Eurovision Song Contest (официјална тема)

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.916
Поени од реакции
9.521
Еве не мешам политика ама две песни слични Украина и Молдавија да бирам Молдавија ми е далеку подобра за мој вкус а и подобар перформанс имаа според мене
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.640
Поени од реакции
81.630
Толку а? Не влеговме...ај се надевам дека ова е последно праќање на наш преставник на овој "фестивал" кој одамна е се само не е избор за најдобра песна.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Толку а? Не влеговме...ај се надевам дека ова е последно праќање на наш преставник на овој "фестивал" кој одамна е се само не е избор за најдобра песна.
Толку е, крај. МРТ се напизда, најверојатно догодина нема да има претставник од НАШАТА ЗЕМЈА.
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.583
Поени од реакции
3.591
90% фалшираа катастрофа. Не ќе да е до озвучувањето, пољакот не демантираше како испеа свака му част.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Добро испеа нашата, какви лоши настапи имаше, ме изненади како испеа. Тоа што се избрука е друга работа. За пласман не ни се надевав. Нема што да бараме на Евровизија. Евровизија ја претворија во големо сраење, ЛГБТ пропаганда и политики. 90% од народот да го прашаш ќе ти каже дека не треба да се тошат пари за Евровизија.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
887
Поени од реакции
1.427
Толку е, крај. МРТ се напизда, најверојатно догодина нема да има претставник од НАШАТА ЗЕМЈА.
haha i kogo ke kaznat radi blamot na Andrea, nekoj nareden sto bi se prijavil na evrovizija? sto bi dobile so bojkotot na toj festival? tie 150 000€ vas ke vi gi dadat? ili ke si gi napika nekoe direktorce vdzep?

aren si e festivalot, kakov e takov e, lanskata godina posle podolg period imase salam pesni.

ali radi gluposta na andrea cisto perenje mozok bese izjava na mrt kao ete ke razmislime za idna godina. I sto kur ako ne ideme dogodina? trebase andrea da se kazni, a ne naseto ucestvo na evrosong.
 

ovs

Член од
4 јануари 2021
Мислења
293
Поени од реакции
415
Има ли уредник на забавна продукција у мрт? има ли делегација што иде на евровизија или Андреја сама оди? шо се амнестираат мрт од инцидентот со знаменцето и да ја префлат цела одговорност на Андреја па ја тераа цела одговорност она да ја превземе и ја тераат да сними видео со извинување ?за кој qур се шета таа делегација што е со нејзе таму шо функција имаат тие таму освен што се сликаат за да постираат на инстаграм, што праат тие десет луге делегација околу нејзе освен што трошат државни пари?внимава ли некој таму од таа делегација да не се деси некој срам ко што се деси со знаменцето?
Па да му се невиди ајвани да беа толку глупости немаше да прават претходната евровизија снимаат спот во нивна продукција продуцент цел тим и оп бугарско знаме у позадина на спотот и нормално Васил е крив по што мрт у подрум беа ...они го снимаат спотот нивна продукција Васил бил крив сега Андреја е крива?
Отказ на цела забавна продукција со години не идат работите докажуваат дека не се способни сега уште се занашаат нема да испракале преставник следната година :aplauz: ем шуто ем боде.Ако не ве бива ке си дадете отказ други луге нека ја водат работата а не да се правите паметни немало да се испрака преставник ...неспособњаци бедни.
Андеја направи кикс со знаменцето али големиот проблем со евровизија е тимот во мрт кој појма нема што прави и затоа секоја година има по некоја глупост.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.736
Ne razbiram zosto mozebi 10 godini nemame pesna na makedonski jazik.

Znaes deka ne vleguvas vo finale, znaes deka nikogas nema da pobedis, pej si na sopstven jazik, toa e najdobro za promocija na kulturata.

Mu e gajle na nekoj peder od Holandija sho znacel tekstot koga e genericko lajno.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Јас стварно мислев дека второво би било појакото полуфинале, но да се поправам.

Нашава, за разлика од многу други, бар не пееше фалшови цело време. Океј си испеа, дури и сценскиот настап не беше нешто утка ко секогаш што ни е. Оној од Полска вода може да и носи за фацијалните експресии, типот цела песна беше пред плач и со затворени очи, ми скурчи и песна и тој уште првата минута. После сите гнасотии што и ги испишаа нашиве патриоти, пола со бугарски пасоши в џеб за знаменцето, топ не претстави. Се надевам искрено дека одгодина стварно ќе се држат со збор овие непрофесионалците од мтв и никој нема да оди од кај нас, да го претставува овој прекрасен, неогорчен на се живо и што мрда, народ. :D

Друго ништо посебно не ми се издвои, што дури и каубоецот ми стана симпатичен со гитарата. Од Естонија мислам беше.
Србија ми е скроз спласнат впечатокот уште толку после настапот. Се надевам нема да победи со шљапкањето ко скил само.

Франција после неколку слушања ми стана интересна, заедно со Украина тие ми се двата фаворити.
 
Член од
30 декември 2007
Мислења
761
Поени од реакции
293
Добро објаснување за In Corpore Sano, и за сите референци во неа, како и за пораката што ја испраќа

 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
србија ја оставија за последна и као демек другиве чекаат да бидат баш тие полседните во прогласувањето. Па и водителкава наша „прашува“ и сега кој ќе биди последниот патник во финале
хахаха
 

Kajgana Shop

На врв Bottom