Dragonball

insence

VendettaQ
Член од
30 јануари 2011
Мислења
193
Поени од реакции
12
Koj сака да гледа нон стоп епизоди од Dragon Ball, Dragon ball Z и Dragon ball GT нека си downloadira (Readon TV Movie Radio Player) - следно Country USA (Loc.A-G) Genre: Kids - Dragon ball
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Кој се овие меѓу Кинг Каи/Грегори/Баблс и Транкс/Готен?
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Кој се овие меѓу Кинг Каи/Грегори/Баблс и Транкс/Готен?
Тие двајца доаѓаат во special-от. Овоа е постер од special од 2008, последна анимација од Dragonball.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.732
Поени од реакции
11.566
Ме потсетивте на серијава па пред некое време почнав да ја гледам баш од почеток - од првата сезона (Dragon Ball). Стигнав некаде до пола и интересно е, се потсеќам на тоа од А1... Ама знам дека DBZ е врвот.
Сакам да прашам дали во DBZ има некаква улога оној Роши демек што му е тренер, Булма, Крилин? :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја пред некој ден почнав пак од нула :D
Таман ми е.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
Ме потсетивте на серијава па пред некое време почнав да ја гледам баш од почеток - од првата сезона (Dragon Ball). Стигнав некаде до пола и интересно е, се потсеќам на тоа од А1... Ама знам дека DBZ е врвот.
Сакам да прашам дали во DBZ има некаква улога оној Роши демек што му е тренер, Булма, Крилин? :)
Имаат, сите тројца ќе се до крајот тука.
 
Н

'Никола'

Гостин
Се нервирам со GT, не можам да се навлечам. :icon_conf
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Ja izgledav Dragon Ball : Z. Sto da gledam sega? Ima prodolzenie ili? Citam ima nekoe si GT i Kai?
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
да не ја има случајно негде драгон балл со америчка синхронизација? ... и ако може некој да ми прате добар линк каде што ке можам да го симнам.....
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Пред еден месец почнав од 1-ва епизода и сега сум 120...Ги гледам на http://www.watch-dragonball.com/ мислам дека е најдобро на оваа страна ги има сите епизоди по ред + на англиски таман е. :)
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Се нервирам со GT, не можам да се навлечам. :icon_conf
Не е ништо чудно, не е дело на Акира Торијама.
И највеќе што ме нервираше е што перспективата на моќ целосно отиде во вода. Полсе Бу требаше да биде нај Awseome со SSЈ3, а во GT со SSJ3 некои low level goons го плескаат лево десно.

Пред некој недела KAI заврши па сега ја гледам Cell сагата, некаде на половина сум. Многу е јако чувството во 720р да се гледа.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Ja izgledav Dragon Ball : Z. Sto da gledam sega? Ima prodolzenie ili? Citam ima nekoe si GT i Kai?
драгонбол оригиналот ако не ти е изгледан да го гледаш, ова ГТ и немора да се замараш, сепак твој избор можеш да почнеш и со др. аниме :)
или пак ете КАИ почни да го гледаш тоа ти е исто ама со далеку подобра резолуција и анимација
 

Kajgana Shop

На врв Bottom