DotA 2

Член од
13 март 2012
Мислења
154
Поени од реакции
82
Солидно , манки кинг интересен херој, талентиве се супер. Сеа пуштам една нормал да видиме шо вика мапава.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.209
мене овој пач искрено ич не ми се допаѓа, а играта е направена на едно ново ретардирано ниво ала лига на легендите. мапата е катастрофална !!!
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.734
Поени од реакции
7.547
Шо се губите бе какво учење одново? Се учат камповите кога се стакаат, и тоа е тоа демек ако имаш 120 голд/мин или +15 агилити или -40 секунди респавн треба да се учи? Не е нова игра побогу, кој знаел да игра ќе знае и сеа кој бил нуб ќе си остане нуб додека не се потруди и тоа е тоа.
ЕДИТ освен ако не сте 2к ммр па мислите дека цела игра е сменета тогаш оправдано
Единствен проблем ми е тоа што може кампот да се влече до кула како Radiant. Се друго е ОК.

Она 90/120/XXX голд/мин на 20/25 левел како support е најголем бејт во играва. :D
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
Imate li problem so loss/kbps posle apdejtot ili do internetot e problem? Mi kreva do kaj 10 loss i kbsp nekogas nad 3000 ide a u prosek e po 300 i ne se igra lagira u pm. Ako nekoj imal vakov problem ili znae kako moze da sredam neka pise.
Netot e telekabel.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
579
Поени од реакции
698
мене овој пач искрено ич не ми се допаѓа, а играта е направена на едно ново ретардирано ниво ала лига на легендите. мапата е катастрофална !!!
Друже максимално оправдано што не ти се допаѓа.
Играм DotA едно 12-13 години и можам да кажам дека ја унаказија играта. (y)
Се повеќе и повеќе ја тераат LoL alike. Ќе постане n00b kid game за многу брзо време.

Па ова со hero talents кога го видов. Не ми е јасно што им требаат вакви дополнителни глупости :facepalm:
Играта го губи концептот тотално во секој поглед, а за мапата немам коментар.... :несвест:
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.758
Поени од реакции
17.457
И мене не ми се свиѓа новиот пач,ама од кај е муабетов дека ќе стане како ЛоЛ? Баш е напраена покомплексна,таленти,мапата е поголема,повеќе кампови и начини за пулање и тн. Секој пач до сега што го додале и додава комплексност на играта, а лол од друга страна е далеку поедноставна.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
МК како доминира :icon_mrgr:
Со СБ 25 лвл 34 % баш feelsgoodman.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
43
Поени од реакции
25
Немам играно многу многу ама од кога излезе пачов имам тепано 10 од 12 ранкувани, скоро секоја партија имав мк против или со мене и само двајца знаеа да играат асолно а само од еден изгубив. Ми се свиѓа што е сега полесно да играш шумар, самоубица или герила заради камповите и фонтаните а сите ми лежат така да сега за сега изи ммр. :motorce:
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Рандом прашање: Немав играно одамна и сега не знам како да дадам репорт додека трае играта.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.452
Поени од реакции
20.209
Што ли мислеле кога на антимејџ му дале онаков скил со скептер, па уште и на 12 секунди се рефрешира. :гомце:
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Што ли мислеле кога на антимејџ му дале онаков скил со скептер, па уште и на 12 секунди се рефрешира. :гомце:
Па незнам од про играчиве дали некој ќе игра со скептер. 5200 голд да фрлиш не е малце, згора на тоа еден слот помалку. Треба да жртвуваат манта, башер или бф.
 
B

beaverknight

Гостин
Па незнам од про играчиве дали некој ќе игра со скептер. 5200 голд да фрлиш не е малце, згора на тоа еден слот помалку. Треба да жртвуваат манта, башер или бф.
lol what
>4.2к голд е
>backpack, сега сме дота 3
 

Kajgana Shop

На врв Bottom