FIFA 18

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Пример за гореиздвоеното :D

If Manolas can do this with a shooting rating of 19, Michy Batshuayi should be just fine with 80!

 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Колку повеќе ја играм, толку повеќе ме убедува дека вакво тешко говно одамна немаат извадено.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Што е расипано од лани?
Што не.
АИ-то на компјутерот е измешано максимално. Нема разлика од Аматер, Семи-Про или Про. Уствари разликата е во тоа што кога ќе излезе АИ-то пред голман на Аматер ја рога над гол, а движењето на играчите, комбинациите и остали срања мислиш играш на World Class или Legendary.
Исто така има многу глупава скрипта. Доколу задржиш на копчето за брзо трчање АИ-то како да добива нитро и буквално ништо не ти функционира, ако комбинираш само на пасс се игра некако. Знали и во пол позиција ако си ако стиснеш R2 автоматски уствари како да не си во пол позиција, а од друга страна и да не си во пол позиција ако стиснеш L2 тогаш маѓично топката ја земаш.
Исто така некои пацери како видеоно погоре даваат ножички без проблем. Сеа пред малце јас со Арда Туран закачив исти таков евро гол, само што топката беше наткрената од корна.
Комплетно нов дефендинг (ај ова ќе се научи). АИ-то на своите дефанзивци е максимално катастрофално, цело време си џогираат, никако да покријат.
Доколу ти свирне пенал. ТЕОРЕТСКА ШАНСА НЕ ПОСТОИ да дадеш гол против АИ-то. Некои голмани пацери што прв пат ги читам ми фаќаат топки ко да брани Ноер и Де Геа заедно, а кога играв против Де Геа ги прима некои пацерски голови.
Кога ќе пуштам фор со крило на пример на десниот стик, дефанзивците од АИ-то во истиот момент како да добиваат нитро и од моја предност од 2 чекори автоматски сум -2.
Од визуелните работи, ужасно глупава им е направена мрежата на головите. Радарот е ужасно идиотски со тие 2 бои (црна и бела) и што е потрагично често се гаѓа кога играш со Реал на радарот уствари да бидеш со црните точки и да се буниш цела утакмица.
Да не праам муабет за серверите што се тиња. Али ај ова ќе го голтнам сеа зошто уште е почеток има хајп и пренатрупано е.
Имаше уште некои други работи али не ми текнуваат сега.
Како и да е.. се на се тешка тиња од игра. Ако за брзо време не ја фикснат со некој поголем пач, сериозно размислувам да ја продадам и да си се вратам на 17ката.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.650
Поени од реакции
1.538
Што не.
АИ-то на компјутерот е измешано максимално. Нема разлика од Аматер, Семи-Про или Про. Уствари разликата е во тоа што кога ќе излезе АИ-то пред голман на Аматер ја рога над гол, а движењето на играчите, комбинациите и остали срања мислиш играш на World Class или Legendary.
Исто така има многу глупава скрипта. Доколу задржиш на копчето за брзо трчање АИ-то како да добива нитро и буквално ништо не ти функционира, ако комбинираш само на пасс се игра некако. Знали и во пол позиција ако си ако стиснеш R2 автоматски уствари како да не си во пол позиција, а од друга страна и да не си во пол позиција ако стиснеш L2 тогаш маѓично топката ја земаш.
Исто така некои пацери како видеоно погоре даваат ножички без проблем. Сеа пред малце јас со Арда Туран закачив исти таков евро гол, само што топката беше наткрената од корна.
Комплетно нов дефендинг (ај ова ќе се научи). АИ-то на своите дефанзивци е максимално катастрофално, цело време си џогираат, никако да покријат.
Доколу ти свирне пенал. ТЕОРЕТСКА ШАНСА НЕ ПОСТОИ да дадеш гол против АИ-то. Некои голмани пацери што прв пат ги читам ми фаќаат топки ко да брани Ноер и Де Геа заедно, а кога играв против Де Геа ги прима некои пацерски голови.
Кога ќе пуштам фор со крило на пример на десниот стик, дефанзивците од АИ-то во истиот момент како да добиваат нитро и од моја предност од 2 чекори автоматски сум -2.
Од визуелните работи, ужасно глупава им е направена мрежата на головите. Радарот е ужасно идиотски со тие 2 бои (црна и бела) и што е потрагично често се гаѓа кога играш со Реал на радарот уствари да бидеш со црните точки и да се буниш цела утакмица.
Да не праам муабет за серверите што се тиња. Али ај ова ќе го голтнам сеа зошто уште е почеток има хајп и пренатрупано е.
Имаше уште некои други работи али не ми текнуваат сега.
Како и да е.. се на се тешка тиња од игра. Ако за брзо време не ја фикснат со некој поголем пач, сериозно размислувам да ја продадам и да си се вратам на 17ката.
Мислам дека фокусот им е на тоа Ултимате Теам, од шо таму лежат парите. Реално никој не игра со АИ освен ако не е пират. А има некоја препрека во тоа алгоритмот на УТ,што повеќе ги фаворизира играчите што плаќаат.[DOUBLEPOST=1506861513][/DOUBLEPOST]
Знаејќи ги нашите тимови, ќе побараат 1243245234341243212 евра за да ги има у играва.
Слична ствар беше и со Хрватите, во поранешните Фифа игри ја има Хрватската репка, а во поновите ја нема од што тој мангупот од ХНС им побарал многу пари на ЕА.
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Мислам дека фокусот им е на тоа Ултимате Теам, од шо таму лежат парите. Реално никој не игра со АИ освен ако не е пират. А има некоја препрека во тоа алгоритмот на УТ,што повеќе ги фаворизира играчите што плаќаат.[DOUBLEPOST=1506861513][/DOUBLEPOST]
Слична ствар беше и со Хрватите, во поранешните Фифа игри ја има Хрватската репка, а во поновите ја нема од што тој мангупот од ХНС им побарал многу пари на ЕА.
Целото мое мислеше е извлечено токму од ФУТ, немам ниту една утакмица изиграно обично како што ти е потенцирано во постот.
Во фут има squad battles што ти е исто како Weeken league само offline.
Исто така додека играм online seasons, играм и offline season на фут, така што играње со АИ е едноставно неизбежно.
Разликата од offline со online е комплетна иста само што во online истите глупости што ги правам јас (јас не ги правам, туку играта е таква), ги прави и противникот.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Од една страна треба многу добра акција треба да направиш за гол да постигнеш, што е добро, ама од друга страна, многу лесно се примаат голови. Дефанзивната промена ми е малку енигма, времето ќе покаже дали им е добра промената. Графиката подобрена. Пореалистична ми делува од претходните верзии.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Некој да не има проблем како мене? Кога ја палам играва се пушта на неколку секунди и има black screen и се гаси, 17ка ја играв на med-low со океј fps. Дали има некој сличен проблем?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
20 години и не успеаа да ја средат играва
17ката беше топ. Тоа го потврдуваат и другите членови лани што ја игравме и општо целата фела. Конечно лани реков дека имаме комплетна фудбалска игра.
Воопшто не мораше да прават драстични промени. Требаше некои ситници и подобри сервери. Незнам што им требаше ова со 18кава.
 
Член од
10 август 2012
Мислења
915
Поени од реакции
780
Некој има проблем со краков од steampunks , не се стартува , не дава ни грешка ?
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
41
Поени од реакции
42
Според мене најдобра Фифа и општо фудбалска игра до сега. Како и секоја игра си има маани и недостатоци али мислам дека за разлика од 17 многу има напреднато во однос на играње одбрана и тоа како функционираат анимациите во играта. Сите се бунат за тоа како играта била успорена и како играчите биле трапави. Глупаво е да се каже за Фифа дека е симулација али играта во одбрана баш од тој аспект е направена како што е. Можеби како човек што играл пес најголем период низ животов овие промени се добредојдени. Според мене единствено нешто што фали е само малку повеќе фаули и борба меѓу играчите на средина. Моментално користам слајдери од Matt10 од Operation Sports и сум презадоволен :)
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
bataliv gejmanjevo pred 10 godini a do togas igrav dosta na ps1 i ps 2, pocnav so fifa 2001,posle 2002 pa 2003 i 2004 i ednas slucajno kaj drugarce igravme wining eleven a do togas nemav poim sto e toa wining eleven, mislev deka e nekoj japonski anime fudbal,,, ama posle toa ne sednav na fifa poveke
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
После 1.03 апдејтов, фикснати се многу работи и конечно играва заличува на нешто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom