FA & Capital One Cup

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зарем некој очекуваше Сити да добие тежок противник? Не дека Арсенал се третолигаши ама се најслаба екипа од четворката.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Полуфиналиња се, Вембли е, мислам дека се е можно во двете полуфиналиња :D :D Јас прееска сакав Шефилд да пројде за ако ни паднат, Хендерсон да не може да брани, лаганица :icon_lol:
Има дати за полуфиналињава? Твитот на Донев не ми го отвора
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Полуфиналиња се, Вембли е, мислам дека се е можно во двете полуфиналиња :D :D Јас прееска сакав Шефилд да пројде за ако ни паднат, Хендерсон да не може да брани, лаганица :icon_lol:
Има дати за полуфиналињава? Твитот на Донев не ми го отвора
18ти и 19ти јули.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
MCFC starting XI Arsenal: Ederson, Walker, Garcia, Laporte, Mendy, Gundogan, Silva, De Bruyne, Mahrez, Sterling, Jesus.

Arsenal starting XI v MCFC: Martinez, Mustafi, Luiz, Tierney, Bellerin, Ceballos, Xhaka, Maitland-Niles, Pepe, Lacazette, Aubameyang.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Да беше Емери со ваков бункер на полувреме ќе бараа да го избркаат...


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Како се доведија Арсенал да бидат толку мизерни не ми е јасно...најнормална акција неможат да направат..се некако му е со буфтање и на полуконтри....цел тим му е за во канта..ниту бекој ниту средина немаат...ако не се Аубомејанг и Лаказет за опстанок ќе се борат....тешка беда
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Ќе го јадеме к.рот 100%
3-0 требаше

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Како се доведија Арсенал да бидат толку мизерни не ми е јасно...најнормална акција неможат да направат..се некако му е со буфтање и на полуконтри....цел тим му е за во канта..ниту бекој ниту средина немаат...ако не се Аубомејанг и Лаказет за опстанок ќе се борат....тешка беда
Ако си ги преспал последниве 5 години ок ти е прашањето

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Арсенал земање скалп на големиве тимови, алал.
Уште 7-8 засилувања за Артета летово, ќе бидат конкуренти за титула следна сезона.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Ако си ги преспал последниве 5 години ок ти е прашањето

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не сум ги преспал...напротив најсимпатична екипа ми се од Англија ама пак неможам да ја разберам нивната трансфер политика...како надувани да се цел стручен штаб сосе управниот одбор години наназад...премногу се летаргични...јас разбирам дека се фрлени комплетно на бизнис ама нема повратни средства ако немаш спортски успех...

Пак едно време кога играа Санчез,Озил и Жиру личеа на екипа колку толку....сега нема надеж во овој состав...како во дупка без дно се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom