Fantasy UEFA EURO 2020

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
„Све што видеја сакаја да е његово“

- вака ми тече правењето на тимов.
 
Член од
21 март 2014
Мислења
515
Поени од реакции
378
Дали ќе варираат цените на играчите понатаму?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.158
Поени од реакции
84.842
Дали ќе варираат цените на играчите понатаму?
Во зависност од тоа колку ќе биде трансфериран играчот, да, може цените да паднат - или +, ама цените се фиксни до стартот на првенството, а потоа зависи од тоа колку луѓе што ја играат играва ќе продаваат или купуваат играчи (иначе мислам само еден трансфер имаш за секое коло што е бесплатен, секој нареден се плаќа 4 поени вкупно)

да де, сите го имаме
ама го имаат и многумина од странство
Чинам тој ни е најкупен играч од нашава репрезентација на фантази, 4% од играчите го имаат.
Ова пред се фанови на Лидс и Премиер лига што знаат дека игра офанзивно, а е ставен за дефанзивец.

Јас и други македонци имам, ама ајде да не откривам до почетокот на првенствово :cenzura:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.146
Поени од реакции
25.740
Во зависност од тоа колку ќе биде трансфериран играчот, да, може цените да паднат - или +, ама цените се фиксни до стартот на првенството, а потоа зависи од тоа колку луѓе што ја играат играва ќе продаваат или купуваат играчи (иначе мислам само еден трансфер имаш за секое коло што е бесплатен, секој нареден се плаќа 4 поени вкупно)


Чинам тој ни е најкупен играч од нашава репрезентација на фантази, 4% од играчите го имаат.
Ова пред се фанови на Лидс и Премиер лига што знаат дека игра офанзивно, а е ставен за дефанзивец.

Јас и други македонци имам, ама ајде да не откривам до почетокот на првенствово :cenzura:
По 2 трансфера за секое коло во групната фаза и неограничени трансфери пред осминафиналето.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
плус два чипа
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.627
Поени од реакции
52.493
Стајте тимови бе, да се препише нешто.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.138
Поени од реакции
81.171
Aбе, има ли некој скрин-шотови од конечниот пласман во минатите Кајгана фантази лиги (за светски и европски првенства)?
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Мал тип за сите што го имате Киеза у тим, Манчини го преферира Берарди од старт претежно ради креативноста а Киеза се очекува да влага од клупа поради експлозивноста и брзината у подоцнешната фаза од мечовите.

Иначе, Де Брујне читам неизвесен, да го ваѓам или да го оставам?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.271
Поени од реакции
58.176
Во лигата за Македонци има 3000 играчи.
Во лигата фанови на Македонија има 4000.

Дали 1/4 имаме исселени или придобиваме неутрални фанови? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom