FIFA 15

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Еша ако имаш од овие малку поквалитетните џестици, идеш на алтернате и само Р2 со Л2 мењаш. (јас ни ова не го менувам)
А ако имаш од тие грдите U com тогаш малку ќе се помачиш. Мора да видиш кое копче за што ти е, па по принципот swap mode да ги смениш if you know what i mean :)
if you dont, give me teamviewer :D

Edit: R2 so R1 :D
Ма некој од пред 7-8 години ми е, само на xbox си играв до сега. Ќе се снајдам.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Цел живот ПЕС играм и ова е прв пат ФИФА да уклучам.
Незнаев контроли како да наместам, незнаев како да трчам и цело време имав ко плава мета на теренот (после сфатив дека и со маус се контролира али сеуште незнаев како да трчам).
Пробав и со тој линкот пред неколку страни што го оставија од YouTube, али и така не успеав да ги средам контролите.
Кога и да ја уклучев само една утакмица ми даваше да играм, Ливерпул - Манчестер Сити и цело време играв со Ливерпул, друга утакмица незнаев како да пуштам (знам дека е демо, али сепак мислев дека ќе има неколку тима за играње).
Ја избришав, ќе чекам кога ќе излезе цела верзија (појма немам кога е тоа).
Единствено позитивно нешто од сето ова е тоа што не ми сецкаше демото, па се надевам дека нема да ми сецка ни целата игра. :D
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Абе ајде срање сеа,што ако немаш процесор I5 нема играње а:place:?дај кажите ми дека и со 3ка може да се игра.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
И за пс4 ја пуштија, еве изиграв 2 утакмици и сум прилично задоволен до сега. Демо е а има еден куп промени. Свака част (y)
Прво што ми остави впечаток тоа што, доколку има аут или фаул, на Х ако стегаш сите тие cut сцени ги прескокнуваш, што не беше случај со фифа 14. на 14ката мораше да ги чекаш/гледаш. Лоб пасовите гледам значително ги отежнале, на 14ката доволно е Л2 + триаголник и играчот е најден. Тука не е баш така :)
Пеналите му се доста отежнати, треба неколку да се пуцнат дур ми легни осетот.
Друго, штознам што да кажам за почеток. Сеуште е демо, гледам еден куп грешки(да ги речам) во физиката на играчите, во физиката на топката општо. Нема еден куп финтици што може да се прават, нема еден куп славења на гол. Али како што кажав демо е, истото беше и со демото 14. Убаво се сејкавам дека физиката на топката беше иста кога е сончево и кога врнеше, што не беше случај во финалната верзија, нормално :)
Исто колку што приметив pure shoot-от што беше екстра во 14ката, гледам во демово потенциометарот му е намален. Се надевам во финалната верзија нема да биде вака.
Се на се задоволен, енџинот доусовршен, очекувањата ги оправдаа. Ке почекам финална верзија за поопширен пост и внесените новости.

П.С. Гледам доста луѓе рекоја дека брза била играта. Не. Воопшто не е брза. Кога на ова плус ќе се додатат џинџурките во финалната верзија, играта уште повеќе ќе се успори од ова т.е. ќе се зболеми лагот за некоја милја секунда.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Прво што ми остави впечаток тоа што, доколку има аут или фаул, на Х ако стегаш сите тие cut сцени ги прескокнуваш, што не беше случај со фифа 14. на 14ката мораше да ги чекаш/гледаш.
Ова и јас сакав да го кажам. Летово баш на PS4 ја играв 14ката и многу нервираше тоа. Долго се чекаше додека отиде играчот да ја земе топката, па ако фрлат уште една треба да ја исфрли некој од терен.
 

NovaLine

Not an idiot.
Член од
5 јануари 2011
Мислења
228
Поени од реакции
112
Дали ви се дешава, да не ви работи тастатурата во играта? Мене ни на FIFA 15 ни на FIFA World, не ми работи тастатурата... а на FIFA 14 e се супер... Чаре некое?
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Ова и јас сакав да го кажам. Летово баш на PS4 ја играв 14ката и многу нервираше тоа. Долго се чекаше додека отиде играчот да ја земе топката, па ако фрлат уште една треба да ја исфрли некој од терен.
Па и сега е исто, само што тоа можеш да го прекинеш стискајки Х :)

Исто офсајдите му се средени. Не свири одма офсајд ако се најдуваш во офсајд. Чека да ја примиш топката. На ова јас се нервирав на 14ката. Пример знам дека сум во офсајд, ама не ме оставаше да си шутнам. Вака ќе можам :D
Ако во 14ката новина/пробно во фаулите беше подизлегување на живиот ѕид. Во оваа верзија можеш да направиш и 2 чекори без судијата ништо да рече. На 14ката ако подизлезиш (еднаш можеше) одма ти даваше жолт. Овде не :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
Цел живот ПЕС играм и ова е прв пат ФИФА да уклучам.
Незнаев контроли како да наместам, незнаев како да трчам и цело време имав ко плава мета на теренот (после сфатив дека и со маус се контролира али сеуште незнаев како да трчам).
Пробав и со тој линкот пред неколку страни што го оставија од YouTube, али и така не успеав да ги средам контролите.
Кога и да ја уклучев само една утакмица ми даваше да играм, Ливерпул - Манчестер Сити и цело време играв со Ливерпул, друга утакмица незнаев како да пуштам (знам дека е демо, али сепак мислев дека ќе има неколку тима за играње).
Ја избришав, ќе чекам кога ќе излезе цела верзија (појма немам кога е тоа).
Единствено позитивно нешто од сето ова е тоа што не ми сецкаше демото, па се надевам дека нема да ми сецка ни целата игра. :D
Koga ides na select sides, imas keyboard + mouse i samo keyboard.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Уште не ми работи у пм. Пробав 10-15 ствари за фрејмворк проблемот нејќе и нејќе :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom