Fantasy UEFA EURO 2020

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
Ај објасни да не играме мачка и глушец :D
Некои од овие што го имаат Храдецки на клупа имаат стартер голман што ќе игра утре/задутре.

На играва има мануелни измени. Почнуваат по пресекот на поени вечерва и траат до утре 1 час пред почеток на првиот меч.

Така што вистинска тактика е на клупа да ти стојат играчите што последни играат. Чекаш да изиграат прво овие од денес, утре и најслабите тројца ќе ги замениш со играчите што ти играат во понеделник пример.

И да не очекуваш поени од Храдецки ако игра прв, стави го него. Па ако не направи ништо, тогаш внеси го другиот голман.

*мора да играат во различен ден, а не исти ден различен саат.
Автоматски споено мислење:

Ај објасни да не играме мачка и глушец :D
Сега ти го отворив тимот и гледам Жота капитен

Да, може секој ден да менуваш и капитен.
Прво пробуваш со некој од Италија, не прави ништо.
Денес пробај среќа со некој од Белгија.
Утре со Англичанец.
И ако никој не потрефи нешто, тогаш финално стави го Жота. Последен е секако.

Само немој некој агресивен пошто ако добие црвен мислам не може да се смени.
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.490
Поени од реакции
5.521
@RickyLFC9
Исто да надополнам само,
Ставајте стартери по тоа кој ден играат.
Пример тие на 13,14 на клупа се а тие на 11, 12 во прва постава, после 00:00 ако немаат добар учинок правиш трансфери и си ги ставаш тие од 13, 14 итн.
Исто како ЛШ Фантази што беше.


п.с Сите го иаме Алиоски у тим а? Ако ако...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Mind blown сум. Си го преиспитувам животот. Зз.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.728
Поени од реакции
5.399
wtf?!?!?

јас мислев измени можеш да праиш од коло до коло... додека не заврши целосно прво коло немаш право на измени и трансфери..
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Храдецки на клупа..бравоос 13поени :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
И мене. Не очекував да освои повеќе од 3 поени (Чакир ми имаше 3 поени освоено), затоа и не го ставив во игра.
Јас Шмајхел го имав..очекував клин шит. Бар Лукаку капитен ме извади колку толку, Киеза растураше он го стави Берарди прв тим.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.662
Поени од реакции
9.249
После подолго време играм фантази на УЕФА.
Како се менуваат играчи од клупа среде коло?
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
10.570
А нема ли автоматски измени? Еве јас го имав Крул како голман прва постава, не играше и сега Храдецки не ми е автоматски во тим туку ми стои Крул со 0 поени за Matchday 1.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.169
Поени од реакции
57.679
А нема ли автоматски измени? Еве јас го имав Крул како голман прва постава, не играше и сега Храдецки не ми е автоматски во тим туку ми стои Крул со 0 поени за Matchday 1.
Ако си направил било каква мануелна измена, автоматските нема да се извршат.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
10.570
Ако си направил било каква мануелна измена, автоматските нема да се извршат.
Каква глупост човече, овие од Уефа ги имаат најглупите фантази игри. Јас сум будала што играм, играј си само премиер лига...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom