EURO 2016

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
Торцида во одбрана на учесниците на инцидентите во Франција.На нивната неофициална страница (каде ги најавуват овие акции) ја најавија и наредната која ќе била помасовна со Шпанија.

п.с. Дел од хрватските социолози, ги бранат на некој начин на дечките што учествуваа во оваа акција.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
353
Поени од реакции
210
која дебилштина е ова со запленувањево знамиња и сликање превртени. браво бе, цареви, завршивте работа сега:pos: простаклук насекаде упм...
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.829
Поени од реакции
24.225
од каде ти е информаацијатаа, или сам констатираш?
Сам констатирав според сликите. Спореди ги знамињата од двете слики и исти се, башка на втората слика има превртена маица, значи паднала. Може сум грешка, али ова е моја логичка проценка.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Сам констатирав според сликите. Спореди ги знамињата од двете слики и исти се, башка на втората слика има превртена маица, значи паднала. Може сум грешка, али ова е моја логичка проценка.
Можеби е и точно, но да врати некој паднати знамиња неверувам
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Можеби е и точно, но да врати некој паднати знамиња неверувам
Зашто чудно ? Типциве што ги запленија хрватските знамиња се сликале во сред град каде што имаш 10-20.000 и повеќе Хрвати. Ништо чудно некој да ги видел како го земаат или како се сликаат со превртени и да ги фатиле.Напротив ако е сликано некаде околу центар на град скроз сум сигурен дека некој ги видел.
Не би направиле ваква слика со тие 2 знамиња конкретно ако не е наменетa да биде доказ дека се вратени.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Види чудо, и македонец да слави за Албанија :)))))
mk zname.jpg
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Зашто чудно ? Типциве што ги запленија хрватските знамиња се сликале во сред град каде што имаш 10-20.000 и повеќе Хрвати. Ништо чудно некој да ги видел како го земаат или како се сликаат со превртени и да ги фатиле.Напротив ако е сликано некаде околу центар на град скроз сум сигурен дека некој ги видел.
Не би направиле ваква слика со тие 2 знамиња конкретно ако не е наменетa да биде доказ дека се вратени.
Теории можеме да правиме колку сакаме, едноставно тешко се враќаат паднати знамиња, е сега се е можно, мада никој не гарантира дека се исти знамиња, имаш бела маица партизан, а типциве никој не носи бела маица, можеме да вергламе до сто и назад ако сакаме.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Исто ко што ти така и тој си навиват за комшиите и што има тука чудно
Абе моите комшии, србендите, „на жалост“ останаа дома, иначе радо би навивав за нив хехе.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.964
Поени од реакции
6.785
ФРОНТ 48 (Динамо Букурешт) со повеќе акции во Франција, при кој одземаа повеќе транспаренти (пред се на Англичани)
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.994
Поени од реакции
1.890
Воѓата на Балистите, пиро на мечот Албанија -Романија
flakadan.PNG
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ADP

Kajgana Shop

На врв Bottom