EURO 2016

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.301
Поени од реакции
3.966
Торпедо Москва ќе им го ебат мамичето на англичаните.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.996
Поени од реакции
7.019
Торпедо Москва ќе им го ебат мамичето на англичаните.
Веќе им го расплакаја, уз пат му паднаја и неколку знамиња.
И сеа уш ко ќе дојдат Хрвати, Пољаци и Унгарци и Украинци ќе бидит весело.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.701
Поени од реакции
42.809
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.565
Поени од реакции
1.080
Англичаниве сигурно ги има над 30,000 , тие секогаш одат доста во Европа .
Но далеку се од ултрас да се рамнат со Русиве , Англичаниве претежно се со пивски стомаци , додека Русиве се фајтери и голем дел од нив тренираат таков спорт (Заедно со Појлаците)така да имаат голема предност со било кој а Англичаните немаат ни минимални шанси со нив .
Во тој град Русите овие два дена донинираа бидејки им земаа неколку транспаренти на Англичаните и плус еден го фрлиле во море :)
Ико бројчано може се помалце од Англичаниве сепак Русиве ја добија битката , денеска се најавува дека треба да пристигне и најспремната навивачка фаланга предводена од навивачи на Спартак М;Цска и Зенит :)

Ке биде интересно и во друга група каде ке се сретнат Турските и Хрватските навивчи кои важат за проблематични и незгодни , и тие идат во голем број па да видиме дали ке има некаков инцидент ..
 
Последно уредено:

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
30.701
Поени од реакции
42.809
Ај што поима немаш какви слики ставаш, исто така мислам дека ако те фатат таму у Алкаедија кај што живееш дека ставаш слики од Саша Барон Коен ќе те обесат и запалат на плоштад. Тоа мислам дека е според исламското право што владее у Арабија кај што си.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
2.301
Поени од реакции
3.966
Милвол ги добиле на Динамо Москва, но според русите Динамо биле млади, неискусна екипа а и Милвол биле побројни.[DOUBLEPOST=1465650022][/DOUBLEPOST]
Англичаниве сигурно ги има над 30,000 , тие секогаш одат доста во Европа .
Но далеку се од ултрас да се рамнат со Русиве , Англичаниве претежно се со пивски стомаци , додека Русиве се фајтери и голем дел од нив тренираат таков спорт (Заедно со Појлаците)така да имаат голема предност со било кој а Англичаните немаат ни минимални шанси со нив .
Во тој град Русите овие два дена донинираа бидејки им земаа неколку транспаренти на Англичаните и плус еден го фрлиле во море :)
Ико бројчано може се помалце од Англичаниве сепак Русиве ја добија битката , денеска се најавува дека треба да пристигне и најспремната навивачка фаланга предводена од навивачи на Спартак М;Цска и Зенит :)

Ке биде интересно и во друга група каде ке се сретнат Турските и Хрватските навивчи кои важат за проблематични и незгодни , и тие идат во голем број па да видиме дали ке има некаков инцидент ..
На улица овие групи не водат ништо, едноставен факт тие се во друга лига, договорени фајтови, шуми, рамноправни бројки, однапред договорени правила, сето тоа не важи на улица.Пред се за улични борби во Русија број 1 се Торпедо Москва, исто така одлична екипа која се покажува на ЕП имат и Торпедо Владимир, и.т.н., екипи кои не се толку прочуени.Има дечки што се запознаени од прва рака со руската сцена овде од форумот, па се надевам ќе споделат инфо плус , да научиме и ние нешто :D.
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.659
Поени од реакции
11.148
Англичаниве сигурно ги има над 30,000 , тие секогаш одат доста во Европа .
Но далеку се од ултрас да се рамнат со Русиве , Англичаниве претежно се со пивски стомаци , додека Русиве се фајтери и голем дел од нив тренираат таков спорт (Заедно со Појлаците)така да имаат голема предност со било кој а Англичаните немаат ни минимални шанси со нив .
Во тој град Русите овие два дена донинираа бидејки им земаа неколку транспаренти на Англичаните и плус еден го фрлиле во море :)
Ико бројчано може се помалце од Англичаниве сепак Русиве ја добија битката , денеска се најавува дека треба да пристигне и најспремната навивачка фаланга предводена од навивачи на Спартак М;Цска и Зенит :)

Ке биде интересно и во друга група каде ке се сретнат Турските и Хрватските навивчи кои важат за проблематични и незгодни , и тие идат во голем број па да видиме дали ке има некаков инцидент ..
Не се сите Руси по спортот, еве ги овиеали ваљда имаат срце. Прееска имало тепачка Французи вс Енглези

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3636499/England-fans-AMBUSHED-Marseille-Dramatic-video-shows-moment-local-thugs-hellbent-sparking-clashes-attacked-supporters-second-night-violence.html#v-3243976375904062207

Ама овде повеќе има бегање и мавање со столчиња отколку што има тепање
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.303
Милвол ги победиле руските Торпедо или Динамо хахахах :D

Русите напаѓаат 100 на 10 Класичн пички. Англичаните не дека нешто али со мадиња, одат храбро и до крај секаде без страв.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.745
Поени од реакции
7.253
Колку е дрим кам чру и за русиве и за енхлезиве што си се паднаа едни на други!!!
Уживанција е моментално да си во Марсеј :)
 
Член од
25 октомври 2012
Мислења
612
Поени од реакции
476
Колку е дрим кам чру и за русиве и за енхлезиве што си се паднаа едни на други!!!
Уживанција е моментално да си во Марсеј :)
Се бори еден англичанец за животот,од последната пресметка пред некој саат,ептен уживаат по цели денови се тепаат..
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
6.745
Поени од реакции
7.253
Се бори еден англичанец за животот,од последната пресметка пред некој саат,ептен уживаат по цели денови се тепаат..
Tie sto se tepaat site se za toa otideni.
 
На врв Bottom