Fantasy Premier League 2020/21

Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.621
Поени од реакции
13.630
Не е он крив, ние сме криви што го имаме.
Ќе го изеде помрачина кај и да е
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.934
Поени од реакции
48.001
Дупло коло, активиран трипл и пак ни 100 поени не можам да соберам.

Море ни 80 нема да имам, ќе одигра очајна партија и Салах.

На драфт без никаков капитен можно е повеќе да соберам :facepalm:

Многу лоша сезона.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.148
Поени од реакции
3.043
Таман сеа Јоргињо и Салах по еден хет трик и фаќам 100ка.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.542
Поени од реакции
37.232
Напаѓачите ми се катастрофа цела сезона.


Бамфорд не го земам од инат, Кејн таман го земав му падна форма, Варди исто, ДКЛ го имав еден убав период ама сега кога го вратив е мизерен, го имав Ингс, Марсијал, Лаказет мислам.... заникаде.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.303
Поени од реакции
81.750
Вернер бе :(

Добро ќе дојдеше голов..

Секако, од групата на отпишани германци си растура црнчево

1614896461124.png

81 поен, дај шта даш
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.503
Поени од реакции
6.144
Ха, првото дупло коло матер ми ебаа играчи на лидс и сотон со откажани утакмици, сеа со ТЦ Кејн мочани 70бода, партал ранкот од 8к на 15к...
Жити се, не давај големи дупли кола повеќе ...

Осеќам дека очекува не болка и следната рунда со рулетот на ќелавицата.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.416
Поени од реакции
11.264
Ми остана само едно решение. Да го банирам копукот од лигата што е прв и да ја преземам првата позиција.

Првпат игра сезонава, по темплејт, начека да ми се одложат две текми кадешто имав 7 играчи и дојди стопи му ги тие 60 поени предност.

Влегов -8 за Барнс и ДКЛ, во две кола двајцата собраа пет поени. Па леб не заслужувам да јадам, а не игрици да играм.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.334
Поени од реакции
38.962
100че, автогол пишаа иначе претходно беше асистенција за Сон. :(
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
6.752
Поени од реакции
4.567
122(-8) со ББ. Очекував 20-30 поени повеќе ама не е лошо со оглед дека другите имаа слабо коло. Скок од 8к на 2к.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.151
Од трансфери на неделата издвојуваме:

aina.PNG
barnes.PNG

Престанав да се замарам веќе. Не ни отварам да видам кој дал голови ниту кој добил бонус поени.
Ќе продолжам да праам трансфери ама дали ќе напраам поени баш ме заболе.
 
Последно уредено:
Член од
29 јануари 2015
Мислења
4.416
Поени од реакции
11.264
Од трансфери на неделата издвојуваме:

Прегледај го приврзокот 286736
Прегледај го приврзокот 286737

Престанав да се замарам веќе. Не ни отварам да видам кој дал голови ниту кој добил бонус поени.
Ќе продолжам да праам трансфери ама дали ќе напраам поени баш ме заболе.

Ова е најсмешно, жими све. Врхунац левел куроболие и искрена машка човечка разочараност.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.148
Поени од реакции
3.043
Ова е последното дупло коло?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
30.542
Поени од реакции
37.232
Ова е последното дупло коло?
Ќе имаат дупли кола екипите што ќе играат полу-финалиња во ФА Куп. Исто Сити играат 2 утакмици колово што следува. (Ѓаволот што ме натера да го земам Едерсон место Лорис кој си лапна 2 клин шита колово). Уште тоа останува мислам и да се доиграат заостанатите.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.148
Поени од реакции
3.043
Ќе имаат дупли кола екипите што ќе играат полу-финалиња во ФА Куп. Исто Сити играат 2 утакмици колово што следува. (Ѓаволот што ме натера да го земам Едерсон место Лорис кој си лапна 2 клин шита колово). Уште тоа останува мислам и да се доиграат заостанатите.
Мене ми е да знам дали да лупам трипл каптан сеа на Сити или да чекам.
Се забораив две кола по ред да напраам трансфери и...


Ма ќе му влезам ко Симо со бичкијата...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.621
Поени од реакции
13.630
Мене ми е да знам дали да лупам трипл каптан сеа на Сити или да чекам.
Се забораив две кола по ред да напраам трансфери и...


Ма ќе му влезам ко Симо со бичкијата...
На кој ќе ставиш трипл? Јас пак земав играч од Сити, ама Пеп може да ми ги одмора трите играчи, сеа кога ќе размислам боље од ВБА да земев
 

Kajgana Shop

На врв Bottom