Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.248
Поени од реакции
39.996
од старт го имаме новиот победник освен ако не испадне друга транџа од никаде и да конкурира
 
S

staycalm

Гостин
Знаете дека не е трансродово лице туку машко со шминка и се праите будали намерно, нели?[DOUBLEPOST=1548616462][/DOUBLEPOST]
Знајш дека е маж, така? :pos:
Знаат. Демек интересни сме е филмот :))
 
Последно уредено од модератор:

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Тамара веќе беше на евровизЕвр со компанијата меѓутоа реално ништо не направија. Јас многу песимистички гледам на Евровизија. Нашите одат колку да се промовираат себе си на меѓународна сцена. Не сме имале некоја доста квалитетна песна и оној целосен пакет за настап па да очекуваме нешто вау.

Сега истото пак ќе се повтори и со Тамара нема ништо ново да се направи ај за парите мање битно и онака си лапаат парички кој стигне. Тамара според мене нема таков тип на квалитет како вокал за да успее нешто да направи и да влезе бар у топ 10.[DOUBLEPOST=1548621771][/DOUBLEPOST]
од старт го имаме новиот победник освен ако не испадне друга транџа од никаде и да конкурира
Мислам дека си грешка. Нема да победи оваа година трансексуалец бидејќи веќе помина тоа шоу нивно. Евровизија тие многу политичка направена во задњиве години. Тоа што они сакаат да му го понудат и за кое они веќе сигурно имаат победник тоа ќе им се сервира на тацна на европјаните. Ние само учествуваме колку да се каже.
 
Последно уредено:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
оаа година гарант ќе победиме. ќе склучи некој договор заев пак
а инаку преку тендер бираат кој ќе пее или од нивните табори си бираат
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Тамара не е лоша пејачка а и немаме ние кој знае колку пејачи па веќе почесто ќе се повторуваат на Евровизија изгледа... Ама не верувам дека ќе понуди нешто ново. Ќе пратиме пак некоја генеричка поп песна што по ништо нема да отскокнува од другите и ќе се лажеме дека сме пратиле нешто посебно.

Попрво нека пратат некоја балада па што биде нека биде. Може ќе помине некако за финале. Барем во живо нека звучи песната слично како студиската верзија. Последните две години од тоа си патевме. Имавме солидни песни кои звучеа добро на радио, ама во живо не звучеа ни приближно така. Настапите реално беа катастрофа и сами си ги уништивме шансите за успех.
 
S

staycalm

Гостин
Тамара не е лоша пејачка а и немаме ние кој знае колку пејачи па веќе почесто ќе се повторуваат на Евровизија изгледа... Ама не верувам дека ќе понуди нешто ново. Ќе пратиме пак некоја генеричка поп песна што по ништо нема да отскокнува од другите и ќе се лажеме дека сме пратиле нешто посебно.

Попрво нека пратат некоја балада па што биде нека биде. Може ќе помине некако за финале. Барем во живо нека звучи песната слично како студиската верзија. Последните две години од тоа си патевме. Имавме солидни песни кои звучеа добро на радио, ама во живо не звучеа ни приближно така. Настапите реално беа катастрофа и сами си ги уништивме шансите за успех.
Последните 2 песни искрено генерички или не, беа одлични. Студио верзијата :D
А балада мислам дека нема некои посебни шанси да помине, секоја година има балади на Евровизија и досадни се веќе. Другиот дел скроз точно.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Случајно налетав на ова видео и ептен непријатно се изненадив. Статистика на успешност на последните 10 изданија на Евросонг. Македонија е на 44 место од 46 земји. :confused: Зад нас се само Сан Марино и Словачка.

Инаку Шведска е очекувано прва со две победи во овој период. Интересно е што втора е Италија која нема победа ама постојано е блиску до врвот.

 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Оваа година и Гулабица ако не претставува, мислам дека ќе се протнеме помеѓу најдобрите 5, како награда за "Договорот од Преспа".
 
S

staycalm

Гостин
Минатогодишната победничка со нова песна.
Одлична! Продукцијата на видеото е фантастична, најскап спот во Израел направен досега.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Во кој град во Израел ќе се одржува Евросонг?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom