Dragonball

L

Lu

Гостин
окс бате :) сеа сум зафатен со драгонбалл з до Episode 218: The Losses Begin сум имам уште мн овде за гледање ке видиме има време :) после ке треба да го гледам и гт и каи ке видиме
Штом ти е гледан (тоест имаш уште 60тина епизоди до крајот на Z) нема потреба да го гледаш КАИ бидејќи е истиот Z само без филери (скратена верзија би го нарекла).
На истава страна прочитај погоре и јас исто мислев после Z да го гледам KAI али истото било.
 
K

kalimer0

Гостин
Го обожавам филмов, го гледав кога бев во тие ситни години и знаете после секоја епизода надвор пробував вештини на другарите. Најмногу мразев во Петок кога Сонџоку треба да докрајчи некого и To be countinued... гррр
 
L

Lu

Гостин
Го обожавам филмов, го гледав кога бев во тие ситни години и знаете после секоја епизода надвор пробував вештини на другарите. Најмногу мразев во Петок кога Сонџоку треба да докрајчи некого и To be countinued... гррр
И јас исто како тебе бев мала кога го даваа ДБ на А1 (првиот ДБ кога беше мал Гоку) и знам се сеќавам дека го прашував таткоми дали навистина може да се направи „Каме хаме„ бран :pos2:
А па таткоми нарочно ми викаше може секако дека може пробувај и ќе ти успее и јас како будала си правев Каме хаме дома али штета до ден денес не успеав да направам Каме хаме :toe: :pos2:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Штом ти е гледан (тоест имаш уште 60тина епизоди до крајот на Z) нема потреба да го гледаш КАИ бидејќи е истиот Z само без филери (скратена верзија би го нарекла).
На истава страна прочитај погоре и јас исто мислев после Z да го гледам KAI али истото било.
ахам баш сакам да видам шо ке се деси дали гоку ке се врати на земјава после борбава со маџин бу
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Само шо завршив со ГТ. Дај кажете дали има нешто после ГТ, филмчиња,нови епизоди било што, некако празно се осеќам ! :)
 
L

Lu

Гостин
Само шо завршив со ГТ. Дај кажете дали има нешто после ГТ, филмчиња,нови епизоди било што, некако празно се осеќам ! :)
Уф, одлично те сваќам и јас исто така се чувствував кога го изгледав ДБ З.
Инаку како си задоволен од ГТ?
Слушам дека ГТ бил далеку послаб од З.
Јас пред 2 месеци го изгледав З и цело време се токмам да почнам со гледање на ГТ али никако да најдам време и да почнам со гледање.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Уф, одлично те сваќам и јас исто така се чувствував кога го изгледав ДБ З.
Инаку како си задоволен од ГТ?
Слушам дека ГТ бил далеку послаб од З.
Јас пред 2 месеци го изгледав З и цело време се токмам да почнам со гледање на ГТ али никако да најдам време и да почнам со гледање.
чист совет мој, почни си одново да си го гледа Z и така позадоволен ќе се од него отколку од ГТ, многу детски е направен ГТ,сепак твој избор,
 

insence

VendettaQ
Член од
30 јануари 2011
Мислења
193
Поени од реакции
12
чист совет мој, почни си одново да си го гледа Z и така позадоволен ќе се од него отколку од ГТ, многу детски е направен ГТ,сепак твој избор,
Mене пак GT повеќе ми се допадна :toe:
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Од Z некој линк да ми дае ( и има ли превод?)
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.966
Поени од реакции
1.867
Уф, одлично те сваќам и јас исто така се чувствував кога го изгледав ДБ З.
Инаку како си задоволен од ГТ?
Слушам дека ГТ бил далеку послаб од З.
Јас пред 2 месеци го изгледав З и цело време се токмам да почнам со гледање на ГТ али никако да најдам време и да почнам со гледање.
Според мене не може да се споредува со З, но е сепак е солидно направен, на почетокот ми беше малку досаден, ама зато на крајот многу се подобрува :)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
јас гт ради почетокот го баталив :S али какви борби има на з тоа е нешто посебно со маџин бу
 

Kajgana Shop

На врв Bottom