Erepublik - помогнете на еМакедонија

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.649
Поени од реакции
52.524
Има некој поима што може да е проблемот кај мене у фирма и моиве работници? Еве веќе втор ден по ред... Работат со 100 здравје а прозведуваат помалку од она што е нормално. Пред 2 дена работел со 100 здравје и прозвел 194 жито, денес и вчера работел со 100 здравје а произвел 150 :S А немам повеќе работници од она што е препорачано.

Што е проблемот?
Можеби пред 2 дена ти работел со бустер. Не гледам друга причина.
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.034
Ја затупеа играва.Сега све се сведува на тоа - направи годл купи фирма.Збирај голд за втора,па трета и тако даље до бескрај.Не ти требаат работници работиш сам во нив како менаџер со бустери и праиш кеш ко луд а и левел.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
ретки се тие што плаќаат, а и да плаќаат плаќаат по пола само...
Нормално е тоа што никој не го плаќа цел бустерот пошто треба работникот да е гуру*+ за да можи тоа 50% плус производство да покрија 0,18 злато
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Како успеа да му ја видиш сметката??????
Кај мене тоа од лево не го дава...
Сам си напраил скриншот и го објавил ова во неговиот весник... ама забораил да избрише златото...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Лека,полека качувам левели... :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Со оглед на тоа што е солиден тенк и многу стар играч, не би ме изненадило тоа да е чиста заштеда. Како? Многу едноставно.
Го плаќаат за тенкирање во одредена држава, од нивни државни пари (изразени во голд), а тој си трга на страна, рецимо 5 голд од плаќање. Башка сега гледам дека е привремено баниран, побарајте и ќе видите зошто. :)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
да не знае некој кога точно ќе се воведуваат новите ресурси?
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Фала богу си најфов добро платена работа :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom