Fantasy UEFA EURO 2020

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.250
Capture.JPG

Не сум сигурен само за Грилиш колку ќе биде стартер, ама МОТМ беше на Англија на двете пријателски мислам. Маунт/Фоден се други опции, измените не се битни сега за сега. :D

Мислам дека Лукаку и Кејн се најдобри опции за напад, со оглед на групите на Англија и Белгија. Де Брујне е жолт ама ќе игра ваљда, нели?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.275
Поени од реакции
81.447
Да де, тоа е. 2-30 играчи се поседувани од минимум 10% од учесниците, а некои од нив дури и до кај 50-тина посто. Тоа се отприлика играчите со најоптимални цени.

Една од работите кои треба да се одлучат е тоа дали и колку да одиш според очигледно најоптималниот избор или да се коцкаш/да одиш на изненадување. Мислам дека треба да се коцкаш али не многу. Да се коцкаш, значи да избереш некој кој не е у оптималните/најпопуларните, затоа што мислиш дека ќе ти донесе повеќе поени (што у оваа фантази игра обично значи - ќе даде повеќе голови). Можеби најсејф е да идеш со 100% оптимален состав, ама јас така не правам. Имам по еден слот во секоја линија (DF,MID,FW) моj неоптимален играч, со мал процент на посед у играва.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.285
Поени од реакции
58.241
Finish top of the global rankings and win:
  • Free Takeaway for Year (terms and conditions apply)
    *Eligible for one order a week with max basket value of £40


Не сум сретнал појака награда
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.275
Поени од реакции
81.447
Finish top of the global rankings and win:
  • Free Takeaway for Year (terms and conditions apply)
    *Eligible for one order a week with max basket value of £40


Не сум сретнал појака награда
за какви производи станува збор?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.250
Храна, ресторан.


Мада за нас се други наградите, пошто нема Takeaway во Македонија.
Xbox Console + PES game + Country kit of choice
Што ќе ми е Xbox Console ако немам Xbox? xD
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.250
ја не ја контам шегава
Не е шега, цел живот, до пред некоја минута мислев дека console (конзола) се вика рачката уствари хахаха... Јебига, дете од село што си играл во песок како мал како ќе познаеш... :D


Плејстејшн и Ексбокс само на сон. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom