Eurovision Song Contest (официјална тема)

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
:facepalm::facepalm::facepalm:

Kaj beshe ti denta koga go smenija imeto vo parlament?
Sigurno doma pred kompjuter so kafence, si se logiral na forumov i majka si im ebal na zaev i kompanija.
Nesto bavcata ja kopav.
A ti?
Tuku pak ke te prasam posto gledam imas golema zelba za slavenje. Znaes ili ne koj e nasiot najgolem uspeh na evrovizija. Ako ne znaes da ti kazam pa stvarno da imas pricina za slavje, vaka ne bevme ni vo prvite tri, ne gledam sto toa tolku se cukate po gradi.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Ne, tuku koga ve siluvaa vie stenkavte od uzhivancija. A ne od maka...

I aj batali, nema valjda sekoja tema za imeto da zborime. Toa e sho e. Kako sho kazhav, i mene ne mi se svigja, ama probuvam da najdam dobro vo toa.
Убаво кажа Владе, едноставно не се идентификувам со оваа држава и не можам да пробувам да најдам ништо добро, тоа е, и не би ни коментирал воопшто ако не се јавија севрѓаниве да плукаат по народот кој не се идентификува со новава творевина.

едит: И да да се надоврзам на некој што претходно спомна, повеќе не пратам ни фудбал , ни кошарка ни ракомет, ниту репрезентативно ниту клупски, и евровизијава не ја ни гледав, не ја ни гледам 20 години, онака се погоди го гледав гласањето ради жена ми што гледаше.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Будали, абе вака е најдобро...топ 10, центар на внимание пола саат, промоција...Кој ќе организира Евровизија во МК, и така е банкрот државата, за технички и остали кадри па да не зборувам. Седете си на страна и трајте си, подобра Евровизија од оваа немало.

Браво за Тамара, професионално одработено. Не сум фан на праќање без никаков избор домашен, ама годинава се поклопија коцките. Песната беше објективно за 10то до 15то место, ама ниту една нота не погреши цела недела, одличен вокал. Има смисла што жирито ни даде над 200 поени, кога ќе спореди човек со останатите вокали разлика ден и ноќ.

Инаку не сме како народ за Евровизија, константно напнати нешто, де политика де дијаспора...да ти се одмили.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Не знам дали приметивте ама не беше педер победникот, ниту па беше феминистичка песната. Токму напротив. Си победи најдобрата песна. Нит меџународната и должеше нешто на холандија, нит па холандија има некоја дијаспора која ја гласа. Не замарајте. Стварно многу се.замарате со педери за некои кои им е одвратно тоа. Ако ви е педерско шоуто одете гледајте бокс. Имате секоја сабота вечер на телма.
Амин за постот. Тој од Франција сите можни работи ги проба (геј, муслиман, дебела жена игра, мигрант, азијатка, што уште не) па ете ништо не направи. Отекувате повеќето со глупиве муабети. Па уште еден горе пиша "види ја на што личи Словенкава у фаца, ова Евровизија фрик шоу станува", бива ли да сте толку забегани со тоа мозоците?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Клет народ што не знае да се радува на убави работи, живее во илузии и фикција и плука по се што е позитивно.

Не заслужуваме да победиме без разлика кого ќе пратиме заради клетнициве што ги спомнав, и тогаш ќе најдат начин да прокењаат на некоја социјална мрежа како не се важело пошо не сме биле више FYR Macedonia него North.

За нашиот тим честитки, не направи горди нас малкуте што уствари знаеме да се радуваме и да живееме.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Да се потсетиме
И сега секој успех на поединецот во Македонија ќе биде окарактеризиран политички ако он иде под знамето на North Macedonia а не F.Y.R.O.M?
Сега ако се пласираме на европско во фудбал, претпоставувам ќе најдете некое видео од Пандев и Заев заедно и има маме да му ебете затоа што сме се пласирале под тоа име.
Жално брат, ние за прв пат на Евровизија волку пати да не спомне некој презентер, Тамара ИСКИНА а ти тука ја поврзуваш со политика.


Убаво кажа Владе, едноставно не се идентификувам со оваа држава и не можам да пробувам да најдам ништо добро, тоа е, и не би ни коментирал воопшто ако не се јавија севрѓаниве да плукаат по народот кој не се идентификува со новава творевина.
Ти можеш да се лупаш во гради дека е така, ама џабе ти е кога ти си македонец.
Тоа што други одлучија за тебе не е проблем за темава.
Ене ти Виртуелен Дневник Кајгана па плачи таму.

А владе е еден бот што да склопи една мисла му треба десет пати да го измени постот.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Клет народ што не знае да се радува на убави работи, живее во илузии и фикција и плука по се што е позитивно.

Не заслужуваме да победиме без разлика кого ќе пратиме заради клетнициве што ги спомнав, и тогаш ќе најдат начин да прокењаат на некоја социјална мрежа како не се важело пошо не сме биле више FYR Macedonia него North.

За нашиот тим честитки, не направи горди нас малкуте што уствари знаеме да се радуваме и да живееме.
Клетиот народ велиш...

20190519_125024.png

Говно
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Ти можеш да се лупаш во гради дека е така, ама џабе ти е кога ти си македонец.
Тоа што други одлучија за тебе не е проблем за темава.
Ене ти Виртуелен Дневник Кајгана па плачи таму.

А владе е еден бот што да склопи една мисла му треба десет пати да го измени постот.
Нема што јас да плачам, некој други северѓани плачат зошто не добиле подршка од македонците.
Јас не ти замерувам тоа што ти сакаш да ја прифатиш реалноста, све е личен избор, мене ме изреволтираа стоки како Лупеска и слични што плачат дека не добиле подршка од нас македонците како ние да сме нешто исто, а не сме, јас со такви гомна не сум исто, тие за мене се исто ко некој албанец и слично, да не ги видев тие реакции највероватно немаше ни да се приклучам во дискусијава.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Нема што јас да плачам, некој други северѓани плачат зошто не добиле подршка од македонците.
Јас не ти замерувам тоа што ти сакаш да ја прифатиш реалноста, све е личен избор, мене ме изреволтираа стоки како Лупеска и слични што плачат дека не добиле подршка од нас македонците како ние да сме нешто исто, а не сме, јас со такви гомна не сум исто, тие за мене се исто ко некој албанец и слично, да не ги видев тие реакции највероватно немаше ни да се приклучам во дискусијава.
Албанците се подобри од тебе, не ги деградирај и вклучувај у иста група со шљам као тебе.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Нема што јас да плачам, некој други северѓани плачат зошто не добиле подршка од македонците.
Јас не ти замерувам тоа што ти сакаш да ја прифатиш реалноста, све е личен избор, мене ме изреволтираа стоки како Лупеска и слични што плачат дека не добиле подршка од нас македонците како ние да сме нешто исто, а не сме, јас со такви гомна не сум исто, тие за мене се исто ко некој албанец и слично, да не ги видев тие реакции највероватно немаше ни да се приклучам во дискусијава.
А мене ме нервираат тролови како тебе и мкд владе што во секоја тема замараат за името.
Ја брат не сум дојден овде на форумов да ви ги читам вашите напатени муабети, ене, во Случувања во Македонија скоро и да не влегувам затоа што можам да ја искршам тастатурата од нервоза од глупи коментари на партиски полтрони.
Тоа за Лупеска не е мој проблем и нема потреба сите да го читаме тука.
Како што гледате, името на темата е Евровизија и би било супер да читаме постови само за и околу евровизија.
А не за Тамара како била за СДСМ или како она вчера можеби кажала Норд, можеби не.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
И сега секој успех на поединецот во Македонија ќе биде окарактеризиран политички ако он иде под знамето на North Macedonia а не F.Y.R.O.M?
Сега ако се пласираме на европско во фудбал, претпоставувам ќе најдете некое видео од Пандев и Заев заедно и има маме да му ебете затоа што сме се пласирале под тоа име.
Жално брат, ние за прв пат на Евровизија волку пати да не спомне некој презентер, Тамара ИСКИНА а ти тука ја поврзуваш со политика.




Ти можеш да се лупаш во гради дека е така, ама џабе ти е кога ти си македонец.
Тоа што други одлучија за тебе не е проблем за темава.
Ене ти Виртуелен Дневник Кајгана па плачи таму.

А владе е еден бот што да склопи една мисла му треба десет пати да го измени постот.
Пандев за разлика од Тамара не лобирал на референдумот за северна.Тоа што ти неможеш да направиш разлика помеѓу привремена референца и трајно име е твој проблем.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.196
Поени од реакции
21.347

Kajgana Shop

На врв Bottom