Fantasy Premier League 2019/20

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Па ти си фан на Ливерпул, ти треба да ни кажеш :D

Како сакаш, трипл капитен вреди да се искористи кога мислиш најмногу поени ќе искористиш..

Ја решив на Салах да одам...па твое е да ме убедиш или предомислиш од ова :D
Ваљда нема да го одмарате а?
Автоматски споено мислење:

А иначе ќе има уште некој дабл гејмвик изгледа...ама ете, да не чекам до тогаш :D
Реално малце сум у дилема кого да го стаем и затоа прашав.
Мане во последните 5 утакмици има дадено 2 гола и 1 асистенција, а во последните Клоп го вадеше од игра во 75/80та минута.
исто и Салах во задни 5 утакмици има иста статистика во постигнати голови и асистенции, а послдните 4 утакмици ги игра сите 90 минути.
Малце сум у дилема кој би бил право решение. Мане и не мие убедлив нешо у последно време игра и се тоа, ама ич нема среќа при реализација се изнапромашува задниов месец, мора и тоа да се смени па верувам во овие две текми дека ке биде еден од предводниците на тимот и мислам дека ќе ги изигра двете утакмици до крај. Така да јас ќе го ставам капитен(трипл).
Ако некој има муда може да проба и со ТАА, ептен реално решение е, да има барем еден клин и плус асистенција ете ти 30+ поени.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
Реално малце сум у дилема кого да го стаем и затоа прашав.
Мане во последните 5 утакмици има дадено 2 гола и 1 асистенција, а во последните Клоп го вадеше од игра во 75/80та минута.
исто и Салах во задни 5 утакмици има иста статистика во постигнати голови и асистенции, а послдните 4 утакмици ги игра сите 90 минути.
Малце сум у дилема кој би бил право решение. Мане и не мие убедлив нешо у последно време игра и се тоа, ама ич нема среќа при реализација се изнапромашува задниов месец, мора и тоа да се смени па верувам во овие две текми дека ке биде еден од предводниците на тимот и мислам дека ќе ги изигра двете утакмици до крај. Така да јас ќе го ставам капитен(трипл).
Ако некој има муда може да проба и со ТАА, ептен реално решение е, да има барем еден клин и плус асистенција ете ти 30+ поени.
Е ја го неам Мане така да полесно ми е мене :D

Не знам што да ти кажам...води се од тоа дека време му е на Мане да падне малце а Салах да превземе
Автоматски споено мислење:

И ја би играл иначе со ТАА, ама страв ми е да не го ротираат..

Кој има поголема шанса да го ротираат, ТАА или Салах?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Дали е време за трипл?
Ги имам Робертсон, Салах и Фирмино, најлогично е Салах, ваљда нема да го игра само една утакмица.
И Кели или Рико во одбрана, и двата тима примаат голови
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Кога објавија датум за првиот вонреден натпревар си реков ќе го чувам трипл чипот за понтаму, ФА кога ќе се игра.
Демек 2 гостински натпревари на Ливерпул а у...

Ама кој ќе чека до тогаш бе. Одам јас со Салах трипл колово :D
Демек прв погрешен потег ќе ми е.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Играат 3 утакмици веројатно ротациите ќе ги прави во купот, а сега не верувам дека нешто посебно ќе менува, поготово не против Волвс у гости... може во средина и Салах до 70/80 та да го смени, ама сепак зависи од резултато и сл работи. Јас се мислам дали Мане или ТАА.. барем една асистенција на ТАА ме ваѓа ептен + клин шит да рачунам тоа се сигурни 54 поена, ама кој ми гарантира дека ќе биде се како шо планирам. :icon_mrgr:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Кога објавија датум за првиот вонреден натпревар си реков ќе го чувам трипл чипот за понтаму, ФА кога ќе се игра.
Демек 2 гостински натпревари на Ливерпул а у...

Ама кој ќе чека до тогаш бе. Одам јас со Салах трипл колово :D
Демек прв погрешен потег ќе ми е.
Па да бе, од толку грешки, за ова ќе му ја мислиме
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
После две мизерни кола по ред се одлучив да ја искористам втората вајлд карта. Еве ми го новиот тим:

FPL.JPG

Мора да признаам дека понебалансиран ми е од претходниот. Ама со Рашфорд и Варди повредени, Марсијал во мизерна форма, Медисон и Давид Силва исто бледи, мораше да менувам на големо.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.253
После две мизерни кола по ред се одлучив да ја искористам втората вајлд карта. Еве ми го новиот тим:

Прегледај го приврзокот 230267

Мора да признаам дека понебалансиран ми е од претходниот. Ама со Рашфорд и Варди повредени, Марсијал во мизерна форма, Медисон и Давид Силва исто бледи, мораше да менувам на големо.
Тапа ти е и овој :P

Ингс ќе падне, Агуеро ќе ротира, Грилиш пак ќе падне. Марез ќе ротира, Кели и Рико паѓаат, Одои ќе стартува само пар недели па ќе ротира. Гринвуд се уште не ми изгледа ко да е спремен за почнување на утакмици.
Автоматски споено мислење:

кога зборам за паѓање мислам на квалитет на играта не на цените
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Од сити само Де Брујне, се друго ротира често и со големата разлика од Ливерпул не знам колку е паметно да се има некој од таму веќе.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Тапа ти е и овој :P

Ингс ќе падне, Агуеро ќе ротира, Грилиш пак ќе падне. Марез ќе ротира, Кели и Рико паѓаат, Одои ќе стартува само пар недели па ќе ротира. Гринвуд се уште не ми изгледа ко да е спремен за почнување на утакмици.
Автоматски споено мислење:

кога зборам за паѓање мислам на квалитет на играта не на цените
Да, ама ќе го менувам тимов константно. Моментално планирам да изиграм бенч буст, пошто 14 души од 15кава игра (освен вториот голман), па после полека да се ослободувам од некои и да останам со функционална 12ка, така што ќе имам еден играч за ротација само.

Агуеро е моментално под неговата основна цена од 12м, ќе рипне 100% ако продолжи со формава, пошто ќе го купат сите па кога ќе се врати Рашфорд ќе може да ќарам од него, а да го заменам со друг играч кој бар до сега редовно даваше голови. Тука ќе ми се ослободат пари за подобар играч во средина и замена на некој од Хадсон-Одои и Грилиш со подобар фудбалер. Исто Трент и Робертсон нема да ги држам цела вечност заедно, премногу вредат за да ги имам и двјацата, итн, итн..

Во напад место Ингс ќе барам некој друг сигурно кога ќе правам промени, ама моментално и нема некои константни и квалитетни играчи кои не се повредени.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Јас планирам и КДБ да го продадам да се ослободам од играчи од Сити, тој купил тројца.



*Боро 3то место, јас 33то
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Јас планирам и КДБ да го продадам да се ослободам од играчи од Сити, тој купил тројца.



*Боро 3то место, јас 33то
Ќе го лапнат од Реал во ЛШ и после што правиме? xD
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.855
Поени од реакции
1.285
Glup sum... kazuem gacke ovde kako TAA se isplati epten i na kraj Mane go stavam

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom