Elden Ring

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Јас би го преформулирал овако- Околу мапата има добар маникир, лец лив ит ет дет. :cool:

А @wot друже, ако ти и после толку поминати часа се уште не си сконтал што е фората со статуетките, смеам ли да се тешам со тебе бате? :semolam: :icon_lol::icon_lol:

Леее јас и ти стварно сме хардкор изглеа, и јас слабо по интернетов... Ма да околу статуетките ја сфатив фората уште на почетокот (случајно). Првата ти е кај тоа џиновите во Limgrave ако не се лажам. Значи нема шанса да ги тепаш а да не ја скршат. Освен ако не им влезеш на џиновите во областа одзади од кај тоа грејсот во шумата па да си ги повлекол далеку од статуата.

А ме чудиш како си ја скокнал целата област околу Volcano и си продолжил северо-источно на мапата. Јас не оставам камче непревртено дури не најдам мапа.
Slobodno, ja so ovaa ne sum zapoznaen intimno kako so prethodnite. Apla nub. :D

Ne mi e skoknata igrana mi e oblasta samo sto nekade sum ja utnal mapata. A tamu po planinata isto deziorientiracki mi bese malku takodze. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Slobodno, ja so ovaa ne sum zapoznaen intimno kako so prethodnite. Apla nub. :D

Ne mi e skoknata igrana mi e oblasta samo sto nekade sum ja utnal mapata. A tamu po planinata isto deziorientiracki mi bese malku takodze. :D
И јас сум отсечен од играва, за жал.
Не дека бев 100% внесен во Дарк Соулс деловите, но сепак бев повеќе присутен во играта и приказната отколку овдека, далеку повеќе.
Ја осеќав енергијата, осеќав дека ја играм играта. Овдека не. Знам дека играм потенцијална игра на годината, али нема таква хемија меѓу нас како што имав со претходните. :unsure:

Јас сум трај хард не користам никаква помош
. :roker:
И јас исто. Ако треба ќе прокрварам од било каде али мора да биди 1 на 1. Или 1 на 1+ (ама +от од спортивна страна) :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
@dantemkd od prva. :icon_mrgr:

So moj summon.

Izgleda napraviv golem skok, ke pocnam pak bez summon...

Screenshot_2022-05-01-20-57-56-157_com.scee.psxandroid.jpg
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.420
Поени од реакции
4.249
Елмер дед, 2 дрвари дед, Годфрој дед, Некој трол дед, 2р чиросан дух на дрво(кај вулканот) дед
Автоматски споено мислење:

И fallingstar beast пред портите. Доста за денес. Си најдов уште еден бумер шутер...Forgive me Father..
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Од кај Донев нема сигнал дечки, гарант римастер и прави веќе :)

@Донев џе си бе друже? Како оди со Елден во шестиот плејтру ? :icon_lol:
Ние (читај- само јас) пола од игра неаме видено шо се вели. Нит играме нит ништо, а „гејмеришта„ божем... (n)
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.551
Поени од реакции
52.343
Од кај Донев нема сигнал дечки, гарант римастер и прави веќе :)

@Донев џе си бе друже? Како оди со Елден во шестиот плејтру ? :icon_lol:
Ние (читај- само јас) пола од игра неаме видено шо се вели. Нит играме нит ништо, а „гејмеришта„ божем... (n)
На заслужен одмор :ајнапиво:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom