Fantasy Football Games

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Овие две кола искинав, минатото ми беше рекорд 103 бода. Моментално 10ти на главната ранг листа одиме кон прво
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Честитки @џимеј
Поштено, си растури сезонава во италијанско (*не начека на домашен терен де). Мило ми е што остана активен цело време :)


Е @Uli Hoeneß ме разочара. Изгуби се што може да се изгуби. Мада во некои лиги беше неизвесно до крај, али те фатив на искуство. :D


Од моите позначајни успеси сезонава на RealFevr, 8мо место во Шпанско, 5то во Турско на оверал табелата.
Се читаме следна сезона.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Честитки @џимеј
Поштено, си растури сезонава во италијанско (*не начека на домашен терен де). Мило ми е што остана активен цело време :)


Е @Uli Hoeneß ме разочара. Изгуби се што може да се изгуби. Мада во некои лиги беше неизвесно до крај, али те фатив на искуство. :D


Од моите позначајни успеси сезонава на RealFevr, 8мо место во Шпанско, 5то во Турско на оверал табелата.
Се читаме следна сезона.
На полусезона ми одземаа неколку бодови, да не ги рачунаат најслабите 4 кола да ги скинат, така нешто? :D Читав во правила.

Да не играше ти активно, немаше ни јас да играм. Вака ми беше многу интересно и за викенд проверував како играш и што трансфери си направил :D Само две кола не успеав да направам трансфери, вториот пат беше ова сега... онаму февруари-март бајаги лош бев.

Се на се, топ искуство. Сега останува ЛШ фантазито :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
На полусезона ми одземаа неколку бодови, да не ги рачунаат најслабите 4 кола да ги скинат, така нешто? :D Читав во правила.

Да не играше ти активно, немаше ни јас да играм. Вака ми беше многу интересно и за викенд проверував како играш и што трансфери си направил :D Само две кола не успеав да направам трансфери, вториот пат беше ова сега... онаму февруари-март бајаги лош бев.

Се на се, топ искуство. Сега останува ЛШ фантазито :D
Да, правило што многу го мразам. Сакам да се калкулира и ужасот.

Ајде сега Европско ќе има. Таман за оддржување на форма преку летово :D
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
@Dani https://fantaliveseriea.com/ оваа верзија летово е актуелна помеѓу фановите на Серија А, ликов ја има ископирано ФПЛ, правила and everything. Ако има заинтересираност ја би да напраиме лига тука, многу е попрегледна и поатрактивна за играње од актуелнава. :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
@Dani https://fantaliveseriea.com/ оваа верзија летово е актуелна помеѓу фановите на Серија А, ликов ја има ископирано ФПЛ, правила and everything. Ако има заинтересираност ја би да напраиме лига тука, многу е попрегледна и поатрактивна за играње од актуелнава. :D
Ммм, подобро изгледа стварно. Добро што е со класични ФПЛ правила, нема мануелни измени и бодови за дриблинзи, клизачи :D
Некако се навикнав на RealFevr и баталив други сајтови (официјална Бундес, Чемпионшип). Башка еден логин за се ми е.

Како сакате ајде. Ако има добар интерес може и таму да играме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Aко играте ова ќе (пробам да) играм и јас. :D
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Дани, прај лига и на новово. Да се пробаме баш :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Да гласаме?
Пошто нема анкета, ајде на Славица тип на гласање со реакции :D

fantasy.realfevr.com - Тажно
fantaliveseriea.com - Вау
И двете - Гнев
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Гнев
Автоматски споено мислење:

*Low key се надева дека ќе успее бар на една фантази лига да победи.*
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Btw не стига мејл за верификација на fantaliveseriea. Изгледа сепак ќе останеме на RealFevr
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Btw не стига мејл за верификација на fantaliveseriea. Изгледа сепак ќе останеме на RealFevr
Имате ли лига таму да направам тимче набрзинка од сабајле?

Не пратам толку Серија А ама нема веза. :D
Автоматски споено мислење:

Видов погоре, заеби :D
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.663
Не знаев дека Берарди е повреден и нема да игра... ќе си го земев Чалханоглу место него :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom