Eurovision Song Contest (официјална тема)

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
И бољи брат.
Гледај какви ботови тролаат. Мислиш на платен список кај Грујо се да нема мир за името.
Овој мкд владе каде и да го видам нема да читам ниту буква што напишал.
I ne moras. Pobitno e da naucis koj e nasiot najgolem uspeh na evrovizija posto ocigledno pojma si nemas. E sega ako ti e za raduvanje pobedi toj sto pobedi, sto e bitno. Radvajsi si se ti, koj ti brani. A ako se raduvas za uspehot na pretstavnickata na Severna Makedonija ne gledam bas i nekoja pricina za tolkava euforija. Ako ne se lazam 8 bevme. Ne bevme ni vo top 5. Sojma tuka za da se radvas samo ti si znaes.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.894
Не ми се верува дека ова срање е секоја година актуелно со толкава публика и реакции. Па и се расправат бе и дискутираат зацрвенети у лицето, за обичен евент на ниво на Валандово фест. :pos:
 
B

Beginner

Гостин
I ne moras. Pobitno e da naucis koj e nasiot najgolem uspeh na evrovizija posto ocigledno pojma si nemas. E sega ako ti e za raduvanje pobedi toj sto pobedi, sto e bitno. Radvajsi si se ti, koj ti brani. A ako se raduvas za uspehot na pretstavnickata na Severna Makedonija ne gledam bas i nekoja pricina za tolkava euforija. Ako ne se lazam 8 bevme. Ne bevme ni vo top 5. Sojma tuka za da se radvas samo ti si znaes.
Да бе дека ние секоја година топ10 завршуваме па сега ова 8 ни е мех. Тоа е за Fyrom да ни даваа 12 поени многу подобро ке беше ама вака North многу грдо.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.525
Поени од реакции
1.963
Биче дана за мегдана ајде, ете ќе славите за Нобелова :icon_lol:
aaaaaааааљаааа љаааа... им го рече... само немој некој ни под разно да хејтал тогаш, зошто ќе го доведеме Заев во позицијата на Хитлер, да извиси номиниран. Тешко на шведско-норвешката дијаспора тогаш, ако не се растрчаат таму!

Клет народ што не знае да се радува на убави работи, живее во илузии и фикција и плука по се што е позитивно.

Не заслужуваме да победиме без разлика кого ќе пратиме заради клетнициве што ги спомнав, и тогаш ќе најдат начин да прокењаат на некоја социјална мрежа како не се важело пошо не сме биле више FYR Macedonia него North.

За нашиот тим честитки, не направи горди нас малкуте што уствари знаеме да се радуваме и да живееме.
И сега секој успех на поединецот во Македонија ќе биде окарактеризиран политички ако он иде под знамето на North Macedonia а не F.Y.R.O.M?
Сега ако се пласираме на европско во фудбал, претпоставувам ќе најдете некое видео од Пандев и Заев заедно и има маме да му ебете затоа што сме се пласирале под тоа име.
Жално брат, ние за прв пат на Евровизија волку пати да не спомне некој презентер, Тамара ИСКИНА а ти тука ја поврзуваш со политика.
Вие што мешате ФИРОМИ, Северни, ве сваќам зошто се пронаоѓате во нападите кон Тамара, бидејќи таа е слика и прилика за вас... Дволична особа, која си го покажва правото лице само кога пред очи ќе се појави кеш!

18 мај 2018

https://www.facebook.com/tamara.branavelkova/posts/1768921453128565

Една година покасно, откако помина кампањата за Европс... ова Северна и од кога легна кешарацот за пеењето по митинзи, нема веќе селење, дилетантизам, несериозност... битно да се зборува за нас!!

Тамара Тодевска: Не е важно дали ќе настапиме како ФИРОМ или Северна

https://kurir.mk/scena/poznati/tamara-todevska-ne-e-vazno-dali-kje-nastapime-kako-firom-ili-severna/
Да не му ги вадам постовите како треба да не снема како држава, заради некој нејзин оправдан револт, а денес ми се продава муда за бубрези, ако сум ја хејтал оваа особа со двојни аршини, сум бил против државата. Не сум против државата, туку сум против вакви луѓе што немаат свое јас и за пари и слава менуваат свои лични ставови од денес за утре.

И кога сме кај ФИРОМ... тогаш не ми сметаше толку, точно, бидејќи тогаш праќавме луге со свое јас, кои наместо да се умилкуваат и глумат лудило пред европјаните, јавно им ја плескаа пораката в лице.



Почивај во мир, ангелу... сега сваќам зошто те мразеле додека си бил жив, а те „засакаа“ од кога замина од овој свет! Дури се здружија заедно со оние кои и мртов те вреѓаа и исплукаа на све она што за тебе беше свето и го посвети цел живот на промоција!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По овој пост ќе бидат толерирани постови само околу фестивалот. Политиката пренесете ја во темата за дневни случувања. Доста беше.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.493
Поени од реакции
80.554
Не ми се верува дека ова срање е секоја година актуелно со толкава публика и реакции. Па и се расправат бе и дискутираат зацрвенети у лицето, за обичен евент на ниво на Валандово фест. :pos:
Не го споредувај Валандово Фест со утепаната Евровизија...

