FA & Capital One Cup

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Бреееееееееееј Азар што напраи, ко пиперки ги нанижа :aplauz:

Судијата навивал за Челзи :facepalm: Знам дека е форс ама форсот ти е толку аматерски што ме фаќа срам и срам ми е да се пуштам после пораз само ради такви постови.

Честито победа и што би рекле комшиките, koj ve ebe,ionaka e nebiten :toe:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.905
Поени од реакции
84.307
Каква утакмица е ова Дерби-Челзи бе, ко македонска лига да гледам....
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Ццц да не створиш ни една шанса скоро цело второ полувреме на домашен терен ... Кабалеро ли беше на голот ? Мен оф д меч без двоумење, два чисти гола спаси последните 10 мин.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.343
Arsenal XI vs. Tottenham: Cech; Maitland-Niles, Sokratis, Xhaka, Monreal; Torreira, Guendouzi; Mkhitaryan, Ramsey, Iwobi; Aubameyang.

Tottenham XI vs. Arsenal: Gazzaniga; Tripper, Alderweireld, Davies, Rose; Winks, Sissoko, Eriksen; Dele, Lucas, Son.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Одличен голот на Али. Кажав дека очекувам кокошките да земат титула сезонава. Ајде Буртон сеа во 1/2 финале. :P
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Џабе пување топџите пред е пола месец, еви ги пак на старото место.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па не знам баш, тука во овој дуел испаднавте од купот. Додека таму и покрај победата вие сте уште надвор од топ4.
Ама колку ќе бевме надвор од топ4 без таа победа, мики маус куп, а бил а не бил, со овој тенок тим и со Сити и Челзи во конкуренција тешко е секако. Но не негирам дека повредите и глупите селекции на Емери доста заебаа работа последниве утакмици.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom