FIFA 14

Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
До мене е или треба цело време кога ја стартуваш играта да си ги местиш контролите и да почињаш ново со ФУТ тимот?
Јас не најдов опција да се сејвне нешто :)
Исто.. и јас морам да ги менувам контролите секогаш кога ја палам играта.. Иначе има модче што зголемува време, да не е 3 минути полувреме.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Играјте против Тотенхем - коментаторите зборат како сопственикот на клубот успеал да го задржи Бејл во клубот. Ама како и да е, повторно одлични коментатори и приказни, онака не правам акции за голови дур не ги дослушам. :icon_lol:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Играјте против Тотенхем - коментаторите зборат како сопственикот на клубот успеал да го задржи Бејл во клубот. Ама како и да е, повторно одлични коментатори и приказни, онака не правам акции за голови дур не ги дослушам. :icon_lol:
Има и за Абидал кога играш со/против Барса :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Ова на Леџендери е невозможно да се победи... Јас се сметам за доста добар фифа играч а овие ме тепаат по 5-0
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
.. само FIFA може да закочи на ваква машина. Бог да чува.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ова на Леџендери е невозможно да се победи... Јас се сметам за доста добар фифа играч а овие ме тепаат по 5-0
Не дека е невозможно туку е нереално,затоа јас останувам на ворд клас иако е лесно во некои моменти.Леџендари губи од реалноста кога тим како Парма ќе ти шибне 4 гола и некој играч од 5 лига ќе ти издрибла 3 играчи без око да му трепне...
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.481
Нека излезе целосна и да направиме една онлајн лига?
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
19
Поени од реакции
24
Мислам дека користи XSplit.
da XSplit
--- надополнето: 17 септември 2013 во 00:54 ---
Не дека е невозможно туку е нереално,затоа јас останувам на ворд клас иако е лесно во некои моменти.Леџендари губи од реалноста кога тим како Парма ќе ти шибне 4 гола и некој играч од 5 лига ќе ти издрибла 3 играчи без око да му трепне...
Јас играм фифа со години и најмногу што имам извежбано е одбрана и веќе знам што ќе направи компјутерот и го имам тепано можа 100пати. Најтешко е кога ќе постигнеш гол, поради тоа што копјутерот почнува да напѓа многу јако но ако се одбраниш и направиш добра контра и постигнеш гол некако како да паѓа копјутерот игра послабо и така го држиш. Иначе имам играно со многу јаки играчи од светов но знаат само да напѓаат и тоа многу добро, но во одбрана се тежок крш! Така да тоа е луѓе не само напад треба да се вежба и одбрана за да се стане про. Btw јас играв квалификации пред 2-3години за да учествувам на Фифа турнир во Америка(PS3) но дека имав тапа нет имав и лагови таман ќе тепав неколку уткамици по ред и нетот почнува да трипа и толку, a од пред една година имам оптички али PS3-то ми цркна т.е ред лајт оф деад.
 
Член од
5 декември 2010
Мислења
700
Поени од реакции
157
Јас па и на 13ка и на 14ка леџендери ги тепам ко бегинер :D незнам зошто ама некако лесни ми се. Одбрана играм феноменално,напад онака, со долги топки т.е контра напади.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom