Fantasy Premier League 2019/20

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Колкави се шансите за Вокер и Зинченко да играат прв тим кај Пеп? И во случај да дојде Кансело...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.564
Поени од реакции
21.609
Колкави се шансите за Вокер и Зинченко да играат прв тим кај Пеп? И во случај да дојде Кансело...
За мене Зинченко е стандарден првотимец.
Кансело не верувам да е стартер во првиот натпревар, ама со тек на време можеби.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.105
Поени од реакции
57.510
Океј се цените, но секогаш сакаме да ги купиме играчите што лани доминираа.
Пример Хименез лани беше 5.5 милиони на почеток и сите го одбегнуваа пошто беше од тим кој штотуку влезе во ПЛ. Обидете се и сезонава да го пронајдете "Хименез". Секако ќе има играчи од поефтините кој ќе се истакне до крај на сезона.

Јаките тимови и играчи нема да ги коментирам. Секогаш поинтересни ми се просечните екипи/играчи пошто со нив се прави разликата.
Гледајќи го распоредот, за почеток добро е да се имаат играчи од Астон Вила, Борнмут, Евертон, евентуално Брајтон.


1565207983561.png


Од резултатите од пријателските од Астон Вила би ги одбрал МекГин (среден ред 5.5м) и новиот напаѓач Весли (6м).

Во Борнмут им се повреди Брукс на подолг рок, така што ќе го замени некој поефтин. Тешко е да кажам кој, може да се остави простор до 4то коло. Ајб или новиот Вилсон можеби.

Сигурдсон, Ричарлисон, Дињ во цена се речиси како играчи од топ4 клубовите, но во првите 10 натпревари играат само против една на хартија посилна екипа.

Играчи за минимална цена
Голмани за 4 милиони речиси и да нема. Од тоа што е на располагање дефинитивно Батон би го одбрал пошто само тој е втор голман. Другите се трета опција во клубот.

Од дефанзивците Кели би можел да е добра зделка доколу КП не доведат нов десен бек. Ридевалд му е конкурент, но на пријателските ако не се лажам многу повеќе играше Кели.
Ландстрам од Шефилд ми е интересен и би го земал без размислување ако имам само уште 4 милиони. Играше многу на пријателските и тоа во среден ред, а на ФПЛ е меѓу дефанзивци. Ако остане стандарден во Шефилд ќе вреди, па иако е Шефилд.

Гледам премногу го купуваат Гринвуд? Дали навистина очекувате поени од него или го земате само затоа што е 4.5м?

*Пред превземање на било каква акција врз вашиот тим, прочитајте го првиот пост. За индикациите, ризиот од употребата и несаканите дејства од овој пост врз вашиот тим консултирајте се со самиот себе.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.564
Поени од реакции
21.609
Се сложувам дека Гринвуд е голема грешка.
Покрај тоа што е ефтин, едноставно зазема место а потребни се тројца напаѓачи за цела сезона да можеш да ги ротираш.
Јас би го препорачал Жоелинтон. Чини само 6.0 а е донесен како големо засилување и замена за Рондон.
Од Њукасл исто би го препорачал и Алмирон. Супер полусезона имаше, беше во плановите на Рафа, се надевам дека ќе е и кај Стив.

Од Брајтон го препорачувам Мартин Монтоја.
Баш како што кажа, вреди да се убаци некој дефанзивец од Брајтон и Монтоја ми е фаворит од тој тим.

Кај Борнмут пре би го одбрал Кинг отколку Вилсон чисто заради тие 1.5 а и горе-доле имаа слична сезона, предност мала е што Кинг шутира пенали.
Заради повредата на Брукс, очекувам уште поголем имапкт на Фрејзер.
Тоа што имаат ајде да кажеме полесни две кола, ги прави први пикови во мој тим.

Како екстра од тие поефтините би ги препорачал Редмонд и Фелипе Андерсон.
Редмонд е доста важен во тимот на Саутемптон, а Фелипе Андерсон со изминатата прошла сезона и тоа што изведува слободни и корнери (доколку Ланѕини не е во комбинација), ветува дека ќе има уште една солидна сезона.

Интересни се секако и Тиму Пуки од Норвич и Весли од Астон Вила, како најбитни напаѓачи во своите тимови а јебига, некој мора таму да дава голови.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.105
Поени од реакции
57.510
И Ричи од Њукасл би го спомнал.
5.5 милиони за дефанзивец од Њукасл делуваат многу, но за разлика од минатата сезона, сега очекувам да се врати на матичната позиција.
Изведува корнери, слободни, пенали, па така недостатокот на клин шитови би го надокнадил со голови и асистенции.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Screenshot_20190808_000615_com.android.chrome.jpg

Кој има против нека збори сега.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.715
Прегледај го приврзокот 214513

Кој има против нека збори сега.
Вади го Ван Бисака, стај некој од Евертон место него.

Гледај некако Стерлинг ако можеш да го вметнеш у тимов. Јас би ги жртвувал Вокер Питерс, Миливојевиќ.

Греота играч од 6,5 да ти дреме на клупа (Перез), плус добра утакмица има Лестер.
 
Последно уредено:
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.291
Поени од реакции
15.508
Вади го Ван Бисака, стај некој од Евертон место него.

Гледај некако Стерлинг ако можеш да го вметнеш у тимов. Јас би ги жртвувал Вокер Питерс, Миливојевиќ.

Греота играч од 6,5 да ти дреме на клупа (Перез), плус добра утакмица има Лестер.
Вокер е 5.0, Миливојевиќ шутира пенали, сеа со Вар ќе растурат пенали...
Мислев и јас Стерлинг да ми биде, ама голема жртва е, а Пеп ептен ротира, може да му текне да го одмара во прво коло.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.715
Вокер е 5.0, Миливојевиќ шутира пенали, сеа со Вар ќе растурат пенали...
Мислев и јас Стерлинг да ми биде, ама голема жртва е, а Пеп ептен ротира, може да му текне да го одмара во прво коло.
Вокер 5? Добра цена, ама дали сигурно ќе стартува...

Зашто би го одмарал Пеп Стерлинг у прво коло? Не ми се верува...

Миливојевиќ шутира, ама немаат лесна текма... мада ако мислиш така, остај го.

Многу сличен тим имаме иначе. Ја се мислев меѓу Варди и Кејн, и се одлучив за Варди од старт. Појачав одбрана со тие пари од разликата.

Screenshot_20190808_103249_com.android.chrome.jpg

Рајан ноже да го мењам до утре, не е сигурно.
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.824
Поени од реакции
10.552
Заха ќе игра ли воопшто после трансфер баеањето што го поднесе? Супер цена има ама сега баш и не изгледа како толку добра опција.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
1565278015596.png

Нов сум во играва, има ли лимит на број на лиги у кои можеш да учествуваш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom