошто осетот не ми е изгубен и топката никако да отиде барем у рамки на гол,све над тоа ми иде....
Можеш и без тајмд финишимг да ограш, кога го гасиш тренерот, си се шутира нормално, само со едно претискање.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
12.592
Поени од реакции
27.025
Годинава ако не се опрчиме 50-тина евра да ги купиме, тешко ќе видиме ФИФА или ПЕС, нема крак за ниедна, а тешко дека ќе има во скоро време.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.185
Поени од реакции
4.016
Па незнам бе на кик-оф,поготово со друштво кога мавам 1на1 или 2на2,толку колку што го пунев барот на фифа 18 го пунам и сеа пошто осетот не ми е изгубен и топката никако да отиде барем у рамки на гол,све над тоа ми иде....
Види дане шутот ти е наместен на semi assisted ili manual, тоа може да те зеза.

Можеш и без тајмд финишимг да ограш, кога го гасиш тренерот, си се шутира нормално, само со едно претискање.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не, додатно се исклучува во сетинзите на контролерот. Тоа со трејнерот е само во моментот ти кажува што правиш, а стилот на шут со тоа нема врска.
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
559
Види дане шутот ти е наместен на semi assisted ili manual, тоа може да те зеза.


Не, додатно се исклучува во сетинзите на контролерот. Тоа со трејнерот е само во моментот ти кажува што правиш, а стилот на шут со тоа нема врска.
Епа во моментот де, коа дојдеш на шут и ако ми е вклучен тренерот, мора двапати на круг да стиснам за да шутне, еднаш за силона и еднш за тајминг, а коа мине исклучен тренерот само со едно претисикање де шутира.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
На врв Bottom