Fantasy Premier League 2020/21

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Што ни правиш магии тогаш на тие пред тебе :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Одлична клупа драги дами и господа

Веќе имам двајца што не влегоа....

Секако, Далас ми е трет и нема шанса да има и трет човек што нема да и гра

1618071946993.png
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Значи... значиииииии.... Си се имав договорено со самиот себе дека Лингард ќе го земам колово, за на крај ѓаволчето во мене да ме натера сепак да одам со Де Брујне, пошто со Лидс играле и 5 гола можеле да им шибнат. Да ти ебам и ѓаволчето, и Пеп Гвардиола и Џеси Лингард и самиот себе да се ебам.


Многу се нервирам за глупавава игра. :mad::mad: А јас уште поглуп сум очигледно.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Јас вајлдкарта имав искористено и ги земав Лигард и Лаказет меѓу другите.

После очајната партија во ЛЕ претпоставувам Лака ќе е на клупа со Шефилд и го земав Жезус као посигурен, а за да најдам 1м плус Лингард го продадов за Сака.


Едно нешто ме уби сезонава. Мислата дека Арсенал е јак клуб.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
После очајната партија во ЛЕ претпоставувам Лака ќе е на клупа со Шефилд и го земав Жезус као посигурен, а за да најдам 1м плус Лингард го продадов за Сака.
1618170374988.png

Лингард 2 гола, Лаказет 2 гола
Жезус нормално ништо, Сака се повреди :pos:

Фан клуб Јунајтед до петок имаат фора да частат пиво, инаку го враќам Бруно!
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Значи... значиииииии.... Си се имав договорено со самиот себе дека Лингард ќе го земам колово, за на крај ѓаволчето во мене да ме натера сепак да одам со Де Брујне, пошто со Лидс играле и 5 гола можеле да им шибнат. Да ти ебам и ѓаволчето, и Пеп Гвардиола и Џеси Лингард и самиот себе да се ебам.


Многу се нервирам за глупавава игра. :mad::mad: А јас уште поглуп сум очигледно.
Ауу денеска научив што значело "да ти се насмевне среќата". :vozbud:


Имено, Калверт Луин е аут и со оглед на тоа што нема да заигра ни секунда, а ниту Мичел не играше за Палас, место Де Брујне во игра ќе ми влезе ни повеќе ни помалку - третата измена, Стјуарт Далас со 17 поени. Лингард имаше 14, значи добив 3 поени од одлуката да го земам КДБ пред него. Извинување до сите што ги изредив во погорниот пост, вклучувајќи се и самиот себе.


Ќе се частам едно пиво за ова, а Лингард го земам уште одма место Гундоган. Поздрав и убава вечер. :love:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Ауу денеска научив што значело "да ти се насмевне среќата". :vozbud:


Имено, Калверт Луин е аут и со оглед на тоа што нема да заигра ни секунда, а ниту Мичел не играше за Палас, место Де Брујне во игра ќе ми влезе ни повеќе ни помалку - третата измена, Стјуарт Далас со 17 поени. Лингард имаше 14, значи добив 3 поени од одлуката да го земам КДБ пред него. Извинување до сите што ги изредив во погорниот пост, вклучувајќи се и самиот себе.


Ќе се частам едно пиво за ова, а Лингард го земам уште одма место Гундоган. Поздрав и убава вечер. :love:
И кај мене исто :D

1618262955244.png

Ќе беше бољи подобар вицекапитен да влезе :(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Мене Лингард ми беше капитен цела недела ама дека многу читам типстери и експерти во последен момент решив да одам против Јунајтед за секој случај ако кикснат да се тешам со поените од Кејн. На крај кур изедов ама и кокошките. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom