Fantasy Premier League 2020/21

Член од
18 март 2019
Мислења
435
Поени од реакции
1.975
Кој глупи критериуми ги има во некои ситуации играва. Калверт Луин и Фернандеш отприлика ист број поени ќе имаат.
Евертон прво полувреме како Барса во најбољи дани играа, ДКЛ гореше од желба за голови, дава 2 и на крај ќе има исто поени како Фернандеш од умрени јунајтед, што без пенал не можат на ебени Западен Бромвич гол да им дадат.
Мора да ги регулираат поинаку бонусите во вакви случаи од пенал. Цела утакмица си умрен, и ај што ти судат и умрен пенал, па и 3 поени бонус ти додаваат, а напаѓач зема по 4 поени од гол..
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Кој глупи критериуми ги има во некои ситуации играва. Калверт Луин и Фернандеш отприлика ист број поени ќе имаат.
Евертон прво полувреме како Барса во најбољи дани играа, ДКЛ гореше од желба за голови, дава 2 и на крај ќе има исто поени како Фернандеш од умрени јунајтед, што без пенал не можат на ебени Западен Бромвич гол да им дадат.
Мора да ги регулираат поинаку бонусите во вакви случаи од пенал. Цела утакмица си умрен, и ај што ти судат и умрен пенал, па и 3 поени бонус ти додаваат, а напаѓач зема по 4 поени од гол..
ДКЛ ќе има 13, Фернандес 11.
Не го гледав натпреварот на Јунајтед, ама според BPS на FPL далеку бил од умрен цела утакмица Фернандес.
ДКЛ има 54 BPS од кои 48 се од голови. Бруно има 44 од кои 18 поени од голови. Според ова Бруно и без голот би влегол во конкуренција за бонус поени, што е реткост.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Калверт Луин ме уби сезонава, многу голем пропуст е што се инатам од почеток на сезона и не сакав да го внесам...
Пред 3утакмици Рајан беше седнат на клупа да "одморе", ме принуди да употребам трансфер на голман, иако многу ретко мењам на таа позиција, ама среќа во несреќа го земав Фабиански ми донесе 15 и сеа 9бода. :love:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Богами и доста среќа имаш, еве и ова коло место Салах ке ти влезе March со 9 бода.
Инаку и мене ми е најдобар пласман одкако ја играм играта моментално 31 во Македонија.
Лампти ќе ми влезе, ако не се лажам.
@Dani?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Доколку не сменат нешто, распределбата на бонус поени за Лидс вс. Арсенал речиси сигурно е Алиоски со Лено и Белерин по 3. Ама прашањето е Кох(ш?) и Тиерни би добиле нешто во овој случај?

Screenshot_20201122-203846_Chrome.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Еден колега игра со другари и ми го довери профилот, демек повеќе пратам.

Му потрошив 4 поени колово за да го земам Грилиш (место Хелдер Коста) и да го ставам капитен. Се надевам нема да се уклучи на играта викендов. :D
Да напоменам дека и Робертсон му го сменив со Кресвел за да направам пари за Грилиш. Кресвел зема 6 поени, Робертсон 12. :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Дајте некој предлог играчи од Челзи, Пул и Сити.
Оба мора да лета а неам ниту еден у тим од „тројкава“ :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Дајте некој предлог играчи од Челзи, Пул и Сити.
Оба мора да лета а неам ниту еден у тим од „тројкава“ :D
Не ти требаат, јас само со Салах играм од сите овие :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom