Fantasy Premier League 2019/20

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Бреејј Сојунчу гол и клин шит, а Пеп гомното го пушти Отаменди во 93та вчера и сега ќе ми остане на клупа. :mad::mad:
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.823
Поени од реакции
10.551
Бреејј Сојунчу гол и клин шит, а Пеп гомното го пушти Отаменди во 93та вчера и сега ќе ми остане на клупа. :mad::mad:
Мене ме извадоа од бездната Лестер. И Сојунчу и Варди што го земав на местото на Фирмино си дадоа гол. Роџерс - Велемајстор. Башка и Лундстрам 21 поен, а од средината вкупно 6 поени имам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.520
Неможам да најдам инфо, Сон ќе игра колово или?
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
1573161212423.png

Солидно искористен првиот џокер.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Очекувајте бар еден гол од Пуки вечерва. Конечно решив да го продадам.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Чаглар со 8 поени на клупа :(
Автоматски споено мислење:

Не знам дали сум заборавил да едитирам нешто со тимов или не, ама сум се сјебал малце :( И ТАА на клупа ми е :(
 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Пошто нели многу се двајца играчи од Сити, го продадов Бернардо Силва.

Се мислев помеѓу Медисон, Марсијал и Ајозе Перез. Секако дека го одбрав перез (1 поен), за да остане и пара во банка.

Ваљда го држам првото место за најглупа одлука сезонава.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Пошто нели многу се двајца играчи од Сити, го продадов Бернардо Силва.

Се мислев помеѓу Медисон, Марсијал и Ајозе Перез. Секако дека го одбрав перез (1 поен), за да остане и пара во банка.

Ваљда го држам првото место за најглупа одлука сезонава.
Мислам дека јас ја имам најглупата одлука. Го извадив Ричарлисон и од Марсијал, Медисон ја се одлучив за Пепе за да не остане ништо во банка.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Пошто нели многу се двајца играчи од Сити, го продадов Бернардо Силва.

Се мислев помеѓу Медисон, Марсијал и Ајозе Перез. Секако дека го одбрав перез (1 поен), за да остане и пара во банка.

Ваљда го држам првото место за најглупа одлука сезонава.
Марсијал ти е најдобра инвестиција за средина за парите, кошта 7.5 милиони, игра напаѓач и ако дава некој гол во манчестер тоа 90% он.Еве денес имаше шанси ама заврши само со 2 асистенции.У принцип добитен е, лапа поени за clean sheet, головите му се важат како 5 поени(напаѓачите им се рачунаат 4).
Не знам како не му ја сменија картата и да го стават дека е напаѓач.

Инаку и Медисон е доста добра инвестиција, последниов период почна да дава резултати, на почетокот на сезоната доста пасивен беше.

1573419542331.png

На мисла сум кој од Одои или Кантвел да лета нареден период, доста добитен беше Кантвел на почетоците дур беа Норвич у форма(од 4м рипна на 4.8 мислам, така да има профит од него), ама сега не е баш во форма, додека Одои се враќа од повреда и ќе му треба време да се разигра + им тргна на Пулишич, Вилијан и Маунт така да 6м не вреди да седи на клупа.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Марсијал ти е најдобра инвестиција за средина за парите, кошта 7.5 милиони, игра напаѓач и ако дава некој гол во манчестер тоа 90% он.Еве денес имаше шанси ама заврши само со 2 асистенции.У принцип добитен е, лапа поени за clean sheet, головите му се важат како 5 поени(напаѓачите им се рачунаат 4).
Не знам како не му ја сменија картата и да го стават дека е напаѓач.

Инаку и Медисон е доста добра инвестиција, последниов период почна да дава резултати, на почетокот на сезоната доста пасивен беше.

Прегледај го приврзокот 222136

На мисла сум кој од Одои или Кантвел да лета нареден период, доста добитен беше Кантвел на почетоците дур беа Норвич у форма(од 4м рипна на 4.8 мислам, така да има профит од него), ама сега не е баш во форма, додека Одои се враќа од повреда и ќе му треба време да се разигра + им тргна на Пулишич, Вилијан и Маунт така да 6м не вреди да седи на клупа.
Се согласувам за Марсијал. Дефинитивно ќе се одлучев за него, но да ги немав Рашфорд и Ван-Бисака.
Го земав некаде на почетокот, но одма се повреди (нормално) и морав да менувам.

Премногу ми се 3ца од ваков нестабилен Манчестер.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Се согласувам за Марсијал. Дефинитивно ќе се одлучев за него, но да ги немав Рашфорд и Ван-Бисака.
Го земав некаде на почетокот, но одма се повреди (нормално) и морав да менувам.

Премногу ми се 3ца од ваков нестабилен Манчестер.
Ван Бисака одма да го исфрлиш, ретко добива поени од clean sheet јер глупи голови примаат ко денес, а офанзивно нема придонес.Рашфорд и ја го имав, ама не е доволно clinical и при првиот пад на форма го шитнав.Мада периодов вади поени и голови од нигде никаде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom