Dragonball

Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
јас се сеќавам ко бев помал 6-7 год . го гледав Драгонбол ама во борба каде шо се тепаја против Сајонци тие двајца ови 5-6 беа... И после малце го погледав Драгонбол З ама не ми се бендиса неш...
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
јас се сеќавам ко бев помал 6-7 год . го гледав Драгонбол ама во борба каде шо се тепаја против Сајонци тие двајца ови 5-6 беа... И после малце го погледав Драгонбол З ама не ми се бендиса неш...
Којзнае што имаш гледано :pos2: се смеам бе....јас не го имам гледано ама ќе биди.....јбг не ми остануваат ГБ да си го догледам ДБЗ упм
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Којзнае што имаш гледано :pos2: се смеам бе....јас не го имам гледано ама ќе биди.....јбг не ми остануваат ГБ да си го догледам ДБЗ упм
како шо имам гледано Драгонбол борбка на Сон Џоку со Сатаната Пикоро , после борбата против сајонците , Теншинк Кан , Синот на сатаната пикоро , синот на Џоку и уште 3ца беа ама не се сеќавам како се викаја..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
како шо имам гледано Драгонбол борбка на Сон Џоку со Сатаната Пикоро , после борбата против сајонците , Теншинк Кан , Синот на сатаната пикоро , синот на Џоку и уште 3ца беа ама не се сеќавам како се викаја..
на почетокот од Драгонбол Z си
а тепачката гоку и пиколо е во драгонбол
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Имаш дечки уште многу да гледаш!!!!
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.964
Поени од реакции
1.866
како шо имам гледано Драгонбол борбка на Сон Џоку со Сатаната Пикоро , после борбата против сајонците , Теншинк Кан , Синот на сатаната пикоро , синот на Џоку и уште 3ца беа ама не се сеќавам како се викаја..
Пиколо,Крилин,Гохан,Тиен,Чаотцу,Јамча против Веџите и Напа. То ти е пријателе почетокот на Драгонбол З, после имаш многу појаки епизоди и помоќни негативци...
 
L

Lu

Гостин
Си го пропуштила најдобриот дел од DragonBall баш на планетата намек ќе има многу јаки дешавки пред се мислам на Vegeta < :zver: Тоа што го даваа на А1 рачунај го како увертира во понатамошниот дел на DragonBall Z значи коа ќе го излгеаш понатака ќе видиш колку се само гадни А1 шо баш тука ја прекинаа :tapp: Незнам како до сега не си го догледала, пошто глеам имаш импресии од тогаш гледаното ти препрачуам да ѕирнеш до замунда и коа ќе имаш повеќе слободно време обавезно да си го изгледаш :smir:
Dragon Ball Z Complete
е сеа зафаќаат малку појќе место али то е можеш и епизода по епизода да си ги спушташ


--- надополнето ---


Мене па тој ми е најјак лик во цртанов, па после иде Goku :tv:
^^^Ееее ова кога го прочитав пред 3 недели,незнаев за што зборуваш,незнаев ништо што ќе се случува во DragonBall Z (тогаш бев до епизодите кога првпат пристигнаа Булма,Крилин и Гохан на Намек,тоа беше отприлика 30 епизода ) ,а сега сум до 190 епизода и сега комплетно сваќам што си сакал да кажеш и стварно се кратени од А1 што го прекинаа DragonBall Z.
Очекувам уште повозбудливи епизоди,бидејќи викате дека имало некој на крај уште помоќен од Фриза и Селл,некој по име Буу.
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
може некој да ми даде линк да го гледам на интернет цртанов? или го даваат негде на ТВ? Пр: А1?
 
Член од
9 октомври 2010
Мислења
56
Поени од реакции
0
Земи гледај го Dragonball Kai . Тоа ти е Dragonball Z ама во скратена верзија.Ама мораш пред тоа да го имаш гледано обичниот Dragonball. И еве од кај може да ги гледаш :
http://www.animefreak.tv/
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Убедливо најдобар и најинтересен цртан кој што сум го гледала. Како помала го гледав, ама не го доизгледав до крај, односно телевизииве не го даваа до крај.
Мој омилен лик Сон Џоку :)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Напишано од Lu
.Очекувам уште повозбудливи епизоди,бидејќи викате дека имало некој на крај уште помоќен од Фриза и Селл,некој по име Буу.

Какви Buu и Cell... Mr. Satan is the man :pos::pos::pos: Типов е ѕвер! - "It's a Trick!"

--- надополнето ---

ДА
Приказната имаше класично шонен одвивање, и на крајот Гоку го направија најсилен што може без да почнува да губи смисла. Затоа и Акира тука престана да пишува. Последните неколку епизоди беа ставени во случај да се предомисли Акира, па да може да продолжи со скроз нов серијал кој нема да биде околу Гоку.

EDIT:
Акира проба да го смени Гоку со Гохан за време на Cell сагата, ама некако не испадна толку популарна идејата, па затоа го вратија Гоку.
Гохан беше многу без везе после сагата со Cell со тие хај скул шитои... мораше да го вратат Гоку ипак цел серијал се вртеше околу него.
 
Г

Господ

Гостин
Работата ја ПОСРА Торијама што го заостануваше Vegeta!
Ебан ПРИНЦ да е увек у сенка на некој commoner >.<
Онака ко типот да имал фетиш да го угнетува Vegeta.
Прв blow Goku goes super.
Овој дупло поише се окозува тренирајки и таман коа го стига Goku ПЛУС Gohan идат SS2 овој и Trunks усеруваат до даска.
И таман коа Babidi му помогна ПЕДЕРОТ иде SS3.
FU Торијама -.-
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Работата ја ПОСРА Торијама што го заостануваше Vegeta!
Ебан ПРИНЦ да е увек у сенка на некој commoner >.<
Онака ко типот да имал фетиш да го угнетува Vegeta.
Прв blow Goku goes super.
Овој дупло поише се окозува тренирајки и таман коа го стига Goku ПЛУС Gohan идат SS2 овој и Trunks усеруваат до даска.
И таман коа Babidi му помогна ПЕДЕРОТ иде SS3.
FU Торијама -.-
Ист си како Вегета :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom