Erepublik - помогнете на еМакедонија

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Леле се надевам дека кај вас е малку поинаку, пошо човеков... напиња како А1 пред Влада еј!

 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.656
Поени од реакции
9.914
Незнам која будала даде по 30 Шаути да има секој....
Иначе Димитар израчунај си дали ти се исплати да одиш до Јужна Америка за 15 сила. Јас ја извршив пошо имав вишок пари а и малце сила ми фалеше за СУпер Солџер медаљата :)
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.404
Поени од реакции
6.540
човекот за разлика од други, конкретно знае што сака и што ќе направи. а шаути икс 30 е многу подобро, за да не се губи информација како што се губи во весници.
Ја објавувам 15000 збора, некој виц објавува после мене, и што да правиме муабет.....
 

раднаскела

Wubba lubba dub duuuub
Член од
7 февруари 2011
Мислења
1.678
Поени од реакции
1.990
Така го одбегнуваш данокот на добивка и ја оштетуваш државата



Во последниве четири дена ме закрпиле дваесетина карти и пушки, секој десети на каналот мисии што бара помош е преварант, дефинитивно ќе треба да се смени нешто таму
За жал така е :( има начин и тоа да се спречи,како на пример да им побараш 1 голд и кога ке ти ги вратат работите да им го вратиш голдот :)
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
значи стварно со шаутиве го отекоа...
ако бара некој работа нека каже :smir:
давам поголема плата од вообичаената бидејќи ќе работите во рафинерија за нафта!:pos2:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Абе,шо е ова со Бугарице,водиме и ако тепаме а ќе тепаме кој дел ќе им го земеме ?? Или право цела Блгарија :)
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
значи стварно со шаутиве го отекоа...
ако бара некој работа нека каже :smir:
давам поголема плата од вообичаената бидејќи ќе работите во рафинерија за нафта!:pos2:
Колкава е платата за експерт ?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Луѓе, ако има некој 10голд ќе ве молам да ми прати, само да извршам мисија, ги враќам за 4-5 минути. Фала однапред :)
Citizen Name : Filip Ang
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
еден од паразитите....

dokaz1.1.jpg

dokaz1.2.jpg

dokaz1.3.jpg

начар се и еден голд да дадат во залог кога овие 13 работи вредат два и пол голд
 
Член од
2 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
0
Абе,шо е ова со Бугарице,водиме и ако тепаме а ќе тепаме кој дел ќе им го земеме ?? Или право цела Блгарија :)

Б'лгарија и Македонија склјучиха мир. Атаката над Източна Македонија е автоматична и б'лгарите не се бијат в неја.
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
Барам работа и плата 18 денари,работам со бустер 50 посто.Ако има некој место нека пише !
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Пу бе да си ибиш векот.Од школо не може да се уклуче играта. :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom