Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Значи ништо од Ерусалим. Наводно сакаа таму, бидејќи нели и некои држави со се САД ќе го признаат за главен град.
 
S

staycalm

Гостин
Значи ништо од Ерусалим. Наводно сакаа таму, бидејќи нели и некои држави со се САД ќе го признаат за главен град.
Одредиле дека најдобро би било да е во Тел Авив, највеќе одговарало финансиски, просторно итн. Можеби играло улога и тоа што неколку земји се закануваа со бојкот доколку е во Ерусалим.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Би гледал, само од досада ако нема што да правам. Кога ќе пее нашава, севернава, ќе го исклучам ТВ-то.
 
S

staycalm

Гостин
Би гледал, само од досада ако нема што да правам. Кога ќе пее нашава, севернава, ќе го исклучам ТВ-то.
Покрај (отприлика) 60-70 милиони гледачи, сигурен сум дека северната ќе ја боли пи*ката што ти ќе го исклучиш ТВ-то. :pos:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Покрај (отприлика) 60-70 милиони гледачи, сигурен сум дека северната ќе ја боли пи*ката што ти ќе го исклучиш ТВ-то. :pos:
Има многу како мене. Не се секирај. Ќе не претставува со лажно име на најголемиот циркус во светот каде што секоја година се мести во корист на таа земја каде што имаат потреба големите сили од Европа.

Можно е високо место за Северната, како награда за Договорот од Преспа.
 
S

staycalm

Гостин
Има многу како мене. Не се секирај. Ќе не претставува со лажно име на најголемиот циркус во светот каде што секоја година се мести во корист на таа земја каде што имаат потреба големите сили од Европа.

Можно е високо место за Северната, како награда за Договорот од Преспа.
Друже дај бе читај се што пишуваш. Не се брукај, жити мене.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Би гледал, само од досада ако нема што да правам. Кога ќе пее нашава, севернава, ќе го исклучам ТВ-то.
Не да го исклучиш, фрли го низ прозор, ако го исклучиш може некој друг да го пушти.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
... мојот фаворит Laura Bretan - Dear Father , браво девојко, најдобра си ! :cuc:
Денес МОРА да победиш и да ја преставуваш твојата земја на Евровизија, фантастична боја и распон на твојот глас сигурно ќе ти донесе прво место на Евровизија 2019 ! (y)

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Бугарија нема да учествува оваа година од финансиски причини...
 
S

staycalm

Гостин
Бугарија нема да учествува оваа година од финансиски причини...
Јас мислам дека не е главната причина финансиска.. Реално имаа многу добри песни минатите години, еднаш скоро победија, лани ужасно се пласираа со одлична песна, мислам дека повеќе е разочараност, ама шознам :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јас мислам дека не е главната причина финансиска.. Реално имаа многу добри песни минатите години, еднаш скоро победија, лани ужасно се пласираа со одлична песна, мислам дека повеќе е разочараност, ама шознам :D
Официјалната објава од БНТ е дека е поради финансиски причини. Е сега дали има и нешто друго во позадина не знам да кажам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom