EURO 2016

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.084
За тие што фрлат парички по улици на питачи, и на тој начин се забавуват, ние од Источна Европа ја имаме измислено културата за нив.Не само за англичани исти кур се и холнѓаните.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
За тие што фрлат парички по улици на питачи, и на тој начин се забавуват, ние од Источна Европа ја имаме измислено културата за нив.Не само за англичани исти кур се и холнѓаните.
Овој па култура има измислено...џабе генерализираш.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
За тие што фрлат парички по улици на питачи, и на тој начин се забавуват, ние од Источна Европа ја имаме измислено културата за нив.Не само за англичани исти кур се и холнѓаните.
K.r sme izmislile.
 
Член од
30 мај 2014
Мислења
257
Поени од реакции
293
https://www.facebook.com/DAILYSABAH/?fref=ts

И овој народ ти ја крои судбината и за нив ние сме нецивилизирани! Ние сме племе, ние сме олош итн...
"Док су шваба, енглез и американац 600 година јели свињу с рукама, ми смо имали виљушком па лепо виљушком БОЦ! "
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
https://www.facebook.com/DAILYSABAH/?fref=ts

И овој народ ти ја крои судбината и за нив ние сме нецивилизирани! Ние сме племе, ние сме олош итн...
"Док су шваба, енглез и американац 600 година јели свињу с рукама, ми смо имали виљушком па лепо виљушком БОЦ! "
Ne znam shto mislish tocno so ova,za koj period, ama fakt e deka nitu albancite, nitu makedoncite nikogash vo istorijata ne sme bile ponapredni od zapadnite zemji i nikogash nema da bideme.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
3.416
Поени од реакции
5.894
Ако си запознал еден ултрас во живот, јас глава сечам.Уште ли постои проста маса, што верува дека ултрасите се одпадокот во општеството , кое неможејќи да се снајде во општеството, стануват ултраси.Запознај прави ликови ултраси во животот, и ќе ти се смени мислењето сосема дијаметрално.Судите за луѓе што никогаш не сте ги запознале нив и самата нивна субкултура, и уште милион пати ли ќе го повтараме тоа.Иако имаш баш такво мислење за ултрасите, што коментираш во дел на форумот наменет за нив.
Не треба да запознам ултраси, гледам што прават на ЕП. Тука на темиве ултраси се палат на Русија поради нивни ултраси а не поради фудбалот кој го игра Русија а игра мизерно.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.416
Поени од реакции
22.985
Ne znam shto mislish tocno so ova,za koj period, ama fakt e deka nitu albancite, nitu makedoncite nikogash vo istorijata ne sme bile ponapredni od zapadnite zemji i nikogash nema da bideme.
Ако ти имаш ниско мислење за себе ние немаме. Така да не не убедувај џабе со глупости.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.604
Поени од реакции
79.898
Ne znam shto mislish tocno so ova,za koj period, ama fakt e deka nitu albancite, nitu makedoncite nikogash vo istorijata ne sme bile ponapredni od zapadnite zemji i nikogash nema da bideme.
Treba da go ucis historia. Kralica Teuta koga bil na vlast u Sqiperia, u Engleska i u Nemacka go jadele so race i ziveele na drvo, a u Sqiperia jadele so villluska i lazica. Isto i kaj kaurite koga Aleksander bil komandant, ista rabota.
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
Treba da go ucis historia. Kralica Teuta koga bil na vlast u Sqiperia, u Engleska i u Nemacka go jadele so race i ziveele na drvo, a u Sqiperia jadele so villluska i lazica. Isto i kaj kaurite koga Aleksander bil komandant, ista rabota.
A ti treba da ga jades pomalce gomna. Vrlo loso je za zdravje
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.356
Поени од реакции
5.674
Абе oд истoријa не се живеј.
Зaпaдните цивилизaции ќе пoчнaт дa нaселвaт нoви плaнети a ние oвде уште се рaспрaвaме зa пoлитикa.
Тaкa дa тие дискусии кaкo билo пред 2000 гoдини се бесмислени.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
103
Поени од реакции
31
Treba da go ucis historia. Kralica Teuta koga bil na vlast u Sqiperia, u Engleska i u Nemacka go jadele so race i ziveele na drvo, a u Sqiperia jadele so villluska i lazica. Isto i kaj kaurite koga Aleksander bil komandant, ista rabota.
:vozbud: Da go znam istorija, nie sme civilizirale cel svet, samo za sebe sme zaboraile da se civilizirame.:sneaky:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.604
Поени од реакции
79.898
:vozbud: Da go znam istorija, nie sme civilizirale cel svet, samo za sebe sme zaboraile da se civilizirame.:sneaky:
Не. Не сме заборавиле да се цивилизираме, туку сме се отцивилизирале.
Да беа на првенствово, да речеме, не само Албанија и Хрватска, туку и Србија и Грција, ете и плус Босна да беше, на пример, ќе видевте дали само руските навивачи ќе беа у центар на внимание.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom