Fantasy Premier League 2020/21

Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Ќе дадам 4 поени за трансфер, ќе ми донесе 2 поени играчот. Не фала :D
E aко де, -2 си фактички. Ризикуваш 2 поени но ако го потрефиш пример може да ти донесе десетина.

Ќе имам 11ка јас(отидов -4) освен Сон и Бамфорд ако не играат. Ги планирав трансферите последните 4-5 кола за овој викенд. :D Сепак не верувам дека ќе ми донесат многу поени, играат меѓу себе повеќето. Пример Сон, Кејн и Бејл ми играат против Таргет и Мартинез. Аина против Бамфорд и Рафиња. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
E aко де, -2 си фактички. Ризикуваш 2 поени но ако го потрефиш пример може да ти донесе десетина.

Ќе имам 11ка јас(отидов -4) освен Сон и Бамфорд ако не играат. Ги планирав трансферите последните 4-5 кола за овој викенд. :D Сепак не верувам дека ќе ми донесат многу поени, играат меѓу себе повеќето. Пример Сон, Кејн и Бејл ми играат против Таргет и Мартинез. Аина против Бамфорд и Рафиња. :D
Да ризикувам со напад или среден ред океј. Со одбрана од старт сум осуден на пропаст :D
*Одбранбен играч ми фали
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Да ризикувам со напад или среден ред океј. Со одбрана од старт сум осуден на пропаст :D
*Одбранбен играч ми фали
Па има опции и за во одбрана, Кресвел, Доусон, Далас, Данк, Велтман... :D
Сум приметил низ годините одбранбените обично носат повеќе поени пролетта. Барем така беше последните години кога се бореа Сити и Пул за титула па последните кола победуваа со по 1-0. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Новости за Грилиш, Сон, Бамфорд, Обамејанг? :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Новости за Грилиш, Сон, Бамфорд, Обамејанг? :D
Грилиш најверојатно аут, Сон исто така, Бамфорд ,,дед лег" и во комбинација за Фулам, за Обамејанг само Артета знае.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.625
Поени од реакции
3.608
И сга секако има десетина петнаесе иљади индијанци шо га ставиле факинг Матеус Переира трипл
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.284
Поени од реакции
4.689
И сга секако има десетина петнаесе иљади индијанци шо га ставиле факинг Матеус Переира трипл
Неговите дома не знаат дека фудбал игра ти збориш некој го ставил трпл па не си сериозен со муабетов

Наравно отварам после да видам лидер у колово и гледаш переира трпл капитен како по обичај :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.409
Неговите дома не знаат дека фудбал игра ти збориш некој го ставил трпл па не си сериозен со муабетов

Наравно отварам после да видам лидер у колово и гледаш переира трпл капитен како по обичај :)
Мене ми беше во првиот тим.
Го чував се додека не го направи оној црвениот против К.Палас.
Тоа се некои 10-15 кола.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Играм бенч буст и Рудигер на клупа (фала богу, во минус ќе беше), Стоунс на клупа, како тргнало со 9 ќе завршам
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.284
Поени од реакции
4.689
Мене ми беше во првиот тим.
Го чував се додека не го направи оној црвениот против К.Палас.
Тоа се некои 10-15 кола.
Наравно бе, и јас има некои такви чувано дома не ги знаат дека фудбал игра мислат наркоман а мене у тим ми седат, ама тоа е коа бркаме ефтини играчи за да купиме ѕвезди како вернер хавертс стерлинг мрсијал :)
Играм бенч буст и Рудигер на клупа (фала богу, во минус ќе беше), Стоунс на клупа, како тргнало со 9 ќе завршам
Се мислам тој џокер да не го употребам неколку пати 20+ сезонава клупата, еднаш со 38-39 заврши
Наравно коа ќе ставам бенч сите бродолом ќе доживеат голманот у Кепа моуд ќе ми влезе 7 гола ќе прими ќе се курчи два пенали да шутира и ќе ги промаши и на крај со клизач на судијата ќе му влезе за црвен да добие и наравно дно ќе пробијам
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.262
Играм бенч буст и Рудигер на клупа (фала богу, во минус ќе беше), Стоунс на клупа, како тргнало со 9 ќе завршам
Зашто бе?

Мене Рудигер у прв тим ми е

1617479447166.png
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Го ставив Лингард на клупа на сметка на Азпиликуета. Ебате моронот глуп!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom