Fantasy Premier League 2020/21

Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.458
Цела сезона без играчи на Спарс сум :/
Јас без играчи на Пул, Јуајтед, Сити и Челзи. Океј ТААсамо од пул. Сеа дури го земав Бруно...
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.878
Поени од реакции
84.182
Јас без играчи на Пул, Јуајтед, Сити и Челзи. Океј ТААсамо од пул. Сеа дури го земав Бруно...
Добро, од Јунајтед и не си утнал ептен, освен Бруно другите и не носат ептен поени.
Од Пул...си нашол за кој да се фатиш :D
Иако..ретко кој го немаше на старт ТАА :(
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.458
Добро, од Јунајтед и не си утнал ептен, освен Бруно другите и не носат ептен поени.
Од Пул...си нашол за кој да се фатиш :D
Иако..ретко кој го немаше на старт ТАА :(
Сеа ќе зеам и некој од Сити место Обамејанг.
За Пул дур не се врати Салах не знам кој да го стаам. Оба и ТАА највечи флопои ми се сезонава... :D

п.с давајте предлози за добар везњак.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.473
Поени од реакции
16.083
Сеа ќе зеам и некој од Сити место Обамејанг.
За Пул дур не се врати Салах не знам кој да го стаам. Оба и ТАА највечи флопои ми се сезонава... :D

п.с давајте предлози за добар везњак.
Хамес/Грилиш/Сон.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.458
Хамес/Грилиш/Сон.
Хамес и Сон ги иам.
Се мислам дали Стерлинг, дали Бовен. Дали некој од челзи да најдам, или пак било кој од Пул дур да се врати Салах. Иако Стерлинг ми е нај така опција. За место Аубамејанг. Викендов ако не дае хет трик лета од тим.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.622
Поени од реакции
3.594
Хамес и Сон ги иам.
Се мислам дали Стерлинг, дали Бовен. Дали некој од челзи да најдам, или пак било кој од Пул дур да се врати Салах. Иако Стерлинг ми е нај така опција. За место Аубамејанг. Викендов ако не дае хет трик лета од тим.
Па ако Салах само една ќе отсуствувал(така кажаа повеќето), нема потреба да му бараш замена
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.458
Па ако Салах само една ќе отсуствувал(така кажаа повеќето), нема потреба да му бараш замена
Се мислам искраено. Не знам дали баш за следна недела да го ставам, заебано ми е со ковидов, дали ќе е спремен, дали ќе игра итн.
А најскап играч ќе ми биде у тим, ќе морам 2 измени да праам за да го ставам. Тука малце се мислам како да изиграм.

(Ваљда Оба аут - Бовен Ин, па Хојберг следната недела да го вадам и Салах да го зеам). И ја уше сум на сто ума, 12 бода даов сеа, не сакам следна пак да губам бодови :)
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.622
Поени од реакции
3.594
Се мислам искраено. Не знам дали баш за следна недела да го ставам, заебано ми е со ковидов, дали ќе е спремен, дали ќе игра итн.
А најскап играч ќе ми биде у тим, ќе морам 2 измени да праам за да го ставам. Тука малце се мислам како да изиграм.

(Ваљда Оба аут - Бовен Ин, па Хојберг следната недела да го вадам и Салах да го зеам). И ја уше сум на сто ума, 12 бода даов сеа, не сакам следна пак да губам бодови :)
Најлошо е кд си не одлучан за некои играчи, и ја пред 3 4 недели мењаше по 2 3 играчи и губеше бодови и на крај викам шо биде нека биде. За воа коло искористи бесплатнио трансфер наместо Салах стави га Мане па ако и следно не игра ќе си остане Мане, па ќе видемо натака дали па ќе га вратам Салах.

И колку сам глуп сакаше да си га ставам Бруно капетан против срање одбрана играт и фана ритам он, ама поеба се со Кејн.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.468
Поени од реакции
5.458
Најлошо е кд си не одлучан за некои играчи, и ја пред 3 4 недели мењаше по 2 3 играчи и губеше бодови и на крај викам шо биде нека биде. За воа коло искористи бесплатнио трансфер наместо Салах стави га Мане па ако и следно не игра ќе си остане Мане, па ќе видемо натака дали па ќе га вратам Салах.

И колку сам глуп сакаше да си га ставам Бруно капетан против срање одбрана играт и фана ритам он, ама поеба се со Кејн.
Исто. Кејн Капитен место Сон или Бруно. Лемпти го остаив стартер а марч го продадов. Мартинез ог стаив прв голман а Рајан на клупа... Фали уште Вест Хем 5 гола да примат и ггвп. (Масуаку и Кресвел ми се одбрана), уствари ради нив и праев толку трансфери.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.500
Поени од реакции
6.128
Најдобар пласман откако ја играм играва. Screenshot_20201122_073258_com.pl.premierleague.jpg

Погодувам капитени скоро секое коло, ротирам голмани и одбрана зависно од тоа кој имаат полесен противник, не одам во минус ради трансфери. Тоа е тоа.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Најдобар пласман откако ја играм играва. Прегледај го приврзокот 275628

Погодувам капитени скоро секое коло, ротирам голмани и одбрана зависно од тоа кој имаат полесен противник, не одам во минус ради трансфери. Тоа е тоа.
Богами и доста среќа имаш, еве и ова коло место Салах ке ти влезе March со 9 бода.
Инаку и мене ми е најдобар пласман одкако ја играм играта моментално 31 во Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom