Fantasy Football Games

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Темава се однесува на помалите, неофицијални Фантази фудбал игри.
Од претходно искуство, за овие игри во темите не се испишуваа повеќе од 5-6 страници. Затоа наместо секоја година за секоја лига да отвараме посебно тема, од сега за истите ќе дискутираме тука (првиот пост ќе се апдејтира).
Постојат играчи на форумот и на ваквите фантази игри, па тоа беше и мотивот за отварање на оваа тема. Да се собереме во една мини лига (а зашто не и поголема :icon_mrgr:) и да споделуваме искуства.

Еве моментално каде сум активен...

Премиер Лига
http://www.fantasy-premier.com
Правила
http://www.fantasy-premier.com/en/rules-of-the-game
Кајгана Класик лига: xeEP1RFajTmE
Кајгана Head-to-Head лига: L00ufNIEDrXl

Бундес Лига
http://www.fantasybundes.com
Правила
http://www.fantasybundes.com/en/rules-of-the-game
Кајгана Класик лига: 39Bil0imcYm2
Кајгана Head-to-Head лига: vzSEoSSVpOh7

Ла Лига
http://fantasy-liga.com/
Правила
http://www.fantasy-liga.com/en/rules-of-the-game
Кајгана Класик лига: PVVGHQfKEvLM
Кајгана Head-to-Head лига: YyDdE37Z98dy

Пред 2 сезони во Ла Лига, јас и еден форумџија добивме мала парична награда. Нека ви биде мотив за поголема активност во исите игри :)
Секако, пред се овие игри ги играм за забава и поинтересен викенд :D

Ако имате нешто интересно, предложете.


Дискусиите за официјалните игри (ФПЛ, ЛШ, ЛЕ, СП...), ќе продолжат да се одвиваат во своите теми. Тука не!
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.944
Лани ги играв сите овие ама не бев многу активна, многу пати заборавав измени да направам ама оваа година посериозно :P
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.244
Поени од реакции
19.687
Да не си препишувал од мене? :cautious: Не знам дали ми беше штиклирано тоа да може да ми го гледаат составот. Мене ми е сличен стартниот состав, освен одбраната што ги немам Шмелцер и Једвај и резервните играчи.

Супер, само во одбраната Једвај мислам дека нема да биде стартер за Леверкузен на стартот на Бундеслигата. Ќе му треба време, претходно беше повреден. А и клупата со Учида и Донати не ми се допаѓа. Немаш добри резерви за одбраната.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Еми не можам да ти го видам тимот :D Значи добар ми е :D

Го имав Алаба, но добрите партии на Коста на пријателските ме убедија да го земам, а повеќе од тројца од Баерн не можам да земам.
Тука и пари добив, па Бобадиља го сменив со Рафаел (2м поскап). Можеби ќе го вратам Бобадиља а со тие 2м да ја засилам одбраната.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.944
[DOUBLEPOST=1438851824][/DOUBLEPOST]Појма неам дали е добар тимов, ама се водев според тоа лани како се покажаа некои играчи па ќе видиме годинава :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.244
Поени од реакции
19.687
Еми не можам да ти го видам тимот :D Значи добар ми е :D

Го имав Алаба, но добрите партии на Коста на пријателските ме убедија да го земам, а повеќе од тројца од Баерн не можам да земам.
Тука и пари добив, па Бобадиља го сменив со Рафаел (2м поскап). Можеби ќе го вратам Бобадиља а со тие 2м да ја засилам одбраната.
Знам дека не може повеќе од 3 играчи од еден тим ама ти кажувам зашто Учида и Донати воопшто нема да играат, а Једвај дали ќе биде во стартниот тим сега на почетокот на сезоната е под голем знак прашалник. Напрај си промена нешто.

fan.jpg
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
Оооо, овој Донати скоро и да не играл лани. Сега отворив бројки да ѕирнам. Претходно знам добиваше шанса колку толку.
Учида знам дека не е стандарден, но кога ќе добие шанса знае да ја искористи. Игра доста офанзивно. Зашто велиш воопшто нема да игра ? Овој Каикара негова замена е ?
Ај ќе видам, можеби Хеведес ќе го земам, и така останаа пари.
И пред почетокот да ѕирнам со повреди како стојат, пошто на играва не се баш одговорни со ажурирање на информациите. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.244
Поени од реакции
19.687
Оооо, овој Донати скоро и да не играл лани. Сега отворив бројки да ѕирнам. Претходно знам добиваше шанса колку толку.
Учида знам дека не е стандарден, но кога ќе добие шанса знае да ја искористи. Игра доста офанзивно. Зашто велиш воопшто нема да игра ? Овој Каикара негова замена е ?
Ај ќе видам, можеби Хеведес ќе го земам, и така останаа пари.
И пред почетокот да ѕирнам со повреди како стојат, пошто на играва не се баш одговорни со ажурирање на информациите. :D
Каисара ќе биде стартер. Има многу пофалби Каисара од новиот тренер на Шалке. Како замена за Бразилецот го земаа Ритер од Фрајбург така да сега имаат 3 десни бекови. Учида е можно да е повреден. Знам Дракслер пред некој ден му посакуваше побрзо заздравување преку фб.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.908
Поени од реакции
923
[DOUBLEPOST=1438858830][/DOUBLEPOST]
free image hosting
[DOUBLEPOST=1438859100][/DOUBLEPOST]мислам дека одличен тим направив и резерви и прв тим
нападот треба да е страшен а и средината ми е многу офанзивна
размислувам дали да го заменам де вриј со миранда :)
 
Последно уредено:

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.944

Очекувам дуото во напад од Милан да напраи парче ама ќе видиме со тек на време како ќе се уклопат и двајцата.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.509
Поени од реакции
42.691
@Зајче Кедира е повреден, некаде 2 месеци ќе отсуствува

За Ла Лига, каде се играчите од Реал ? :D
Само Арбелоа ? 3ца имаме на таа позиција сега. Карвахал, Данило и Арбелоа :D
 
На врв Bottom