:kafence:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Да бе дека ние секоја година топ10 завршуваме па сега ова 8 ни е мех. Тоа е за Fyrom да ни даваа 12 поени многу подобро ке беше ама вака North многу грдо.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Imavme daleku podobar plasman od 8 mesto ama od kade bi znael ti za toa. Jas uste cekam nekoj da se seti i da kaze koga bilo toa, koj ne pretstavuvase, koe mesto go osvoivme i taka.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Imavme daleku podobar plasman od 8 mesto ama od kade bi znael ti za toa. Jas uste cekam nekoj da se seti i da kaze koga bilo toa, koj ne pretstavuvase, koe mesto go osvoivme i taka.
минатата година бе Владе, како не се сеќаваш, забораваш дека први бевме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
минатата година бе Владе, како не се сеќаваш, забораваш дека први бевме.
Nastrana majtapot ama stvarno be nikoj ne znae ili ne se sekjava. Ete ti si postar, bi trebalo da znaes.
Nikoj be stvarno ne znae?
I vie ste mi bile nekoj fanovi na evrovizija. Kako nekoj da ne znae za najgolemite uspesi na vardar a da se puva kako bil vatren komita.
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
Што сте се фатиле со нас не знам, место да коментирате за настапот мора да има и нешто против дијаспората. Демек ние сме ги чувале поените и поради нас не доби Тамара. Нормални сте? 500м народ имаше можност да гласа. Дијаспората нека биде 1м тоа се 0,2% од гласачите. Како може ние да бидеме виновни што не успеа Тамара да победи? Среќа што има жири иначе Тамара негде од 15то место ќе ја баравме. Факт е што Тамара, иако имаше одличен настап, не успеа да ги убеди 500м Европејци (плус Австралија). 50 поени од јавен вотинг зборуваат за тоа. Први реакции вчера на Северџаните како кокошкана од Телма беше плукање по дијаспората. Остатјте не на раат и прајте си што сакате. Месец два ќе не трпите летово па после терајте си по ваше. Едноставно е.
Па и ја тоа не знам, што се фаќаат со вас, незнам како укапира од делот и лек за рак да имаат, нема да го споделат со нас, е фаќање со вас :)
Баш не се однесува на вас тоа, туку на тие што нешто се надевале на поени од дијаспората, тие ми се смешни, не вие, всушност и никаде не посочив дека проблем била дијаспората. Генерално гледано менталниот склоп на дијаспорци е малце понизок од плакатолепечкиот кај нас, така да и ја ете не сфаќам зашто уопште некој им дава на значење и смета дека се било каков фактор поврзан со земјава.
Сеа има исклучоци, не викам не, ама минорни се, или минорни сте, не дека тебе те ставам во таа група да се разбереме, ок дечко си ти.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Оној Роберт Вукелич од дома не го знаат дека пее, ама МТВ го ставиле у жири... :facepalm:

Ако стварно спичкала 200к евра за оваа глупост (тоа ми е најкриво у моментов, шо 8мово место и дава оправдание за потрошените пари, зошто као 8мо место е огромен успех...), со многу глупави розеви наочари го глеате трошењето на овие пари.
Државата најефтина промоција си напраила :facepalm:
Еве од утре очекувам 10 хиљади Норвежани да кажат „еј арна беше Тамара, де да отидам у државата да видам каква им е“...
Која црна промоција кое пичке материне бе...
Холанџаните давале по 500 хиљади евра за ова... :facepalm:
Баш се прашувам дали и на Холанџаните ударна вест им е што се набавени 2 нови возила за Брза помош за Скопје ?
Ваљда за некој друг град коа ќе набават возило за Брза помош, ќе го прогласиме за државен празник тој ден.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Оној Роберт Вукелич од дома не го знаат дека пее, ама МТВ го ставиле у жири... :facepalm:

Ако стварно спичкала 200к евра за оваа глупост (тоа ми е најкриво у моментов, шо 8мово место и дава оправдание за потрошените пари, зошто као 8мо место е огромен успех...), со многу глупави розеви наочари го глеате трошењето на овие пари.
Државата најефтина промоција си напраила :facepalm:
Еве од утре очекувам 10 хиљади Норвежани да кажат „еј арна беше Тамара, де да отидам у државата да видам каква им е“...
Која црна промоција кое пичке материне бе...
Холанџаните давале по 500 хиљади евра за ова... :facepalm:
Баш се прашувам дали и на Холанџаните ударна вест им е што се набавени 2 нови возила за Брза помош за Скопје ?
Ваљда за некој друг град коа ќе набават возило за Брза помош, ќе го прогласиме за државен празник тој ден.
Pa pishi za site drugi 200k sho se potrosheni vo voda pa togash da praime sporedba dali vredelo seto toa.
Nie sekoja godina davame pari za Evrovizija ine spomnavte nisto za prethodnite nastapi.
Eve bosna ne ucestvuva vekje, oni kupile li ambulantni vozila ili pak se u isto sranje kako i so evrovizija?
Mnogu glupa sporedba...


A za Robert si vo pravo :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Pa pishi za site drugi 200k sho se potrosheni vo voda pa togash da praime sporedba dali vredelo seto toa.
Nie sekoja godina davame pari za Evrovizija ine spomnavte nisto za prethodnite nastapi.
Eve bosna ne ucestvuva vekje, oni kupile li ambulantni vozila ili pak se u isto sranje kako i so evrovizija?
Mnogu glupa sporedba...


A za Robert si vo pravo :)
Да си ибеш векот... ме премисли... у право си... ајде напрај една онлајн петиција да се потпишеме сите за наредна година од 200 да зголемиме на 500к !!! :love:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.516
Eвровизија на Јутјуб видеото од настапот во финале во насловот Тамара ја напишале Tamara Todevksa o_O
 

Kajgana Shop

На врв Bottom