EuroBasket 2017 [ Квалификации ]

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.249
Поени од реакции
6.828
Катастрофално водење на екипата,слаба подготовка на играчи и тоа е тоа..У овие 3 утакмици шо ги гледав у живо,не видов 3 акции помеѓу нашите играчи искрено...Сите шутираат за тројка,не се знае кој пие кој плаќа. Има и многу работи што на ТВ камерите не се гледаат...цело време си префрлаа нашите,атмосфера катастрофа и тоа е..последнава утакмица до мене седеше амбасадорот на Англија,каква фаца човече...ништо не му беше јасно,гарант првпат у животот гледа кошарка :pos:
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Оваа ја имаат наредено, ако не тепаат со 6 разлика можеме да испаднеме во Б дивизија,вака ќе не пуштат пошто не им е битна и Пеце ќе вика ете јаки сме :icon_mrgr:
 
G

Goldie

Гостин
Оваа ја имаат наредено, ако не тепаат со 6 разлика можеме да испаднеме во Б дивизија,вака ќе не пуштат пошто не им е битна и Пеце ќе вика ете јаки сме :icon_mrgr:
Негде прочитав без Ханга и Војвода ќе играле Унгарците така да може да тепаме, инаку Пеце баш читав вика немало да одиме во Б дивизија и со пораз
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Не играат ни Ханга ни Војвода, тепаме оваа 10+. Ја наместиле. Какво отварање на мачки, 2/2 за 3 :icon_mrgr:

Изгледа јако ја спукале со Тревис, го нема ни во тимот. Курчо 2п,5ас,3ск за 7 минути, спиеш ли мирно Шарлон Клофе :icon_lol:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Без Ханга и Војвода, срамота е да не ги тепаме.

Тревис уште некни изјавија дека нема да игра, замина побргу за во клубот мислам, повеќе кошаркари направија така од репрезентацииве, бидејќи е се решено.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Абе ако сакаат Унгарците нека играат и со обични луѓе собрани од улица, пак ќе изгубиме, антиталенти сме. Ова резултатов од првово не е ништо.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
24 поени во второ полувреме. :pos:

Ние не за во Б-дивизија, за нас специјално треба да се отвори некоја нова Ш-дивизија. :icon_mrgr:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ви реков дека ќе изгубиме, на нашиве и да им пушта некој пак ќе изгубат од што се антиталенти.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.100
Поени од реакции
84.757
Абе ако сакаат Унгарците нека играат и со обични луѓе собрани од улица, пак ќе изгубиме, антиталенти сме. Ова резултатов од првово не е ништо.
:ROFLMAO:

И у право испадна :D

Него...6 разлика ако сме изгубиле ќе сме паднеле во Б дивизија? Значи вака не паѓаме? Дајте малце контекст на работиве..
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
:ROFLMAO:

И у право испадна :D

Него...6 разлика ако сме изгубиле ќе сме паднеле во Б дивизија? Значи вака не паѓаме? Дајте малце контекст на работиве..
Знаев едноставно. Вакви антиталенти ко нашиве нема никаде, никаква мотивација немаат, никаква игра, никаков шут, се молат да влегуваат тројките и така да победат, затоа шутираат по 100 тројки. И КФМ има вина не викам не, го донеле тој црнецот за кого ни неговите не знаат дека е кошаркар, ама и кошаркариве наши едноставно се антиталенти и не треба да се занимаваат со овој спорт, бидејќи не се спортски луѓе. Некој што пие по цели ноќи, не тренира секој ден, не е посветен на кошарката, тој не е кошаркар.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom