Fantasy Premier League 2019/20

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.335
Прегледај го приврзокот 219009

Какво коло сум погодил да искористам bench boost. 19 поени, а овај голманот од Норвич петарда прими ама и пенал одбранил. :P Баш за колово го зедов и Ају :) а Кејн следно коло аут.
Храбар потег да искористиш бенч буст кога немаш 4ца здрави играчи на клупа
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Мислам дека Хадсон-Одои ќе биде добар дил во идниов период, сериозно размислувам дали да го сменам со Маунт, кој и со цената некаде на максимум е дојден.

На таа кај што играм драфт (не е од Кајгана) веќе го сменив со Џејмс од Јунајтед.
Автоматски споено мислење:

Мислам дека Хадсон-Одои ќе биде добар дил во идниов период, сериозно размислувам дали да го сменам со Маунт, кој и со цената некаде на максимум е дојден.

На таа кај што играм драфт (не е од Кајгана) веќе го сменив со Џејмс од Јунајтед.
Едниот асистенција, другиот гол.. Изгледа МекГин од Вила ќе го јаде на крај.. или Давид Силва евентуално :D
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Мислам дека Хадсон-Одои ќе биде добар дил во идниов период, сериозно размислувам дали да го сменам со Маунт, кој и со цената некаде на максимум е дојден.

На таа кај што играм драфт (не е од Кајгана) веќе го сменив со Џејмс од Јунајтед.
Мене ми беше скап Маунт затоа го земав Одои :D

Зависи како сакаш, ако мислиш дека може со разликата во пари да ојачаш нешто онда топ, ако не, не ти мења ништо, можеш да си ги ротираш само :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Мора да се направат некои подобрувања во однос на трансфер цените.
Има милиони луѓе што играат и многу што немаат појма од Фантази, па така секој викенд некој кога ќе направи добри поени одма милион луѓе му прават трансфер, и цената скока неверојатно. Не ми текнува лани како беше, ама не ми ни текнува вакви разлики да има од викенд до викенд.
Еве, вчера Весли изгази, следен викенд ќе чини 0.2-0.3 повеќе, сигурен сум.
А и мора да се банираат оние пакистанци индијци и остали азијци кои прават по 15 трансфери секое коло само да бидат во Most Points за тоа коло.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Мора да се направат некои подобрувања во однос на трансфер цените.
Има милиони луѓе што играат и многу што немаат појма од Фантази, па така секој викенд некој кога ќе направи добри поени одма милион луѓе му прават трансфер, и цената скока неверојатно. Не ми текнува лани како беше, ама не ми ни текнува вакви разлики да има од викенд до викенд.
Еве, вчера Весли изгази, следен викенд ќе чини 0.2-0.3 повеќе, сигурен сум.
А и мора да се банираат оние пакистанци индијци и остали азијци кои прават по 15 трансфери секое коло само да бидат во Most Points за тоа коло.
Грешка си.

Сменети се ептен алгоритмите за смена на цена. (некогаш на добро, некогаш на лошо)

Ти гарантирам дека Весли нема да скокне ептен, максимум еден поен.

Тие што прават повеќе трансфери во секое коло од оваа сезона не се сметани за прво место ако не се лажам, ги сменија правилата за да нема такви ситуации чинам
Автоматски споено мислење:

А и на крај краева..и да направиш 15 трансфери....пак не е лесно да си прво место :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Уфф, прва голема утка колово - го купив Обамејанг и го ставив капитен, демек 100 гола ќе паднат на мечот. А вториот шпиц ми е Калум Вилсон. А толку блиску бев до топ 5 во лигава. :(
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Пази ова:

мојот тим минатата недела:

Фостер - ова коло 10 поени

Boly - ова коло 7 поени

Grealish - ова коло 7 поени

Хименез - Ова коло 5+ поени

Даглас Луиз - Ова коло 12 поени

ИСКОРИСТИВ ВАЈЛД КАРД

И ова коло:

Салах - 2 поени

Шмајхел - 3 поени

Томори - 2 поени

Гендузи - 3 поени

(y) (y) (y)

Стерлинг го имав и претходно и лагано 2 поени (y)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Во двата меча откако го извадив Грилиш:

20 поени вкупно

:cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc: :cuc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Сакав да се правам многу паметен и тргнав со Калум Вилсон како капитен. Очекувајте утре Обамејанг хет-трик да шибне. А многу блиску сум до прво место на Кајгана, кое патем го држи избришаниот Џонтра Волта. :D

Моментално имам squad value 99.9 и 2.3м во банка. Наредно коло го менувам МекГин со Марсијал и одиме јако. :cool:
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
Со години играм, и никогаш немам приметено па еве едно најверојатно глупо прашање.

Ако купиш одреден играч за 6.8 на пример, а потоа му скокне цената, ако сакаш да го продадеш го продаваш за цената по која си го купил, а не по новата?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Со години играм, и никогаш немам приметено па еве едно најверојатно глупо прашање.

Ако купиш одреден играч за 6.8 на пример, а потоа му скокне цената, ако сакаш да го продадеш го продаваш за цената по која си го купил, а не по новата?
За Маунт збориш? Кај мене е 6.4 за продавање, а вреди 6.8... глупости. А баш сакав да го менувам за Хадсон-Одои, ама со толкава разлика не ми се дава искрено.

Иначе мислам дека помалце го земав јас, 6.2 или така нешто, така да мислам дека твојава теорија не е точна. Не знам како ја одредуваат разликата меѓу куповна и продажна цена на еден играч, ама 0.4 е стварно премногу.
 
Член од
22 август 2018
Мислења
192
Поени од реакции
81
Со години играм, и никогаш немам приметено па еве едно најверојатно глупо прашање.

Ако купиш одреден играч за 6.8 на пример, а потоа му скокне цената, ако сакаш да го продадеш го продаваш за цената по која си го купил, а не по новата?
Не, ако му скокне цената за 0.2 ке го продадеш 0.1 повеќе. Пример ако играчот бил 6.8, а сега е 7.0 ти ке можеш да го продадеш за 6.9.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.558
Поени од реакции
52.350
За Маунт збориш? Кај мене е 6.4 за продавање, а вреди 6.8... глупости. А баш сакав да го менувам за Хадсон-Одои, ама со толкава разлика не ми се дава искрено.

Иначе мислам дека помалце го земав јас, 6.2 или така нешто, така да мислам дека твојава теорија не е точна. Не знам како ја одредуваат разликата меѓу куповна и продажна цена на еден играч, ама 0.4 е стварно премногу.
Не зборев за никој конкретно, ама немав приметено како оди тоа, и сега видов дека не го продаваш по моментална цена.

Пуки го имам од старт и можам да го продадам за 6.7. Маунт за 6.5.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.320
Со години играм, и никогаш немам приметено па еве едно најверојатно глупо прашање.

Ако купиш одреден играч за 6.8 на пример, а потоа му скокне цената, ако сакаш да го продадеш го продаваш за цената по која си го купил, а не по новата?
Како бе не си дознал ова до сега? :D

Ако купиш играч за X сума ќе го продадеш за сумата што си го купил + 0.1 за секој 0.2 раст во цената


Пример:

Го имаш Де Брајне од почеток на сезона.

Тој е 9.5



Во следните недели тој расте и цената му е 9.9

Ти кога ќе го продадеш го продаваш за 9.7 (+0.1 за секој раст од 0.2...пошто скокнал за 0.4 тоа значи дека играчот кај тебе има 0.2)

И тоа е тоа.

Ако е 10.0 (т.е. "9.10")....уште ќе ти биде 9.7 кај тебе.

Ако после тоа падне на 9.9.....уште ќе биде 9.7 кај тебе.

Мислам објаснив добро....ама можда и ептен конфузно да сум објаснил, не знам, пиши ако треба нешто да дообјаснам :D
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Переира и Мадисон ги имам од Лестер,од 5 гола никаков удел немаат
Е ова е малер :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom