Dragonball

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
драгонбол оригиналот ако не ти е изгледан да го гледаш, ова ГТ и немора да се замараш, сепак твој избор можеш да почнеш и со др. аниме :)
или пак ете КАИ почни да го гледаш тоа ти е исто ама со далеку подобра резолуција и анимација
Go imam gledano originalot Dragon Ball.. neznam sega posle Z sto da gledam.
Eve citam Kai e istoto..GT prodolzenie e ili?
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.867
Go imam gledano originalot Dragon Ball.. neznam sega posle Z sto da gledam.
Eve citam Kai e istoto..GT prodolzenie e ili?
ГТ е продолжение после З, значи никако не е на нивото од Драгонбол З, но сепак е солидно и вреди да се гледа.
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
каде можам да ја најдам целата сезона Dragonball Z да ја симнам и да е со оригиналните гласови (јапонски) но со англиски превод
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
каде можам да ја најдам целата сезона Dragonball Z да ја симнам и да е со оригиналните гласови (јапонски) но со англиски превод
Eeeeee слабо.
И јас ја барав на јапонски со англиски превод али јок - нема.
reason: во америка цртанот станал славен само поради english dub-от...така да моеш да најдеш јапонски dragonball aма англиски превод скоро никад.
 
B

Blacks

Гостин
http://dbzepisode.org/

Има се што е излезено од Dragonball универзумот со се specials и филмовите, се тоа со ептен солиден квалитет.
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Eeeeee слабо.
И јас ја барав на јапонски со англиски превод али јок - нема.
reason: во америка цртанот станал славен само поради english dub-от...така да моеш да најдеш јапонски dragonball aма англиски превод скоро никад.
Друже најдов на торент 60-на гига е 1-291 епизода,симнав една епизода околу 230мега е и доста солидна снимка. Само тапа е што ептен споро се симнува заради тоа симнав една епизода и пошто сакав да проверам дали стварно сум го нашол тоа што го барав :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ја сум до 45та епизода прва сезона :D
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
Значи какво маестрално дело е цртанов. Колку ме диви кога го гледам. It's over 9000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.732
Поени од реакции
11.566
Ја изгледав првата сезона на ( www.watch-dragonball.com ) со просечен квалитет.
Деновиве ќе почнам со Dragon Ball Z. Ја најдов ( http://www.dbzremastered.com ) многу добро средена страна и со многу подобар квалитет на епизодите. Само што работата е што на оваа страна ја има "uncut" верзијата на Dragon Ball Z т.е таа со 291 епизода, додека на другата страна е скратената верзија со 276 епизоди. Заради квалитеот на епизодите радо би ја гледал "uncut" верзијата, ама ако е џабе трошење време кажете да ја гледам другата верзија. Или нема некоја голема разлика?
 
Н

'Никола'

Гостин
Ја изгледав првата сезона на ( www.watch-dragonball.com ) со просечен квалитет.
Деновиве ќе почнам со Dragon Ball Z. Ја најдов ( http://www.dbzremastered.com ) многу добро средена страна и со многу подобар квалитет на епизодите. Само што работата е што на оваа страна ја има "uncut" верзијата на Dragon Ball Z т.е таа со 291 епизода, додека на другата страна е скратената верзија со 276 епизоди. Заради квалитеот на епизодите радо би ја гледал "uncut" верзијата, ама ако е џабе трошење време кажете да ја гледам другата верзија. Или нема некоја голема разлика?
Ако си баш фан, ќе уживаш и во "досадните" uncut верзии како што јас уживав.;)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
ау...имав друграче ко бев петто ме подуваше со тој Каме-Хаме Бранот...........мислам дека то беше 2001-2002 :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom