EURO 2016

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од BabylonBloke, 11 јуни 2016.

 1. BabylonBloke

  BabylonBloke

  Член од:
  8 октомври 2014
  Мислења:
  487
  Допаѓања:
  289
  Последно уредено: 11 јуни 2016
  На ultras1988 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ultras1988

  ultras1988 4600

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.217
  Допаѓања:
  3.676
  Торпедо Москва ќе им го ебат мамичето на англичаните.
   
 3. M-1

  M-1 Добро утро Махачкала!

  Член од:
  6 септември 2010
  Мислења:
  3.897
  Допаѓања:
  6.563
  Веќе им го расплакаја, уз пат му паднаја и неколку знамиња.
  И сеа уш ко ќе дојдат Хрвати, Пољаци и Унгарци и Украинци ќе бидит весело.
   
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.313
  Допаѓања:
  29.710
  Да, вторава слика е баш од Марсеј навивачкиве тепачки.
  :lolzz:
  еве уште неколку (од лице место):
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Liverpool_4ever, Џони От, jovanovski и уште 9 други им се допаѓа ова.
 5. Kire Ultras

  Kire Ultras

  Член од:
  18 јули 2009
  Мислења:
  5.455
  Допаѓања:
  957
  Англичаниве сигурно ги има над 30,000 , тие секогаш одат доста во Европа .
  Но далеку се од ултрас да се рамнат со Русиве , Англичаниве претежно се со пивски стомаци , додека Русиве се фајтери и голем дел од нив тренираат таков спорт (Заедно со Појлаците)така да имаат голема предност со било кој а Англичаните немаат ни минимални шанси со нив .
  Во тој град Русите овие два дена донинираа бидејки им земаа неколку транспаренти на Англичаните и плус еден го фрлиле во море :)
  Ико бројчано може се помалце од Англичаниве сепак Русиве ја добија битката , денеска се најавува дека треба да пристигне и најспремната навивачка фаланга предводена од навивачи на Спартак М;Цска и Зенит :)

  Ке биде интересно и во друга група каде ке се сретнат Турските и Хрватските навивчи кои важат за проблематични и незгодни , и тие идат во голем број па да видиме дали ке има некаков инцидент ..
   
  Последно уредено: 11 јуни 2016
 6. BabylonBloke

  BabylonBloke

  Член од:
  8 октомври 2014
  Мислења:
  487
  Допаѓања:
  289
  O moronu, nobby e cult.
   
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.313
  Допаѓања:
  29.710
  Ај што поима немаш какви слики ставаш, исто така мислам дека ако те фатат таму у Алкаедија кај што живееш дека ставаш слики од Саша Барон Коен ќе те обесат и запалат на плоштад. Тоа мислам дека е според исламското право што владее у Арабија кај што си.
   
 8. BabylonBloke

  BabylonBloke

  Член од:
  8 октомври 2014
  Мислења:
  487
  Допаѓања:
  289
  Full of shit. Fuck off
   
 9. ultras1988

  ultras1988 4600

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  2.217
  Допаѓања:
  3.676
  Милвол ги добиле на Динамо Москва, но според русите Динамо биле млади, неискусна екипа а и Милвол биле побројни.
  --- Споено дупло мислење, 11 јуни 2016 ---
  На улица овие групи не водат ништо, едноставен факт тие се во друга лига, договорени фајтови, шуми, рамноправни бројки, однапред договорени правила, сето тоа не важи на улица.Пред се за улични борби во Русија број 1 се Торпедо Москва, исто така одлична екипа која се покажува на ЕП имат и Торпедо Владимир, и.т.н., екипи кои не се толку прочуени.Има дечки што се запознаени од прва рака со руската сцена овде од форумот, па се надевам ќе споделат инфо плус , да научиме и ние нешто :D.
   
  Последно уредено: 11 јуни 2016
 10. zmej gorjanin

  zmej gorjanin

  Член од:
  26 јануари 2009
  Мислења:
  7.622
  Допаѓања:
  8.302
  Не се сите Руси по спортот, еве ги овие

  [​IMG]

  али ваљда имаат срце. Прееска имало тепачка Французи вс Енглези

  http://www.dailymail.co.uk/news/art...ond-night-violence.html#v-3243976375904062207

  Ама овде повеќе има бегање и мавање со столчиња отколку што има тепање
   
 11. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.575
  Допаѓања:
  3.420
  Од кој филм е ова со Саша Барон Коен ?
   
  На Bojan Van Buuren му/ѝ се допаѓа ова.
 12. ADP

  ADP

  Член од:
  5 јули 2012
  Мислења:
  3.495
  Допаѓања:
  2.303
  Милвол ги победиле руските Торпедо или Динамо хахахах :D

  Русите напаѓаат 100 на 10 Класичн пички. Англичаните не дека нешто али со мадиња, одат храбро и до крај секаде без страв.
   
 13. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.524
  Допаѓања:
  6.774
  Колку е дрим кам чру и за русиве и за енхлезиве што си се паднаа едни на други!!!
  Уживанција е моментално да си во Марсеј :)
   
  На DimeBratot, Scirea, ultras1988 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. Carlitob

  Carlitob

  Член од:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  593
  Допаѓања:
  430
  Се бори еден англичанец за животот,од последната пресметка пред некој саат,ептен уживаат по цели денови се тепаат..
   
 15. Дим4е

  Дим4е NZT-48, want some?

  Член од:
  24 октомври 2007
  Мислења:
  6.524
  Допаѓања:
  6.774
  Tie sto se tepaat site se za toa otideni.
   

Сподели преку: