Eве ги предавниците, се јавија!

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.499
кој к** му е филмот на овој героски бе ? да не е платен од некого за ова ?
Не бе..од љубов,искреност и почит го прави ова. Принципиелен дечак.
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.587
Se krie li Gerovski nekade?! Ima li adresa toj majmun? Shto chekate?!

Sepak, zasega vodachot na majmunite e bradestiot narkoman Branko Crvenkovski. I povtorno pravi voved vo velepredavstvo. SMK so soopshtenie protiv predavnichkata politika na Crvenkovski:

ПРИДАВКИТЕ И ДОДАВКИТЕ НА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА ОД ЦРВЕНКОВСКИ - ФЛАГРАНТНО КРШЕЊЕ НА УСТАВОТ!

15 март 2008, Скопје, Македонија - Светскиот Македонски Конгрес најостро ја осудува изјавата на претседателот Бранко Црвенковски за додавка или придавка на името на државата, како флагрантно кршење на Уставот и на одлуката од референдумот од 8 септември 1991 година, кога граганите и народот недвосмислено и во апсолутно мнозинство се изјаснија за "самостојна и суверена држава Македонија" без додавки и придавки. Одлуката од референдумот е задолжителна за сите без исклучок.

Светскиот Македонски Конгрес и понатаму очекува покана за членство на Македонија во НАТО под единственото име Македонија, со можност за употреба на уставната референца "Република" како јасно разграничување од истоимената северна грчка провинција, според ирската формула (Република Ирска како самостојна и суверена држава и Северна Ирска во Обединетото Кралство Велика Британија), без латинична транскрипција на македонскиот јазик туку на англиски јазик "The Republic of Macedonia" со мегународниот код МК односно МКД.

Со цел релаксација на тензиите околу темата Македонија, Светскиот Македонски Конгрес од Владата бара еднострано, како израз на добра волја, пред Обединетите Нации, Европската Унија, НАТО и соседните држави да декларира дека:

"Културата и историјата на Македонија не се ексклузивно право, туку дел од културно-историскиот идентитет на сите балкански демоси како современи политички нации, независно до разликите во читањето на историјата од аспект на современата геополитика, дури и независно од разликите меѓу современите литературни јазици како производ на современите политички нации" - изјави денес потпретседателот на Светскиот Македонски Конгрес, Ниче Димовски.
 

toiise

Паско Кузман
Член од
17 декември 2007
Мислења
661
Поени од реакции
94
daj de da mu dajme na geropulos eden dobar kotek pa ako prezive neka prodolzi vaka da pisuva
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
708
Leleleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ...Geropulos pak gostuva vo politicka emisija na kanal 5 (samo sto pocna) .....zosto go vikaat i jas ne znam
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Ајде некој јунак сеа нека го пречека пред Канал 5.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Se krie li Gerovski nekade?! Ima li adresa toj majmun? Shto chekate?!


ПРИДАВКИТЕ И ДОДАВКИТЕ НА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА ОД ЦРВЕНКОВСКИ - ФЛАГРАНТНО КРШЕЊЕ НА УСТАВОТ!
tocno.

i stvarno, daj najdete go gerovski :)

t.e., ete znajte kaj e :)

soberete mu se nekolku stotini dusi tamu, ili nekolku iljadi ako treba :)

da vidime cie ime ke menva, plemeto da mu go e..m predavnicko
 
Член од
22 мај 2006
Мислења
400
Поени од реакции
4
usa usa usa
njato njato njato
eu eu eu
eeuuuhhhuhuhuhuhuhuh
usa ni e sojuznik breeeej
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Зошто го нема Дане Талевски во емисијава?
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Јас се прашувам колку е вредно да се изолираме и да жртвуваме многу работи за принципи и име кога таа држава што ја браниме е полна со идиоти. Зашто?????? * години СДСМ беа на власт , крадеа, сите знаевме дека крадат ,за во 2002 година пак истите тие крадливци да гиизгласаме со 60 пратеника. Лесни сме за манипулирање ете тоа е. Не е до името проблемот, до нас е.....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
879
Зошто воопшто ја гледате?
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
1.428
Поени од реакции
43
за во 2002 година пак истите тие крадливци да гиизгласаме со 60 пратеника. Лесни сме за манипулирање ете тоа е.
Јас не гласав за нив, ниту пак дозволувам да ме манипулираат. Зборувај за себе, не не ставај сите во ист калап.
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јас ја гледам зошто не сакам да сум "можеби" арогантен и "намерно" глув.И ради Чашулета, на Гаро :)

Она што го научив досега е дека идентитетот не може да се мени никако :) Кул момци се овие...

Героски: Да речеме дека народот е чувствителен по прашањето на идентитетот. Прашање е за кој идентитет сме чувствителни? Што е наш идентитет? Ние сме млада нација, ние сега го градиме идентитетот?

Добро, 2 пива само се напив... Можно ли е?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Se ceka na tretoto odrekuvanje od B.C. pred da "zakukurika petelot vo zorata"!

Najverojatno utre-zadutre ke se sluci toa ako e dogovoreno menuvanje na imeto.
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
abe koga ke bidat gotovi jazinjata
ke gi besite ili...
da gi koljam???:turn:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom