eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.346
Поени од реакции
7.469
многу скапо некако оружјево во индонезија.. 1 парче q5 оружје е 1.15 gold

ја се борам без оружје и правам од 5-7 во секоја борба :baeh:
Мислам дека не беше препорачливо да се купува оружје на почетните левели бидејќи и онака правиш малку штета. Ако веќе ти се купува орудие, купи на почеток на битка 1, максимум 2 q1 орудија бидејќи во демиџ се пресметува и моментално здравје. Да не си трошиш за џабе пари кога веќе нема да правиш голем демиџ.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
луѓе гласајте на темава за ставање на Белорусија.
успат не заборавајте да спомнете да ја стават и eMacedonia,

па и eMontenegro, eAlbania итн...


2. прашувам пак, дали знаете кој ги менаџира парите на macedonian treasury и за која цел се собрани парите?
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
807
Поени од реакции
7
Што сакате од Мацедониан Трежери, што е работата? Они рекоа дека пари нема да се даваат без потреба туку кога ќе се создаде Македонија.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Мене страв ми е на не не победат ГРЦИТЕ

Не се плаши чедо, сè ќе биде во ред... Ќе ги снема лошите чичковци набрзо.

Дај не зезај човек, немаме ни држава. Од што се плашиш, дека Турција ќе ја победат? Заборави дека Турција е таа која и` објави војна на Грција?

Ти се молам.
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
И не заборавај дека Турција беше сама без други држави напомош а Грција дури 9 и помогнаа :) а Турција пак им зема еден регион Грете мислам беше :D
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
И не заборавај дека Турција беше сама без други држави напомош а Грција дури 9 и помогнаа :) а Турција пак им зема еден регион Грете мислам беше :D
Море вас q5 оружја ли ви даваат турците?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Мене ми даваат Q5 оружје и Q5 пиво :icon_lol:
Ам дајте карта и да доам у Турција и јас да потепам гејци малце.Ногу е монотоно тука у Маџарска.Таму со q5 по 110 дмг ка че и опнам.Инаку со q1 по 75 правам.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ам дајте карта и да доам у Турција и јас да потепам гејци малце.Ногу е монотоно тука у Маџарска.Таму со q5 по 110 дмг ка че и опнам.Инаку со q1 по 75 правам.
Кажи како ти беше никот заборавив, ќе ти пратам карта.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
271
Поени од реакции
4
Фала на информацијата.

но нема да донирам во организацијата додека Boyan не ја објасни онаа слика од првиот пост во весникот каде што Македонија и Бугарија немаат граница wtf ?! споени се.

и ова "И от двете страни на границата знаем, че културно и исторически сме нај-близките народи на Балканите."

ајде.. шо е ова :dudlac: лижење гзови, каква блискост ... напиши дајте поддршка ако дадат добро ако не никому ништо..

можеби малце претерувам но не сакам и во еРепублик да се случат некои работи како и во RL пред многу години.
а особено што тој кој ги собира парите подобро знае да пишува на бугарски јазик отколку на македонски јазик...

но кога ќе ни ја дадат eMacedonia се ќе стане појасно. сите маски ќе паднат
дај боже да сум во криво и ако е така ќе се извинам.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Сите ќутат околу Boyan само прашуваат по приватни пораки, да Boyan најверојатно е бугар и што ти знам затоа не донирајте таму, нејкам да избрзувам ама што ако ги чувате кај вас парите ? - Пак исто е.

- Погледнете ги неговите пријатели, повеќето се бугари
- Пишува перфектно бугарски
- Има голема соработка со бугарите, зошто не знаеме
- Аватарот му е сличен (!?) како на бугарската војска
- Аватарот е црно/црн, зошто не го стави македонското знаме ?
- Пари не даваат кога требаше за карти ..

И сега ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom