Fantasy Football Games

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.562
Поени од реакции
46.521
Ако има играчи вака ќе сакаш ако и коа ќе бидеш слободен да ми пратиш кодови за тие на RealFevr и за Бундес линк и код.

Благодарам однапред.
Бундес (би требало да работи auto join само со клик на линкот)

RealFevr

- Англија

- Португалија

- Турција

- Италија

- Германија

- ЛШ

- ЛЕ


За Бразил, Франција и Шпанија @Uli Hoeneß нека ги пушти. Тој ги креираше
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.213
Бундес (би требало да работи auto join само со клик на линкот)

RealFevr

- Англија

- Португалија

- Турција

- Италија

- Германија

- ЛШ

- ЛЕ


За Бразил, Франција и Шпанија @Uli Hoeneß нека ги пушти. Тој ги креираше
Фала ти :) just made my day a lot better.
Франција и шпанија иам Германија, Португалија и турција ми фалеа едино :D
 
Последно уредено:

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
@џимеј опасен играч бил. Почнува да ме нервира :cautious:
Ми ситниш разлика и многу голем притисок ми вршиш :D осеќам дека еден кикс ми треба за да ме престигнеш. Минатото коло ми беше најмизерно, едвај 50 поени. Сега гледам дека ќе треба 3-4 играчи да менувам... уф, Wildcard pending
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
@Dani не успеав да направам измени, играм буквално со 1 напаѓач :D отиде првото место...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.562
Поени од реакции
46.521
@Dani не успеав да направам измени, играм буквално со 1 напаѓач :D отиде првото место...
Не ги потценувај Сасуоло, против Интер играат.
Берарди 8 гола ќе даде денес, до крај на сезона нема да те стигнам со поени :D Ајде можно е барем Белоти да ти игра.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
Не ги потценувај Сасуоло, против Интер играат.
Берарди 8 гола ќе даде денес, до крај на сезона нема да те стигнам со поени :D Ајде можно е барем Белоти да ти игра.
Сакав Жоао Педро и Имобиле наместо Ибра и Белоти, вчера го направив ова ама очигледно не сум кликнал Save... Многу аматерски потег од моја страна :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.740
Поени од реакции
21.206
Сакав Жоао Педро и Имобиле наместо Ибра и Белоти, вчера го направив ова ама очигледно не сум кликнал Save... Многу аматерски потег од моја страна :D
Лажеш.
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
@џимеј честито победа

Вајлд кард искористив колово, изгледа во најприкладно време. Ги имав Педро, Кулибали, Локатели, Берарди. Сите до еден просечно, Педро дури и катастрофално.

Ама затоа ме скина неиграњето на Де Паул и одбраната горе долу што не успеа да направи клин шит.
Одиме на уште 2 играчи утре :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.562
Поени од реакции
46.521
Вајлд кард искористив колово, изгледа во најприкладно време. Ги имав Педро, Кулибали, Локатели, Берарди. Сите до еден просечно, Педро дури и катастрофално.

Ама затоа ме скина неиграњето на Де Паул и одбраната горе долу што не успеа да направи клин шит.
Одиме на уште 2 играчи утре :)
Добар си добар. 30+ разлика колово направи.

Јбг, 5 поени од Сориано капитен ми беа малку, сакав повеќе. Епа ете ми повеќе :D
Општо во последно време многу ризикувам со капитениве. И со по 8 поена почнав да ги менувам...
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
Добар си добар. 30+ разлика колово направи.

Јбг, 5 поени од Сориано капитен ми беа малку, сакав повеќе. Епа ете ми повеќе :D
Општо во последно време многу ризикувам со капитениве. И со по 8 поена почнав да ги менувам...
Зошто не успеа да го ставиш Лозано капитен? :) И јас сакам некако да ризикувам во последно, особено кога видов дека се горам на капитени со вкупно 10 поени.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
21.562
Поени од реакции
46.521
Зошто не успеа да го ставиш Лозано капитен? :) И јас сакам некако да ризикувам во последно, особено кога видов дека се горам на капитени со вкупно 10 поени.
Тоа е фората, ако капитенот ти добие црвен не можеш да го смениш повеќе. :D
А пред Лозано сакав да пробам и некој од 15ч. Гомез не играше, па ајде Педро...
 

џимеј

Модератор
Член од
4 март 2007
Мислења
9.849
Поени од реакции
22.263
Тоа е фората, ако капитенот ти добие црвен не можеш да го смениш повеќе. :D
А пред Лозано сакав да пробам и некој од 15ч. Гомез не играше, па ајде Педро...
Појма немав за ова... ептен глупо, ама тоа е. Не знам како ќе компензираат за одложената Удине Аталанта, ваљда ќе пуштат плус трансфер. Инаку кога користев вајлд кард не видов наредни натпревари на играчиве. Ќе одам од коло за коло...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.740
Поени од реакции
21.206
Џабе се расправате, секако на крај јас ќе бидам прв. :misticen:
 
На врв Bottom