EURO 2020: Македонија - Украина

Статус
Затворена за нови мислења.

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Eh. Искористивме експериментално правило што треба да се укине за да влеземе на европско. Разликата у квалитет е преголема.

Здравје, се надевам ќе се гради репрезентацијата за да се пласираме регуларно и со квалитет. Вака, секад ќе е бајато.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.595
Поени од реакции
69.945
Едиствен шо вреди тука е Барди. Николов е толку неспособен шо немам зборови со кои да го опишам.
Николов игра како дефанзивен играч во средината. Мрме го игра како десен бек, а Стефан Ристовски кој е десен бек го игра како штопер. Еднаш ни помина ова со Германија, ама веќе не. Николов е борбен во одбрана, ама не е толку добар офанзивно.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.457
Поени од реакции
28.691
Celta na utakmicava momentalno e da ostaneme na 2-0, da ne se brukame ponatamu.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Аман бе офсајд не знаат да постават. Одбранава е катастрофа, нисколигаши по јакиве лиги имаат подобра одбрана.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
So spusteni gaki vlegoa od start taka da moze da ima i petarda tuka
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.867
Поени од реакции
4.377
Sekoj sto se razbira vo fudbal,znaese deka ova ke se desi po pocetniot pristap.
So vlecenje na teren i prodavanje eftini topki nemozes da ocekuvas dobar rezultat,dali ova se dolzi na nekoja razocaranost kaj fudbalerite radi sostavot i izmenite neznam ama na ovaa utakmica igrame kako da ne sobrale 11 od nekoj park za da igrame.
Odgovornost treba za site fudbaleri.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.191
Поени од реакции
56.772
Украина класа покажува моментално врз нас.

Мразам коа сум у право и контра сите. Треба да ликувам сеа.

Крв ви ебам незаинтересирана, пички умрени, мотивирани биле они.

Игра ли Алиоски кловнот?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.291
Поени од реакции
35.818
... а бе ајде малку позитивно, барем со чест да се изгуби, еве сега ќе стават нашите гол .... бидите стрпливи! :kluc:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.393
Поени од реакции
5.158
Zal mi e za stole nekako
Мене најдобар впечаток ми остави од цела репрезентација и сметам дека е потценет што брани во Гимнастик.После првенствово има големи шанси да го земе некој прволигашки шпански клуб или евентуално прволигашки од друга силна лига.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.904
Поени од реакции
11.309
Ау абе како прв пат да се гледаат овие играчи бе пичка му мајчина толку време играте заедно не знаете да се организирате
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.595
Поени од реакции
69.945
Мене најдобар впечаток ми остави од цела репрезентација и сметам дека е потценет што брани во Гимнастик.После првенствово има големи шанси да го земе некој прволигашки шпански клуб или евентуално прволигашки од друга силна лига.
Не брани во Гимнастик едно 3 години.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom