eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

$korpion

MusicProducer
Член од
14 април 2009
Мислења
252
Поени од реакции
90
Браво Ајсшутер !!!!!
Еве кој ке ни ја бране државата (ако ни ја дадат ) !
 
П

Паган-др

Гостин
Ајде, гласајте за Македонија. Моментално сме втори со 40 гласови. :)
 
П

Паган-др

Гостин
Сите кои имате весници напишете еден артикл за ова. Повеќе артикли=повеќе читатели=повеќе гласови.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Во последните 20 минути ќе напаѓаме на централна грција тогаш ќе нападнат и лазократите, инаку ќе организираме ова да има повеќе гласови само да се договорам и со останатите да имаме подршка од повеќе земји пример еден ќе напише од Турција друг од Индонезија и сл.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.571
Поени од реакции
1.093
Во последните 20 минути ќе напаѓаме на централна грција тогаш ќе нападнат и лазократите, инаку ќе организираме ова да има повеќе гласови само да се договорам и со останатите да имаме подршка од повеќе земји пример еден ќе напише од Турција друг од Индонезија и сл.
И јас ќе помогнам ако сакате ќе напишам за во Индонезија:pipi:
 
А

Ајсшутер

Гостин
You have the highest total damage in the last battle and you are now know as a Battle Hero. An amount of 5 Gold was added to your account as a reward for your achievement.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Мислам дека си првиот од нашите редови кој се здобил со тоа признание. Честито. :)

Инаку, јас стигнав до 19то ниво. Сега се чувствувам волшебно. :icon_lol:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Фала, да првиот сум што земал вакво признание, инаку мене уште 100 ескпириенс и зимам 19-ти левел, ќе го земев порано ама на одмор што бев и не се борев тие денови инаку честито сега веќе има сигурно 6-7+ што имаат 19-ти левел.

На африканциве наши јужни соседи, знамево очи им извади.. којзнае колку пораки ми пратија до сега по приватна да спамираат :рофл:

 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Значит ништо од беломорска македонија, успеаа да ја зачувет Африканциве...:nesum::nesum::nesum:

И луѓе дај да се организираме да напрајме некоја слична организиција ко шо имаат лазократите напраено, да отвораме заеднички фирми да работиме, да се бориме заедно. на почеток можит ке сме помалце ама со тек на време ке ни се приклучват и други. Шо мислите за идејава? Мораме некако да се организираме зошто сме многу малце
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Зошто мацедониан трежри не соработува?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
јас имам прашање зошто неможам да се излекувам
Eastern Anatolia

Country - Society
Population

1043 Citizens

Constructions

Hospital
Defense system


Productivity




Grain Medium

Resistance War

You cannot start a resistance war in this region because it already belongs to its original owner country.



нема хил:toe:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Си се лечел 1 веќе денеска,не си се борел ни 1 денеска,под 5-ти лвл си?
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
5 левел сум се борев работев јадев нз што е проблемот:nesum:
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Луѓе дај да се организираме озбилно. НА Мацедониан трежери им пишав ПП пред некој ден но не ми имат вратено уште. Дајте вие постарите играчи преземете некаква иницијатива
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom