Facebook - официјална тема (новости, прашања, проблеми)

the master

I'm the hero
Член од
29 август 2009
Мислења
319
Поени од реакции
23
Здраво :) На несакање избишав пост од мојата фејсбук страна, и сега не знам дали има начин да се врати тој пост? Јас сум админ на страната. Ве молам за совет, ако има некој начин како да се врати избришаната објава. Поздрав
 
Член од
17 август 2020
Мислења
2.113
Поени од реакции
1.489
Здраво! Нели коментарите на објава се делат во три групи "најнови коментари" , "најзначајни коментари", "сите коментари". Е па зошто некој пат кога ќе кликнам сите коментари не ги покажува баш сите.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.053
Поени од реакции
26.486
Здраво! Нели коментарите на објава се делат во три групи "најнови коментари" , "најзначајни коментари", "сите коментари". Е па зошто некој пат кога ќе кликнам сите коментари не ги покажува баш сите.
Затоа што од Фејсбук се морони, пишувавме наназад за ова.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.736
Некој кој не го познавам со исто име и презиме како моето користи мој имејл кој не го користам за социјални мрежи да се логира на негов ФБ.

Т.е некако со мој имејл си има направено ФБ акаунт, и тоа со години, сношти менал број и се појави кај мене со она ако не го направивте вие пријавите мејл, му пишав на братов ама мува не го лази, како можам да го откачам од кај мене?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.101
Поени од реакции
2.685
Имам скоро 2000 фанови на страната но само околу 400-500 reach во просек (на некои постови повеќе на некои помалку). Некој совет како да го зголемам reach-от?
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.922
Имам скоро 2000 фанови на страната но само околу 400-500 reach во просек (на некои постови повеќе на некои помалку). Некој совет како да го зголемам reach-от?
На објава на 2000 чим имаш до 500 reach тоа е ок. ФБ си го форсира принципот плати па добиј така да.. неможеш нешто многу да смениш. Од скоро година дена ги форсираат и групите, многу повеќе од пејџовите.

Един излез ти е некако да научиш што сака публиката и апла да го погодиш моментот. Ако постот не ти отиде нешто како "viral", на 2000 фанови не очекувај повеќе од 800 до максимум 1000 reach (што е научна фантастика сама по себе али ајде). У просек, reach-от на фб е околу 10 до 20%.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.101
Поени од реакции
2.685
На објава на 2000 чим имаш до 500 reach тоа е ок. ФБ си го форсира принципот плати па добиј така да.. неможеш нешто многу да смениш. Од скоро година дена ги форсираат и групите, многу повеќе од пејџовите.

Един излез ти е некако да научиш што сака публиката и апла да го погодиш моментот. Ако постот не ти отиде нешто како "viral", на 2000 фанови не очекувај повеќе од 800 до максимум 1000 reach (што е научна фантастика сама по себе али ајде). У просек, reach-от на фб е околу 10 до 20%.
Фала, значи тоа е тоа со овој број на фанови, треба да се собираат нови.
Инаку еве што ти се вика вирално, ама тој ден некој го споделил постот во некоја група :)

Annotation 2020-08-22 142504.jpg
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
499
Поени од реакции
1.063
Некој кој не го познавам со исто име и презиме како моето користи мој имејл кој не го користам за социјални мрежи да се логира на негов ФБ.

Т.е некако со мој имејл си има направено ФБ акаунт, и тоа со години, сношти менал број и се појави кај мене со она ако не го направивте вие пријавите мејл, му пишав на братов ама мува не го лази, како можам да го откачам од кај мене?
Отиди дека не си бил ти, смени му пасворд, после он ќе те бара.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.736
Отиди дека не си бил ти, смени му пасворд, после он ќе те бара.
Не сакам такви работи да не ме пријави во полиција па да си имам проблеми.

Мене не ми е јасно како е можно на мој имејл да поврзе негов профил.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
797
Поени од реакции
376
Имам скоро 2000 фанови на страната но само околу 400-500 reach во просек (на некои постови повеќе на некои помалку). Некој совет како да го зголемам reach-от?
Неколку совети:
- биди константен во објавувањето (само на релевантни постови)
- објавувај постови слични со оние кои ти се најуспешни
- анализирај ги досегашните постови, и објавувај во термини (денови и часови) кога имаш најголем успех
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.836
Поени од реакции
33.297
Здраво :) На несакање избишав пост од мојата фејсбук страна, и сега не знам дали има начин да се врати тој пост? Јас сум админ на страната. Ве молам за совет, ако има некој начин како да се врати избришаната објава. Поздрав
Нема начин.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.684
Поени од реакции
58.136
Глупиот фејсбук не дава у научни, историски групи за Втора Светска да напишеш nazi.

кретени
idiocracy
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
499
Поени од реакции
1.063
Не сакам такви работи да не ме пријави во полиција па да си имам проблеми.

Мене не ми е јасно како е можно на мој имејл да поврзе негов профил.
Мејлот си е твој, ништо нелеганно не си направил. Освен ако не е некој политичар полиција ќе му се изнасмее у фаца.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.101
Поени од реакции
2.685
Неколку совети:
- биди константен во објавувањето (само на релевантни постови)
- објавувај постови слични со оние кои ти се најуспешни
- анализирај ги досегашните постови, и објавувај во термини (денови и часови) кога имаш најголем успех
Фала! Објавуваме секој ден, е сега не сум експериментирал со термини, секогаш околу 17 часот објавуваме. Ќе пробам и со некој друг термин.

Глупиот фејсбук не дава у научни, историски групи за Втора Светска да напишеш nazi.

кретени
idiocracy
Веројатно тоа е така зашто не може да препознае од која област е групата, филтерот за такви зборови е на ниво на цел ФБ.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
499
Поени од реакции
1.063
Фала, значи тоа е тоа со овој број на фанови, треба да се собираат нови.
Инаку еве што ти се вика вирално, ама тој ден некој го споделил постот во некоја група :)

Прегледај го приврзокот 263416
Некогаш и тоа ти е џабе, ќе билдаш фанови, а ричот ќе си останува ист. Да им се намочам на фб, не се замарај претерано, мене страна ми ја избришаа туку така, немаше ни каде да се побунам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom