Dragonball

Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Работата ја ПОСРА Торијама што го заостануваше Vegeta!
Ебан ПРИНЦ да е увек у сенка на некој commoner >.<
Онака ко типот да имал фетиш да го угнетува Vegeta.
Прв blow Goku goes super.
Овој дупло поише се окозува тренирајки и таман коа го стига Goku ПЛУС Gohan идат SS2 овој и Trunks усеруваат до даска.
И таман коа Babidi му помогна ПЕДЕРОТ иде SS3.
FU Торијама -.-
Ама ман, Веџите дур си уживал ко дете под заштита на Фриза и Сајонциве, Гоку цело време се бореше на Земјава. Мислам дека тоа е причината како 3та класа сајонец стана појак од принцот... :)
 
Г

Господ

Гостин
Ама ман, Веџите дур си уживал ко дете под заштита на Фриза и Сајонциве, Гоку цело време се бореше на Земјава. Мислам дека тоа е причината како 3та класа сајонец стана појак од принцот... :)
Dude типот живеел со Saiyans највоинствена раса во вселената,башка цело време имало заебанции со Frieza затоа на почеток Vegeta е motherfucker во споредба со Goku :)
И Goku иде на Namek ултра моќен и на овој му се крши филм :)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.105
Поени од реакции
9.705
Вистина бе требало Vegeta да го направат посилен....мислам не посилен од Goku ама барем на исто ниво да беа!!! Јбг не знам како е потаму имам само неколку епизоди гледано од БУ сагата ама мислам дека сепак Vegeta е послаб од Goku
 
L

Lu

Гостин
Ај вака да ве прашам вие што имате изгледано DB/DBZ/DBGT/DBKAI што ми препорачувате да гледам следно.
Го имам гледано DB и сега сум прикрај со DBZ
Е сега во темава прочитав дака DBGT не бил толку добар како претходните 2 - DB и DBZ , а имало и DBKAI
Па затоа би сакала да прашам што би ми препорачале да гледам после DBZ ? DBGT или DBKAI ?
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Ај вака да ве прашам вие што имате изгледано DB/DBZ/DBGT/DBKAI што ми препорачувате да гледам следно.
Го имам гледано DB и сега сум прикрај со DBZ
Е сега во темава прочитав дака DBGT не бил толку добар како претходните 2 - DB и DBZ , а имало и DBKAI
Па затоа би сакала да прашам што би ми препорачале да гледам после DBZ ? DBGT или DBKAI ?
Види "Dragon Ball Kai is a high-definition remaster and recut of Dragon Ball Z that adheres more to the manga's story done for its 20th Anniversary . This version includes newly recorded dialog by the original voice actors, new sound effects, new OP/ED sequences, and a brand new HD video transfer." не ќе го гледаш сеа ваљда од ново. :vozbud:
И јас сеа брзо го изгледав DBZ па планирам да го стаам на даунлоуд GT да видиме шо е како е и покрај критиките дека не бил нешо посебно.. а како да биде кога DBZ е мастерпис нормално дека неможе да биде подобар, затоа и критиките.

--- надополнето ---

Dude типот живеел со Saiyans највоинствена раса во вселената,башка цело време имало заебанции со Frieza затоа на почеток Vegeta е motherfucker во споредба со Goku :)
И Goku иде на Namek ултра моќен и на овој му се крши филм :)
И тоа дека живеел со Сајонциве и демек принц со Royal Blood и он треба да е најакиот а? - Истиот муабет од Vegeta само тоа го повторуа... :pos:
Изглеај ја 265та епизода Vegeta's Respect и ќе видиш зашо е стално зад Goku. :)
 
L

Lu

Гостин
Вчера го изгледав комплетно DragonBall Z (276 епизоди) мислам дека оваа беше америчката скратена верзија,а јапонската имала 292 епизоди мислам.
Ама некако чудно ми заврши,како тоа детето црнчето било Маџин Бу ја незнам,а во исто време беше тука и розовото дебело Маџин Бу.

Незнам како досега не сум го изгледала DBZ,откога прекинаа да го даваат на А1 пред 7/8 години престанав да го гледам,но еве среќа ја прочитав целава тема за Драгонбол и ме фати носталгија за цртаниов и за 1 месец го изгледав цел DBZ.
Точно има 1 месец откога почнав да го гледам DBZ,на 22 Ноември можете да видите на страна 10 според коментарите.

Ајде деновиве ќе почнам со гледање на DBGT. ГТ има 64 епизоди така?

Еве едно интересно песниче за легендагниот цртан DragonBall (за мене најдобар цртан со најдобра приказна некогаш направен).

 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
некој торент за сите епизоди од драгонбол ?
http://www.watch-dragonball.com/
јас гледав на странава, прилично солиден квалитет.

Само шо го догледав Драгонбол З, просто немам зборови мастерпис. Ме интересираше дали има некое филмче измегу дбз и гт или директно се префрла на гт?
 
Г

Господ

Гостин
http://www.watch-dragonball.com/
јас гледав на странава, прилично солиден квалитет.

Само шо го догледав Драгонбол З, просто немам зборови мастерпис. Ме интересираше дали има некое филмче измегу дбз и гт или директно се префрла на гт?
Па има некој time-leap помеѓу двете серии ама не е снимено ништо такво пошто ко шо рековме погоре авторот на мангата не го признава DBGT бидејќи мангата завршува со DBZ.Така да нема ништо измеѓу.
 
L

Lu

Гостин
Јас пред 1 недела го изгледав Dragon Ball Z и сеуште си ги средувам импресиите,фантастичен цртан.
Сега после Нова година ќе почнам со гледање на Драгонбол ГТ.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
na nekoj stranici programite se neubaj nemozis da motas morat od novo da se polni a na nekoj voopsto nemojt daj kazite nekoja uba :S
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
абе задолжително е да ги гледам филмовите од драгон балл ?
Не мораш,филмовите не се по мангата,од сите тие можам да ти го препорачам Brolly - The Legendray Saiyan мислам дека е седми по ред,другите некако слаби ми беа.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
окс бате :) сеа сум зафатен со драгонбалл з до Episode 218: The Losses Begin сум имам уште мн овде за гледање ке видиме има време :) после ке треба да го гледам и гт и каи ке видиме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom