Fantasy Football Games

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Исто, го земав место Лозано.

Немаше знакче дека е повреден, а не се позамарав да гуглам пред да го земам.
Кај мене никогаш немаат знакче суспендираните/повредените o_O
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Кај мене никогаш немаат знакче суспендираните/повредените o_O
Browser > RealFevr app :D
Автоматски споено мислење:

Глуп, ќе си го ставев Месиас капитен, али касно видов дека Жервињо не игра.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Browser > RealFevr app :D
Автоматски споено мислење:

Глуп, ќе си го ставев Месиас капитен, али касно видов дека Жервињо не игра.
Месиас втор пат откако го имам дава два гола :D Ќе го оставам најверојатно капитен. Иначе, секогаш правам трансфери на лаптоп, на апликацијата ем реклами ем ништо не покажува...

Ми ситниш отпор, морам да се извадам ова коло. Минатите две ми беа ужас :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Месиас втор пат откако го имам дава два гола :D Ќе го оставам најверојатно капитен. Иначе, секогаш правам трансфери на лаптоп, на апликацијата ем реклами ем ништо не покажува...

Ми ситниш отпор, морам да се извадам ова коло. Минатите две ми беа ужас :D
Роналдо 3 има да даде!
...во следните 5 наптревари :(

И од телефон да правам трансфери, од браусер ги правам.
Јас за фејсбук и твитер не користам апликација, а не па за RealFevr :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Роналдо 3 има да даде!
...во следните 5 наптревари :(

И од телефон да правам трансфери, од браусер ги правам.
Јас за фејсбук и твитер не користам апликација, а не па за RealFevr :D
Роналдо ин Имобиле аут сторив прееска. Ем не можам да трпам Имобиле да ни збрца гол утревечер, ем моментално навивам Фиорентина да победи. Когнитивна дисонанца :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Веќе два дена не ми покажува бодови ниту ранг листа. Само празни цртички. Кај вас?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Веќе два дена не ми покажува бодови ниту ранг листа. Само празни цртички. Кај вас?
Кај мене е во ред. Баш правев трансфери за италијанското и француското.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Веќе два дена не ми покажува бодови ниту ранг листа. Само празни цртички. Кај вас?
Исто.
Катастрофа се оваа година.
Немам направено трансфер можеби 10 кола, ме изнервираа со тие рекламите на мобилната апликација.
Лани беше каде-каде подобро да се игра. До година не ни планирам ако целта им е да се изгребат за 2-3€ за да не те торпедираат со реклами.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Исто.
Катастрофа се оваа година.
Немам направено трансфер можеби 10 кола, ме изнервираа со тие рекламите на мобилната апликација.
Лани беше каде-каде подобро да се игра. До година не ни планирам ако целта им е да се изгребат за 2-3€ за да не те торпедираат со реклами.
Па целта на нив не им е ти да се забавуваш, туку тие да заработат што е нормално :)
Изработката на веб страната, мобилната апликација, одржување, ажурирање, хостирање се тоа вреди пари и труд па така нормално е да компензираат со нешто.

Btw преку браусер немаш реклами.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Па целта на нив не им е ти да се забавуваш, туку тие да заработат што е нормално :)
Изработката на веб страната, мобилната апликација, одржување, ажурирање, хостирање се тоа вреди пари и труд па така нормално е да компензираат со нешто.

Btw преку браусер немаш реклами.
Фала богу. Немам проблем со тоа, нормално дека ќе сакаат да си го наплатат трудот. Ме нервираше тоа што за секој пат кога ќе требаше да провериш некој профил или табела, треба да чекаш 30 секунди. Да беше некои 5-10 со Skip Ad опција, немаше да имам проблем да ја користам апликацијата и ќе играв сеуште. Се мислев и да се претплатам, ама нема многу играчи и некако ми спласна еуфоријата за играва иако мислев дека ќе бидам ептен редовен сезонава.
За веб страната знам дека нема, ама не секогаш сум близу ПиСи па затоа сакам да имам опција и од телефон.
А ако пробаш да отвориш веб страната од мобилен браусер моментот кога ќе избереш профил (Italy Fantasy) те префрлува на апликацијата, а јас имам самсунг и немам зачувано пасворд па морам да куцам цело време. :confused:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Фала богу. Немам проблем со тоа, нормално дека ќе сакаат да си го наплатат трудот. Ме нервираше тоа што за секој пат кога ќе требаше да провериш некој профил или табела, треба да чекаш 30 секунди. Да беше некои 5-10 со Skip Ad опција, немаше да имам проблем да ја користам апликацијата и ќе играв сеуште. Се мислев и да се претплатам, ама нема многу играчи и некако ми спласна еуфоријата за играва иако мислев дека ќе бидам ептен редовен сезонава.
За веб страната знам дека нема, ама не секогаш сум близу ПиСи па затоа сакам да имам опција и од телефон.
А ако пробаш да отвориш веб страната од мобилен браусер моментот кога ќе избереш профил (Italy Fantasy) те префрлува на апликацијата, а јас имам самсунг и немам зачувано пасворд па морам да куцам цело време. :confused:
Мислев на браусе преку телефон. Јас ја користам така. Изгледа ако ја имаш инсталирано тогаш те префрлува на неа.

Единствено интерфејсот е малку поразличен (табеларен приказ на формацијата) па ако сакаш да ја видиш стандардно треба request desktop site да отвориш.
Remember me опција има па не мора да се логираш секогаш.

Плус Ули рече дека на апликацијата не ти прикажува повредени и суспендирани играчи. Преку браусер ќе ја имаш таа привилегија :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Remember me опција има па не мора да се логираш секогаш.
Нема, само Samsung Pass ми нуди, ама немам намера сега допрва тоа да го средувам.

Иначе да, не прикажува повредени и суспендирани.
Значи ако користиш апликација мораш да платиш, ама преку писи е ок. :)
Еве следна година ако се подобрат во тој поглед, ќе им платам 12 месечна претплата, ми се допадна лани играта.
Имаат малце чудни цени (Ilicic 11.5) ама па за Калчо ова е најдобрата игра според мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom