EURO 2020: Македонија - Украина

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.378
Поени од реакции
5.139

Ficc

Black & White
Член од
18 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
263
Ајде машки во второ полувреме, и 10 гола да примиме, играјте како што треба и пичку матер
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.167
Поени од реакции
56.585
Елмас не постои
Па како да постои кога игра најистурен у напад. Нормално дека нема да постои, не е толку офанзивен играч човекот. Поготово не у ваква формација.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.351
Поени од реакции
7.564
Битно направија реклама спонзорите: Шонот се роди пред триешет години 'Телеком', Моцарт Донира, За големите соништа на Стопанска Банка, Најдоброто Пиво итн...

Ова ќе ни биде прво и последно првенство, наместо да вложат малку во клубови, првенството е на ранг на ц14а лига...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.511
На секое примање на топка на украинците на 25 - 35 метри од голот, нивниот играч нема во радиус од 10 метри никој да му попречи
Може да се сврти, кафе да се напие, да види кој каде е, и да подаде.

Не знам дали е проблем квалитетот тука. Едноставно не трчаат.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Летаргична игра со која не би ги загрозиле ни Пелистер. Не ми е криво што губиме, криво ми е што играат ко да им потонале сите бродови. Во факинг 10. минута немаа душа. Пандев трча најмногу од цел тим, еј!
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.883
Поени од реакции
11.184
... кога на химна некој плаче и се соживува, а друг стои намрштен, јеби га во игра ногата му се фаќа, не смее ни да додаде куј знае што ќе му рече дома друштвото, јас немам видено вака топка сама во нога да им иде и да се смотаат, не може така, фудбал бара тимска игра, а не играње ради реда,

Плс не се губи.. И ја можам да ја пеам химната и да плачам, ама не знам да играм. Барди не плаче и пее ама сам игра.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.910
Поени од реакции
13.888
Ако за ништо друго махери сме за кревање еуфорија. Се почна од таа глупава Евровизија, па секое ракометно првенство, па еве и до ЕП фо фудбал.

И не е најголем проблем пристапот, мотивацијата, храброста или што ти знам, туку квалитетот. Иако не само играчки, ниту една маша мана не сокривме, ниту една предност не дојде до израз.

Кај нас се оди некако обратно, па место Мрме и репрезентацијата сега да се најдобри, ние во првите квалификации под негово водство игравме најдобар фудбал.

А и квалификациските дуели со Австрија и Полска најдобро ни покажаа каде се наоѓаме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.394
Поени од реакции
58.255
Бидејќи темава што ја отвори шефот е малерот, ја затворам на полувреме :cautious:

Продолжете овде за два у кец:

 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom