Fantasy Premier League 2019/20

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Можно е да има измени, ама во глобала има океј цени. Заха на пример е bargain, а и ставен е во средина оваа сезона, лани напад беше ако не се лажам. Ќе видиме со Кејн дали ќе ризикувам на почеток, сите знаеме како игра Кејн во Август.
1564846497990.png
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Можно е да има измени, ама во глобала има океј цени. Заха на пример е bargain, а и ставен е во средина оваа сезона, лани напад беше ако не се лажам. Ќе видиме со Кејн дали ќе ризикувам на почеток, сите знаеме како игра Кејн во Август.
Прегледај го приврзокот 214126
Нема везе. Лани и во август беше добар. Јас и сезонава го земам од прво коло :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Се мислам дали Де Брујн ики Пепе и дали воопшто вреди одбранбен од Манчестер Јунајтед или Арсенал.


1885ECD9-DB8C-4490-87BF-14DBC15AEB0C.png


Или ...


896A0F0B-5BF4-4D47-AFDB-8B00FF64E787.png
 
Последно уредено:

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Приклучувајте се во лигата што ја направил Дани
Кајгана лига
Kajgana Classic: bkrux2
Kajgana H2H: grxy35
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Нема везе. Лани и во август беше добар. Јас и сезонава го земам од прво коло :)
Лани му беше прва сезона кај што даде гол во август. Ќе размислам дали Кејн или Обамејанг да го земам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.286
Се ќе беше бољи ако Пеп не ротираше играчи цела сезона

Вака сега само ќе се мислам меѓу Стерлинг и Салах...или па некоја си трета опција кај што downgrade за Стерлинг и Де Брајне...

Зезнато бе..

Стерлинг е 0.5 поевтин од Салах....ама не ми мења тој 0.5 ништо сега.....а можда после ќе ми?

Ах, ти ибам играта :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дечки, Ван Бисака е дефанзивен бек. Не дека не оди напред ама не е Дани Алвеш тип на бек што креира, асистира итн. Да не испадне солам памет ама не знам колку придонес може да има во вкупните поени.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.272
Отворен сум за предлози и сугестии. :)

Untitled.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.286
не знам колку придонес може да има во вкупните поени.
Има, има, од лани го имаме у ФПЛ ние :D Е сеа јбг, лани поевтин беше, ама секако е бољи опција од некои други играчи за таа цена + дел од топ 6 екипа каде што ќе биде стандарден играч па hopefully и тоа би донело некои чисти мрежи.

Плус е магнет за бонус поени пред се
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Дечки, Ван Бисака е дефанзивен бек. Не дека не оди напред ама не е Дани Алвеш тип на бек што креира, асистира итн. Да не испадне солам памет ама не знам колку придонес може да има во вкупните поени.
Пак мислам е добра опција АВБ.
5.5м за дефанзивец од Јунајтед. Можеби ќе нема голови и асистенции, но очекувам 10-15 клин шитови сигурно.
Лани покрај клин шитот и добар број на бонус поени добиваше.

Ако дојде Мегваер и тој би бил добра опција. Иста цена е, а при прекини обавезно е напред.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Ако оваа година Манчестер изиграат подобро во одбрана, односно имаат поголем број на клин шит за разлика од лани, сигурен сум дека Ван Бисака следна сезона ќе има цена од 6.5-7.0
Едноставно секој натпревар каде Кристал Палас не прими гол, он имаше сигурно два-три поена бонус. Онака лабаво.

Од тие бекови што асистираат се Дигње и Холебас ама па од друга страна нивните тимови примаат многу голови, така да незнам дали се исплатливи за во комбинација.

Ми треба мал совет од Тотенхем фанови за да знам дали Орие ќе биде десен бек или имаат друг на уѓ за замена за Трипиер.
Автоматски споено мислење:

Отворен сум за предлози и сугестии. :)

Прегледај го приврзокот 214232
Слаба одбрана, слаба клупа.
Средината ти е топ, нападот истотака.
И би го ставил Медисон или Редмонд на местото на Перез од Лестер.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Ако оваа година Манчестер изиграат подобро во одбрана, односно имаат поголем број на клин шит за разлика од лани, сигурен сум дека Ван Бисака следна сезона ќе има цена од 6.5-7.0
Едноставно секој натпревар каде Кристал Палас не прими гол, он имаше сигурно два-три поена бонус. Онака лабаво.

Од тие бекови што асистираат се Дигње и Холебас ама па од друга страна нивните тимови примаат многу голови, така да незнам дали се исплатливи за во комбинација.

Ми треба мал совет од Тотенхем фанови за да знам дали Орие ќе биде десен бек или имаат друг на уѓ за замена за Трипиер.
И Вокер-Петерс е во игра.
По 5 милиони се двајцата. Убава цена, но очекувам да се ротира на десна бековска позиција во Тотенхем.

За почеток можно е и повеќе да игра Вокер-Петерс.
Јас би ги одбегнал и двајцата.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.625
Поени од реакции
81.455
Кога ќе ги додаваат новите играчи? За Кеан ми е муабетот...
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Јакиот играч што нема да даде повеќе од 7-8 гола :D

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom