Fantasy Premier League 2019/20

Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Ти можеш да ја искористиш, но ако претходно си направил трансфери и за тоа ти земало поени, вајлд картата нема да ти ги врати поените.
Ќе важи за следните трансфери од тоа коло.
Ќе му ги врати поените, односно нема да има негативни и за трансферите што ги направил пред активирање на WC. Пример, правам плус 3 трансфери (-12 поени), активирам WC и си правам трансфери, ќе ми ги поништи негативните.

Си пишува и кај нив на сајтот: Once you have played your wildcard, any transfers you make within that Gameweek are free, including any you made before playing your wildcard, up until the next deadline.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Ќе му ги врати поените, односно нема да има негативни и за трансферите што ги направил пред активирање на WC. Пример, правам плус 3 трансфери (-12 поени), активирам WC и си правам трансфери, ќе ми ги поништи негативните.

Си пишува и кај нив на сајтот: Once you have played your wildcard, any transfers you make within that Gameweek are free, including any you made before playing your wildcard, up until the next deadline.
Епа грешка сум, sorry.
Ова е или новост од скоро или 9 сезони играм убеден дека не ги враќа поените.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Епа грешка сум, sorry.
Ова е или новост од скоро или 9 сезони играм убеден дека не ги враќа поените.
До лани не ги враќаше поените, акп смениле нешто

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.374
Вајлд карта је била искоришчена.

fppl.png
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.090
Поени од реакции
20.927
Овој ми е составот од првото коло. Се мислам дали да правам трансфери за 2ро коло. Некое инфо дали Озил ќе игра утре? Пишува 75% chance of playing.

fantasypl.png
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Лупнав вајлд кадр, одам со Салах и Стерлинг заедно во тим па што биде нека биде.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Вајлд карта је била искоришчена.

Прегледај го приврзокот 215277
BetterFPL, доста корисна екстензија :) Ја користев и прошлата сезона, ептен заштедува на време да не кликаш по играчи да видиш со кој играат во следните кола, плус на табелите додава кој кого има ставено капитен, вајс, чипови и сл. (y)

Ја ќе чувам WC за после интернационална пауза, со неколку измени можам да дојдам до посакуваниот состав, не ми се троши сеа, а мислам добро ќе изгураат моите што ги имам избрано :) Освен некоја повреда ако не ми заебе планови, а ништо чудно да се деси такво нешто како што имав малерозен старт :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Лупнав вајлд кадр, одам со Салах и Стерлинг заедно во тим па што биде нека биде.
Пушти тимот да видам као изглеа тоа, пошто и ја се мислев за таа варијанта прво.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Пушти тимот да видам као изглеа тоа, пошто и ја се мислев за таа варијанта прво.
Screenshot_20190817-152946__01.jpg

Се откажав од поени од голман, и Гудмундосн со Ориги ќе ги ротирам. 0.2 ми останаа во банка, па може уште нешто да се смени понатаму.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Прегледај го приврзокот 215306

Се откажав од поени од голман, и Гудмундосн со Ориги ќе ги ротирам. 0.2 ми останаа во банка, па може уште нешто да се смени понатаму.
Требало Адриан ако сакаш поени од голман, у следни 4 кола ќе ти вади клин шит :) Ориџи секако нема да старта речиси ич у прва полусезона.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.338
Требало Адриан ако сакаш поени од голман, у следни 4 кола ќе ти вади клин шит :) Ориџи секако нема да старта речиси ич у прва полусезона.
Правев одкако Клоп кажа дека не е сигурен дали ќе игра, а и така ќе треба за некоја недела пак да трошам трансфер на голман.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Од ниеден тим не можам да фатам клин шит, катастрофа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Ландстрам од Шефилд ми е интересен и би го земал без размислување ако имам само уште 4 милиони. Играше многу на пријателските и тоа во среден ред, а на ФПЛ е меѓу дефанзивци. Ако остане стандарден во Шефилд ќе вреди, па иако е Шефилд.
И што ако, на клупа ми е...

Се надевам Зума кој допре дно, нема да добие ни минута денес
*ќе добие, џабе се надевам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom