Fantasy Premier League 2019/20

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ајозе Перез има 5 гола и 5 асистенции.

Јас него го имав некаде 10 кола, за кои постигна само 1 гол.
Секако другите 4 гола и 5те асистенции ги постигна за времето кога го немав во тим.

Дај сериозно кажете некој бајач ако знаете.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Хименез, Кејн, Фирмињо, Ричарлисон, Стерлинг, Сон, Али, Агуеро, Бернардо Силва, Давид Силва, Заха...

Се само дел од играчите што многумина ги планираа за во својот тим на почетокот од сезоната а во моментов имаат помалку поени од ТАА

Уште мислите дека не е потребно да имаш добар дефанзивец во екипа? :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.004
Поени од реакции
57.043
Ландстрам од Шефилд ми е интересен и би го земал без размислување ако имам само уште 4 милиони. Играше многу на пријателските и тоа во среден ред, а на ФПЛ е меѓу дефанзивци. Ако остане стандарден во Шефилд ќе вреди, па иако е Шефилд.
Пред сезона пишав пост за Ландстрам. Најпаметен потег што го направив сезонава (веројатно единствен паметен потег).
Од 400к тимови, дојде до 3.4 милиони што го имаат Џон Ландстрам.
Секако ни јас не очекував да биде волку добар (втор по број на бодови и +1.1м цена).


Туку муабетот ми е, дали човеков е свесен колкава слава му донесе фантази со тоа што го ставија 4 милиони и во дефанзивци? :D Секое коло најкоментиран играч е. Од официјалниот профил на ФПЛ исто голем акцент му ставаат.
Во спротивно никој не би се замарал со него, просечен играч од среден ред, не остава никаков впечаток.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Пред сезона пишав пост за Ландстрам. Најпаметен потег што го направив сезонава (веројатно единствен паметен потег).
Од 400к тимови, дојде до 3.4 милиони што го имаат Џон Ландстрам.
Секако ни јас не очекував да биде волку добар (втор по број на бодови и +1.1м цена).


Туку муабетот ми е, дали човеков е свесен колкава слава му донесе фантази со тоа што го ставија 4 милиони и во дефанзивци? :D Секое коло најкоментиран играч е. Од официјалниот профил на ФПЛ исто голем акцент му ставаат.
Во спротивно никој не би се замарал со него, просечен играч од среден ред, не остава никаков впечаток.
Jesus. Lundstram. Whatever.
In that order!

20200111_192018.jpg
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Право време го продадов, го имав од моментот коа се повреди Љорис (y)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
Пу да ти ебам Де Брујне да ти ебам. Катастрофа коло, среќа Гришил го земав во последен момент. (мада сега фали Медисон да даде 2 утре и пак лоша одлука да излезе)
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.284
Ливерпул игра две текми... вреди трипл капитен сега да се искористи или да чекам уште?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.991
Ливерпул игра две текми... вреди трипл капитен сега да се искористи или да чекам уште?
Па ти си фан на Ливерпул, ти треба да ни кажеш :D

Како сакаш, трипл капитен вреди да се искористи кога мислиш најмногу поени ќе искористиш..

Ја решив на Салах да одам...па твое е да ме убедиш или предомислиш од ова :D
Ваљда нема да го одмарате а?
Автоматски споено мислење:

А иначе ќе има уште некој дабл гејмвик изгледа...ама ете, да не чекам до тогаш :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.373
Поени од реакции
42.565
После повредава Рашфорд го заменив со Ингс и го додадов ТАА на Робертсон во одбрана. Каснам 3-4 кола ама ајде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom